Skocz do zawartości
bullet

połamane kratki nadmuchu

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos orientuje sie czy jest jakis sposob na polamane (tradycyjnie) ruchome kratki (poziome paski) w nadmuchach. problem dotyczy superba a do niego owe kratki sa sporo drozsze dlatego zastanawiam sie nad jakims innym rozwiazaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że rozpadł się ten mechanizm co trzyma owe paski? ja nie miałem na to cierpliwości i zakupiłem w moim przypadku droższe od superba, lecz można pokombinować z klejeniem tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]70025[/ATTACH]miałem tez połamane kratki tzn. nie zamykały mi sie i nie przekręcały !!! wyjąłem je i oblukałem o co kaman okazało sie że połamany jest taki mały cypek o który zahacza zębatka !!! zeszlifowałem to miejsce bo wystawało jeszcze kawałek cypka i w jego miejsce wkręciłem mały wkręt docięty na odpowiednią długość !!! wszystko działa jak należy i nawet nie muszę się martwić ze mi pęknie !!!:dobrze

 

na fotce masz pokazane co pęka !! w to miejsce wkręcasz z drugiej strony mały wkręt odpowiadający temu pękniętemu cypkowi

i nakładasz na niego zębatkę zamykającą nawiew tylko uważaj przy zdejmowaniu bo może ci się to wszystko rozsypać a później jest trochę zabawy przy zakładaniu !! najlepiej tak jak zdejmiesz to zakładaj !!! przed wmontowaniem nawiewu w kokpit sprawdź czy kratka się zamyka !!! Jeśli o to ci chodziło to życzę powodzenia przy wyciąganiu nawiewu!!! pozdrawiam :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz panowie powiedzcie prosze jak wymontowac te kratki, mam superba.

probowalem tak jak ktos na forum radzil z 4 nozami. wlozyc weszly ladnie ale nic to nie dalo bo kratka jak siedziala tak siedzi.

o ile w passacie ta kratka kosztuje 50-80zł to w superbie 200zł wiec poki co chce sprobowac z naprawa- a jak to nie pomoze to kupic nowe mozna zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz panowie powiedzcie prosze jak wymontowac te kratki, mam superba.

probowalem tak jak ktos na forum radzil z 4 nozami. wlozyc weszly ladnie ale nic to nie dalo bo kratka jak siedziala tak siedzi.

o ile w passacie ta kratka kosztuje 50-80zł to w superbie 200zł wiec poki co chce sprobowac z naprawa- a jak to nie pomoze to kupic nowe mozna zawsze.

 

Dokładnie, w passacie schodzi dzięki 4 nożom z tym że trzeba do tego użyć dość sporej siły, nie wystarczy tylko lekko odginać tylko napierać z takim naciskiem że lekko zacznie się odkształcać deska rozdzielcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napieralem tak, ze odkszatalcala sie i to znacząco i nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może kpl. kratke nawiewu od storny pasażera?? chodzi mi o to by te rolety( paski) się zamykały i otwierały.

potrzebuje też żarówki 4 szt. do podswietlenia tych kratek. na allegro liczą kosmiczne ceny za jedną sztuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może by tak na złomie poszukać? Mi się udało znaleźć kompletną centralną kratkę za 15zł w nienaruszonym stanie. Teraz szukam sobie informacji jak to wymontować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może by tak na złomie poszukać? Mi się udało znaleźć kompletną centralną kratkę za 15zł w nienaruszonym stanie. Teraz szukam sobie informacji jak to wymontować :D

 

Tutaj masz fajny tutek

http://forum.vw-passat.pl/threads/42076-Zmiana-podswietlenia-nawiewow-powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności