Skocz do zawartości
Michal1980

Wulkanizacja - czy te opone da sie wulkanizowac?

Rekomendowane odpowiedzi

W oponie znalazlem srube - nieduza, ale i nie mala (nie wyjmowalem wiec nie wiem) - powietrze troche zeszlo przez noc, ale powoli doczlapalem sie do wulkanizatora i powiedzial, ze opona do wyrzucenia bo sruba wbila sie zbyt na zewnatrz - tzn jakies 3 cm od grzebietu obony na zewnatrz. Stad moje pytanie - czy ten facet mial racje czy po prostu chce mnie naciagnac na nowa opone (notabene 30% drozej niz w samym VW ASO)?

Opony nie chce wyrzucac bo ma dopiero jakies 4 tysiace przejechane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość może mieć rację. Wszystko zależy od rozmiaru uszkodzenia. Ale 3 cm od grzbietu to w sumie jest miejsce, gdzie opona najbardziej pracuje i może po prostu nie chce brać odpowiedzialności za naprawę opony w tak newralgicznym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

mi dla kawału ktoś przebil obie z przodu- na boku opony jakies 3 cm powyżej styku z asfaltem. dali łatki od wewnątrz ale prawie natychmiast uciekalo powietrze. na kołek nie zdecydowałbym się... kupilem dwa Bridgestony po 700 zl i tyle. jeżeli uszkodzony jest bok opony to niestety śmietnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi wulkanizator powiedzial mi to samo, wiec chyba sprawa jest jasna...

Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuOjej

Daj zdjęcie bez niego trudno powiedzieć morze być na pw jako wulkanizator mogę rozwiać twoje wątpliwości :)

 

[ATTACH=CONFIG]70753[/ATTACH]

 

Czoło opony - niema większych przeciw wskazań na naprawę poza krawędziami (są ograniczenia wielkości uszkodzeń do klasy prędkości i wielkości uszkodzenia do szerokości ,ale wiadomo co kraj to obyczaj),które powinno się wulkanizować na gorąco

Bark - tylko na gorąco

Bok - brak możliwości naprawy

 

Większość wulkanizacji pomija naprawy barku bo albo się boją albo nie mają termo presa

Edytowane przez zuOjej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W oponie znalazlem srube - nieduza, ale i nie mala (nie wyjmowalem wiec nie wiem) - powietrze troche zeszlo przez noc, ale powoli doczlapalem sie do wulkanizatora i powiedzial, ze opona do wyrzucenia bo sruba wbila sie zbyt na zewnatrz - tzn jakies 3 cm od grzebietu obony na zewnatrz. Stad moje pytanie - czy ten facet mial racje czy po prostu chce mnie naciagnac na nowa opone (notabene 30% drozej niz w samym VW ASO)?

Opony nie chce wyrzucac bo ma dopiero jakies 4 tysiace przejechane...

' Gość chce cię naciągnąć jak jeździsz melexem z prędkościami do 20 km/h, a jak jeździsz szybciej to raczej się sam zastanów po co pytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' Gość chce cię naciągnąć jak jeździsz melexem z prędkościami do 20 km/h, a jak jeździsz szybciej to raczej się sam zastanów po co pytasz.

:hmm Prawie rok minął od zapytania i kolega dopiero teraz się dowiedział ze gość go chce naciągnąć. :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności