Skocz do zawartości
piotrekwck

Felgi 17 a spalanie komfort i koszta!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam passata B5 1.8T. Do tej pory jeździłem w lato na felgach 17 i oponach 225/45. Spalanie wynosiło wtedy bez klimy koło 12 litrów w mieście. Po wymianie felg na koła zimowe 15 i opony 195/65 nastąpiło: obniżenie spalania do około 9.5 litrów, mniejsze stuki z zawieszenia podczas pokonywania tych samych asfaltów wyraźnie cichsza praca pompy wspomagania oraz wreszcie brak problemów z trakcją z pod świateł :) Tekst ten to być może przestrogą dla innych zastanawiających się co by tu założyć na lato. Ja po tych zmianach zostaję przy 15 i oponach 195/65 przez cały rok. Czekam na opinię innych użytkowników 17 na lato jak t u Was wygląda i czy każdy ma tak samo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekam na opinię innych użytkowników 17 na lato jak t u Was wygląda i czy każdy ma tak samo??
Wprawdzie nie jest to 1.8T a 1.9 TDi ale tak samo to wygląda z 7-8 litrów spalanie spadło do 5.5-6.6l. Z tym ze wygląd auta się zmienił na gorsze bo założyłem stalówki. I nie ma co dyskutować zawsze tak będzie ale jest to ale....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również podpisze się pod opinią. Latem śmigam na 225,45,17 i jest bardzo duża różnica w komforcie jazdy i pracy zawieszenia (czasem jest mi na prawdę żal słuchać jak dobijam zawieszenie). Spalanie na duży + dla 15.

Co do ruszania spod świateł to staram się tego nie praktykować automatem ale mogę powiedzieć, że odrobinę pewniej czuje się na 17 w zakrętach i na trasie. No i ten wygląd, jednak na 17 prezentuje się bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd wyglądem ale ta różnica w spalaniu i koszta eksploatacji jak choćby minimum 4 wahacze w moim wypadku co rok. Jakoś chyba mnie skutecznie odstraszają od tych 17 w przyszłym sezonie. Ale fakt faktem na 17 pokonywanie zakrętów i w ogóle jazda z dużą prędkością jest dużo bezpieczniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem też 17 Phoenix porażka u mnie drogi dziurawe wiec zawieszenie siada totalnie nie mówiąc o spalaniu 8 l w Polsce nie ma dróg żeby jężdzić na takich kołach, Prezentuje się pięknie ,ale na 15 spalanie spadło o ponad 1,5l

Edytowane przez 1212kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja po tych zmianach zostaję przy 15 i oponach 195/65 przez cały ro

 

Kolego alternatywą na lato dla tego rozmiaru może być opona 205/60 R 15 jest szersza a róznicy w spalaniu dużej niema. Ja na lato mam 205/60 a na zimę 195/65 spalanie jest podobne, ale jeśli chodzi o zakręty to auto lepiej się trzyma na 205/60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego alternatywą na lato dla tego rozmiaru może być opona 205/60 R 15 jest szersza a róznicy w spalaniu dużej niema. Ja na lato mam 205/60 a na zimę 195/65 spalanie jest podobne, ale jeśli chodzi o zakręty to auto lepiej się trzyma na 205/60.

Pozostaje jedynie różnica w cenie zakupu,lecz można ją przeżyć.Również stosuję latem opony 205/60 R15,różnicy w spalaniu pomiędzy standardowym 195/65 nie zauważyłem,różnica podczas jazdy zauważalna jest zwłaszcza przy pokonywaniu kolein oraz zakrętów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że mniejsze koło i bardziej baloniasta opona to mniejsze spalanie i wiekszy komfort ale gorsze prowadzenie w zakrętach i większa podatność na uślizgi, dodatkowo cierpi na tym wygląd auta co ma dla niektórych znaczenie. Osobiście latem jeżdze na 18 z oponą 215.40 zimą 15 z balonem 195.65 i spalanie różni się jakiś 1L na 100km co do komfortu to się nie będe wypowiadał bo mam gwintowane zawieszenie i wiadome jest że elementy się zdecydowanie szybciej na czymś takim kończą ale coś za coś :).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam na lato 17" 235/45 przód miałem i w moim 1.6 LPG nie widzę znacznej różnicy w spalaniu niż teraz na zimowych 195/65/16" .

ale wolę jazdę na 17" plus gwint który już czeka na założenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do niedawna również latałem swoim pasiem na 225/40/18. Jeśli chodzi o komfort jazdy po nzszych dziurawych drogach i zapadniętych studzienkach to masakra. Nie wspomnę już o wahaczach które szybko padły i trzeba było zmienić. Spalanie paliwa w 1.8t też nie małe, ale wygląd zewnętrzny super i to się liczy. Dlatego zostaję przy 18-stkach:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no można powiedzieć że temat rzeka bo jedni będą za a inni przeciw, ja obecnie na lato mam 16 a a na zimę 15 ,a moje zdanie jest tak po krótko takie jak

Jeśli chodzi o komfort jazdy po nzszych dziurawych drogach i zapadniętych studzienkach to masakra. Nie wspomnę już o wahaczach które szybko padły
ale wygląd na 17 już robi swoje i tyle a każdy ma swój gust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy założyć zamiennik rozmiaru opon u mnie powinny być 225/45/17 ale założyłem 205/50/17 i różnicy w spalaniu nie zauważyłem a wcześniej jeździłem na 205/55/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lato mam 225/45/17 zima 195/65/15 oba zestawy po 1 sezonie przejechanym. Różnica jest ogromna, samochód prowadzi się pewniej i na więcej mogę sobie pozwolić. Spalanie ciut większe w lato ale nie żałuję, liczy się bezpieczeństwo a wygląd swoją drogą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ze zainteresowanie wątkiem. Czytając wasze posty jak zwykle mam dylemat co zrobić. Wygląd i prowadzenie jak zwykle przemawia za 17. Ale mi np. samochód służy zarobkowo średni przebieg to 50tys rocznie z czego co najmniej połowa na felgach 17. W lato pali mi średnio z klima w Warszawie 13,5 litra to dużo przy dzisiejszych cenach w lato 100km=75zł. Dochodzi jeszcze zakup opon minimum 1200zł. A jeździł bądź jeździ ktoś może na 16? Złoty środek między prowadzeniem spalaniem a wyglądem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.. Albo sie wygląda,albo jeździ. Jeżeli autko służy celom zarobkowym to załóż te 15" stalowe + ładny kołpak.

Ja w swoim B5 na lato mam 205/60/15 a na zime 195/65/15 .. powiem Ci że na zimowym setupie spalanie zmniejsza się.. Ale jednak nie jest to wielka różnica więc wole alu. Ja na Twoim miejscu założył bym 15" letnią i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeździł bądź jeździ ktoś może na 16? Złoty środek między prowadzeniem spalaniem a wyglądem?

 

dwa lata jeździłem na 16 i jest to złoty środek między komfortem i wyglądem ale jak zmieniłem na 17 to juz nie wrócę do 16 :) pamiętaj że w spalaniu najważniejsza jest szerokość opony kup 205/50/17 i też będzie złoty środek i spalanie mniejsze niż na 225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdze na 16 -tkach cały rok mam laczki na zime i na lato 16". Felgi ogolnie brzydkie, wrecz oblesne - Audi. Ale proporcja felgi co do autka jest ok. nie za duze nie za male. rozmiar 205/55 chyba. spalanie delikatnie przekracza 6 l. 1.9 110 AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności