Skocz do zawartości
Gość bobson205

Wentylator Klimatyzacji wyje !!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bobson205

Witam

 

Mam taki problem jeśli klima chodzi, gasze samochód wentylator wiadomo zatrzymuje sie i słychać straszne wycie...jeżeli nie działa kima a mam włączony zwykły obieg obojętnie na którym biegu ne ma tych objawów....co może być...dodam tylko że jest to passat b4 z manualna klima i to że klima nie chodziła ponad rok czasu...po za tym chodzi chłodzi i jest miło... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na odległość to trudno stwierdzić, ale najprawdopodobniej to będzie "umierajacy" wiatrak lub napinacz paska klimatyzacji :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobson205

Właśnie też się obawiam że wiatrak umiera, ale mam nadzieje że jeszcze ten sezon potrzyma, bo dopiero co wymieniłem skraplacz....a czy ktoś wie czy tam jest jakieś łożysko?? bo moze tylko ono chuczy przy wyłanczaniu... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co tu większosć pisała, to raczej nie opłaca się rozbierać wiatraka. Kupic drugi - i po kłopocie. U mnie też wyje - ale na razie czasami tylko - przy załączaniu klimy. No i przyjrzyj się jeszcze napinaczowi - jak jest "walnięty", to też nieźle wyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebolk

A ja własnie zabieram się za wymianę wiatraka tylko zabardzo mi to nie idzie.

Odkręciłem kanał wlotu powietrza nad wiatrakiem, śrubkę trzymającą wiatrak, przekręciłem całym wiatrakiem w lewo tak, że puściły zaczepy no ale niestety nie mogę go wyciągnąć.

Wymieniał już może ktoś wiatrak i zdadzi sekret jak go wydostać z komory silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romano11
A ja własnie zabieram się za wymianę wiatraka tylko zabardzo mi to nie idzie.

Odkręciłem kanał wlotu powietrza nad wiatrakiem, śrubkę trzymającą wiatrak, przekręciłem całym wiatrakiem w lewo tak, że puściły zaczepy no ale niestety nie mogę go wyciągnąć.

Wymieniał już może ktoś wiatrak i zdadzi sekret jak go wydostać z komory silnika?

 

N o wlasnie mam taki sam problem z ta bolaczką pasków bo tak mozna nazwac te przypadlosci wentylatorow od klimy czytalem ze mozna pobrykac bez ale na postoju lepiej wylaczac a swoja drogą to ile poplynoles za nowy :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebolk

na allegro 175 pln za nowy - zamiennik niemieckiej firmy działającej na systemie iso.

No i najważniejsze to gwarancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności