Skocz do zawartości
sylwek1972

zawór BLOW OFF do 1.8T czy ktoś ma załozony?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszyskich jestem świerzy na tym forum, od roku jestem użytkownikiem Passata Variant 1.8T AWT z gazem. Mam pytanko czy ktoś zakładał zawór BLOW OFF do turbiny ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w AWT może być problem z w pełni atmosferycznym zaworem. Ja mam założoną "hybrydę" od The.Wolf-a ;) Z nim możesz pogadać bliżej na ten temat - przerabiał chyba wszystkie możliwe wersje PSSSsss, z atmosferycznym włącznie.

 

BTW> przy seryjnym ciśnieniu doładowania nie usłyszysz praktycznie nic. Ma to sens w przypadku zwiększonego ciśnienia (program / chip).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czuje się wywołany do tablicy :)

 

nigdy sie nie zapuszczam w te rejony forum gdyz nie mam pojecia o gazie w samochodzie ale o BOVie cosik moge powiedziec.

 

Generlanie marecek powiedzial prawde. Ja mam APU na jednej lambdzie i zabawe z Bovem zaczalem ponad rok temu i do tej pory nie jest dobrze. Przerobilem lacznie z hybryda kilka roznych bovow, roznych tloczkow i roznych sprezyn. Na ten moment jade kolejny raz zmieniac tloczki bo sie okazalo ze puchna i zacinaja.... zawsze sobie mowie ze to juz ostatni raz i bedzie wszystko dobrze chodzilo ale watpie. 1.8T jest silnikiem srednio tolerujacym BOVa. (lambda i przeplywka). W pelni atmosferyczny BOV moze dzialac jesli zostanie napisany odpowiedni program pod BOVa ale znajac zycie zaden tuner nie bedzie chcial sie chrzanic z tym...

Jesli chcesz dobra jazde to rob program i koniec. Jesli chcesz pobajerowac kolezanki to zaloz jakiegos The Suna i bedzie bardzo intensywny syk ale fure bedzie zalewalo, bedzie szarpala i srednio jechala. Spalanie wieksze jakies 2l/100km.

Ja sie jeszcze nie poddalem i bede walczyl nadal bo ktos mi kiedys powiedzial ze nie ma szans na BOVa w 1.8T a ja mu nie uwierzylem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sie jeszcze nie poddalem i bede walczyl nadal bo ktos mi kiedys powiedzial ze nie ma szans na BOVa w 1.8T a ja mu nie uwierzylem

pamiętam jak prostowałeś kołki na sr.pl ;)

 

a tak na marginesie - mój "the sun" już się rozkręcił na dobre. Auto ciągnie pięknie, zawór nie puszcza ciśnienia nawet przy dużych obrotach i głośno (i tak fajnie leniwie) hałasuje przy puszczaniu nogi z gazu (temperatura robi swoje ;) ).

 

A co do spalania - czas obalić tą teorię o zalewaniu auta ;) Zrobiłem ostatnio 10,5 / 100 w mieście, więc wszystko sprowadza się do tego, że kierowca depcze dla efektu - stąd spalanie większe :P:D:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę odnośnie BOVa, tak się tylko zastanawiałem nad możliwością założenia, ale już rozwialiście moje wątpliwości, także dam sobie narazie spokój ;) .

Obecnie borykam sie z innym problemem z którym walcze dość od dłuższego czasu i tu kieruje pytanie do Marecka bo widze że dysponuje jak ja 1.8T AWT z tego samego rocznika. Mój passat ma obecnie przejechane 165 tyś km i ogólnie silnik sie sprawuje OK, byłem nawt na hamowni sprawdzić moc i moment i jest jak nówka, ale są takie okresy czasu że mój pasek traci power tak jak by był bez turbo, potem znowu jest dobrze. :zalamany:

Nadmienie jednak że wymieniłem przepływomierz, świece ,filr powietrza wymieniam często.

Jedyne czego nie dotykałem to sondy lambda, czy może być to przyczyna . Mam założony gaz

Zavoli i reduktor KME silver i jeżeli jeżdze na gazie problem ten sie powiela. :kwasny:

Może ma ktoś jakiś pomysł, może trzeba coś wyczyścić, nie wiem prosze rade. :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek to nie mit ze spalaniem, Ty masz bardzo dopracowana hybryde ktora pracuje niemal idealnie, mi przy spalaniu chodzilo o w pelni atmosferyczny.

 

Jak mialem miekka sprezyne to wystarczylo delikatne musniecie gazu zeby syczało co powiem ze zaczynalo mnie juz denerwowac. Nigdzie nie moglem spokojnie przejechac, a teraz dopiero kolo 0,5bara jest przyjemnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylwek1972, nie mogę Ci nic więcej podpowiedzieć poza: podłącz VAGa i pilnuj sytuacji, w której tracisz moc. Zobacz jak (i czy w ogóle) wyglądają wskazania sondy lambda w tym momencie. Przeanalizuj błędy - takie coś zazwyczaj nie pozostaje bez echa...

 

A instalacja przypadkiem nie robi Ci obejścia sygnału z sondy? Może tam się coś spierniczyło? Check engine się świeci?

 

the.wolf, rozumiem, że w poniedziałek w końcu to usłyszę?? :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze Marku, byc moze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

odgrzeję temat.

Dziś chciałem zamontować seryjny zaworek, bo raz, że moje psssss to kiepski efekt akustyczny na zimno, a dwa, że trzeba go nieźle rozgrać, żeby dało się go w ogóle usłyszeć. Co zrobiłem? Wymontowałem i... już miałem pakować seryjny, świeżutki, dopiero kupiony DV z salonu (109 zł po raz trzeci w ciągu 60 tys km)...

 

...ale nie założyłem. Rozmontowałem hybrydę i zrobiłem mały przekręt - założyłem miekką sprężynę (prawie zero efektu) i wypierniczyłem sprężynę od drugiego tłoczka. Zamontowałem i...

 

PPPPfffffssssssssss ssssssssssssss.

 

ooo TAKI uśmiech od ucha do ucha. Wbrew poprzednim zapowiedziom, check engine nie wystąpił ;). Niestety, zgodnie z oczekiwaniami, zawór taki może nie do końca odpowiadać posiadaczom zrywnych AWT, bo... nie bardzo chce się szybko domykać przy szybkiej zmianie biegu. Efekt jest taki, że jak chcę zmienić bieg, zdejmuje nogę z gazu, pssss i po wbiciu biegu i wciśnięciu gazu do oporu auto już nie idzie tak jak poprzednio - przez to, że skubany się wolniej domyka, wolniej narasta ciśnieni - mamy klasycznego turbo laga (na mokrym rwie asfalt dopiero przy 4,5tys/obr :P). Ale psssss masakruje ;)

 

Odpowiedź na pedał gazu przy przyspieszeniu z równej jazdy pozostaje bez zmian.

 

W wolnej chwili zdejmę wykresy, bo jestem ciekaw czy ta sprężynka nie jest za miękka...

 

Może jutro w nocy poeksperymentuje z twardą sprężyną w układzie jednego tłoczka ;)

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Marecek możesz wrzucić jakieś foto? . Jestem ciekaw jak to wygląda. :rotfl:

 

[ Komentarz dodany przez: marecek: Wto Lip 10, 2007 09:10 ]

a co po zdjęciu?

zawór wygląda jak każdy inny... poza tym go nigdzie nie widać ;)

 

sun_bov_wymiary_s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie jest do zrobienia ciezko, jedynie przy montarzu lub gdy zrobisz je pod autkiem.... Kiedy ja zaczalem swoja przygode z ssykaczem, dal o wiele duza roznice gdy zamontowalem go zaraz za turbina, wczesniej dzielil je wezyk o dlugosci okolo 10cm. Wydaje mi sie ze teraz ma szybsza reakcje i wiekszy dzwiek. Dodam ze jest w pelni atmosferyczny a miejsce gdzie wmontowany byl seryjny dv w rure od filtra powietrza jest zaslepione. Przez caly okres nie bylo z nim problemu, zero engine check, jedynie raz sciagnalem go do czyszczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek złe zdjęcie....

 

 

no wlasnie przerabiam problem mega szarpniecia przy zmianie biegu... opor mnie to wkur#*&^ i bardzo spowalnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam ze jest w pelni atmosferyczny a miejsce gdzie wmontowany byl seryjny dv w rure od filtra powietrza jest zaslepione. Przez caly okres nie bylo z nim problemu, zero engine check, jedynie raz sciagnalem go do czyszczenia

 

no to teraz nie byłbym w pełni sobą, gdybym nie sprawdził ;) W pełni atmosferyczny powiadasz? Jaki? Jednotłoczkowy? Dwutłoczkowy? Regulowany? Napisz coś więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blow jest jednotloczkowy i nie jest regulowany, Kupujac go bralem pod uwage to iz gosc sprzedawal je do vag-ow w pojemnosci 1.8t i mailujac z nim oznajmil mi iz do nich glownie byl produkowany. Kupujac myslalem ze bedzie jakies przerabianie i zkonczy sie na kuppie roboty (nie mialem z nimi wczesniej do czynienia i wiedzialem o nich tyle co ze zdjec i neta) a tak naprawde to byla kwestia dostania sie pod autko do turbinki, chociaz przy czyszczeniu go po zciagnieciu rury od filtra pow. i od gory jet dostep do niego...

Tu masz linka do strony z mojego paska, tam jest jego zdjecie;

http://www.forum.vw-passat.pl/topics5/prezentacja-vw-passat-by-pobs-with-lambo-vt7679,60.htm

niestety strona z ebaya wygasla ale..... czekaj;

o tu: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290108032346&ssPageName=MERCOSI_VI_ROSI_PR4_PCN_BIX_Stores&refitem=290068478400&itemcount=4&refwidgetloc=closed_view_item&refwidgettype=osi_widget

Jak widzisz po postach jezdze z nim od stycznia i narazie 0 problemow z autkiem zero bledow, a na "blow job-a" :P daja 12 miechow gwaranty :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jak sie spotkamu to sie carne Twoim samochodem i zobaczymy co i jak. Jak mozesz to porob przy okazji logi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże nieco temat. Napiszcie proszę panowie, jak wygląda u was sprawa z zaworami Blow Off? Czy jestescie zadowoleni i jak się generalnie temat rozwinął... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... trochę wody upłynęło. ;)

 

ale nauczeni doświadczeniem wiemy już dobrze, że aby blow off pracował bez atakowania sterownika, musi być dwutłoczkowy. Po co? Z prostej przyczyny:

 

w chwili gdy mamy podciśnienie w układzie, tłoczek rozszczelnia układ powodując wydostawanie się powietrza przez otwory w zaworze. Problem jest tylko taki, że podciśnienie w układzie wytwarza się przy zamknięciu przepustnicy jak przyspieszamy i zdejmujemy nogę z gazu i... no właśnie.

 

Co jeśli nie przyspieszamy? Np. w sytuacji gdy jesteśmy "na luzie" - przepustnica zamknięta, panuje podciśnienie w kolektorze dolotowym, tłoczek odsunięty = układ rozszczelniony. Przez otwór w zaworze powietrze trafia do dolotu - dodatkowe powietrze niezmierzone przez przepływomierz. Na wyjściu mamy więc ubogą mieszankę, czyli następuje korekcja względem wskazań przepływomierza - zalewamy auto. Samochód staje się mułowaty i śmierdzi benzyną na biegu jałowym...

 

 

...w tym momencie z pomocą przychodzi drugi tłoczek zamontowany "na głównym", trzymany mięciutką sprężynką obecny tylko po to, żeby uszczelnić obieg powietrza w czasie występowania podciśnienia. Powietrze jest zasysane, więc siła sprężyny wtórnego tłoczka jest minimalna - nie działa na nią w prostej linii żadna siła.

 

To tyle w teorii. Fajne zawory produkuje properfekt. Typ II pasuje PnP do naszych silniczków. W komplecie jest też korek do zatkania rury powrotnej.

 

pozdrawia fan Blow offa ;)

miło po latach przeczytać swoje stare teksty :) :) :)

 

i... dlaczego ten temat jest w instalacji gazowej?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tyle w teorii. Fajne zawory produkuje properfekt. Typ II pasuje PnP do naszych silniczków. W komplecie jest też korek do zatkania rury powrotnej.

dokladnie taki zawor byl wczesniej zamontowany w moim pasku i nie do konca bylo wszystko PnP , bylo czuc spalinami itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie DV chyba pada. chyba sie zakrece kolo tego properfektowego. boje sie tylko ze sobie nie poradze z ogarnieciem tego wszystkiego jak cos nie bedzie gralo.

Pytanie: marecek: pakowac sie w to czy wstawiac OEM? Boje sie, ze to bedzie bugowalo i i tak bede musial normalny kupic a w tym miesiacu kupilem juz nowe buty, wydech i zawieszke wiec jestem short with $$$ jak to mowia.

Edytowane przez Smuggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kupuj OEM - na bank nic nie zepsujesz...

 

przetestuj blow offa od kogoś zanim go założysz, taka moja rada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności