Skocz do zawartości
Emyl

Kto wymieniał dwumas na jednomas ? słyszałem ze skrzynie padaja...

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie takie pytanie, po zmianie na sztywne kolo jest buczenie w granicach do 1500 obr/min ale ostatnimi czasy doszły jeszcze jakieś inne dziwne odgłosy co najgorsze dzieje się tylko tak w dolnym zakresie obrotów i wyłącznie podczas jazdy na postoju jest ok, jak jadę sam to jest w miarę w porządku, jadę z pasażerem jest gorzej a jak mam pełny stan to jest tragedia.

Dodam ze poduchy pod silnikiem zmienione na nowe razem z przednia, pod skrzynia zostały stare, jak jest u was z tym buczeniem w dolnym zakresie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , wymieniłem dwumas na jesnomas, dopasowałem koło zamachowe z audi 1.8 benzyna a tarcza i docisk oryginalny, jest lżejsze o 1.5 kg , czuć różnice przy przyśpieszaniu. Odpala troche bardziej jak benzyna , dzwiek silnika jest troche inny a przy wiekszych obrotach jest głośniejszy. jest dziwne drganie o którym pisał kolega wyżej ale na tym sie kończy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Georgeby mowisz ze twoje sztywne jest lzejsze od dwumasy o 1,5kg?

Ja rowniez mam sztywne z benzyny 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj to jest tak , mam tylko koło zamachowe z benzyny 1.8 , a tarcze i docisk kupiłem oryginalny do tego silnika ale sztywny a nie dwumas , przy wadze dwumas wraz z kołem standardowym wyniósł 16.5 kg a jednomas z kołem 1.8 14kg , ważone zaraz przed wymianą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jest ból tyłka, że jest lżejsza franca od dwumasu, szkoda ze nie bardzo można zrobić cokolwiek żeby była cięższa te 1,5kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich

 

Może opiszę od początku.

 

Mianowicie w mojej A3 8L już od jakiegoś czasu podejrzewałem że kończy się dwumasa/sprzęgło. Objawy typowe: czasami było słychać jakiś dodatkowy dźwięk (szuranie) z silnika zagłuszający normalną kulturę jego pracy, wbiracje na pedale sprzęgła i kierownicy podczas ruszania, czasami zatelepotało no ale cóź miałem nadzieje że jeszcze trochę na tym pojeżdże ale niestety.

 

Dzisiaj rano w drodze do pracy moje nadzieje znikły. Mianowicie jadę jakby nigdy nic, zatrzymałem się po kolegę ruszam i nagle coś jakby się zerwało, urwało, gruchło i tyle. Gdy próbowałem ruszyć było słychać gruchotanie w silniku raczej od strony kierowcy. Myślałem że to bedzie przegub któryś ale niestety. Auto dopchneliśmy w bezpieczne miejsce, kolega poleciał po swoje w wio do pracy. Gdy tylko wróciłem zadzwoniłem do mechanika podleciał z swoim autem i odholowałem je do niego. Wstępnie obejrzał, sprawdził czy to nie przeguby czasami i niestety stwierdził to czego sie bałem najbardziej czyli dwumasy.

Jedyne co mnie dziwi to to że biegi wchodzą normalnie, pedał sprzęgła też wciska sie z taką samą siła jak zawsze, ale ruszyć niestety nie da rady. I to by wskazywało na przegub ale niestety nie, chyba że mechanik chciał mnie rąbnąć w rogi? W każdym bądź razie auto juz od niego zabrane, za robote sobie zażyczył 300zł, a dwumase chciał oddać do regeneracji a koszt 1200zł :o

 

Mój motor to 1.9 tdi 90KM oznaczenie ALH (chciałem zrobić chip na 110KM)

 

Czy to sprzęgło podejdzie

 

http://allegro.pl/sprzeglo-sachs-audi-80-a4-vw-passat-1-9tdi-1z-ahu-i5270376271.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejdzie. Ale przemysl to jeszcze raz.

Ja osobiscie drugi raz nie wrzucilbym sztywnego zamiast dwumasu.

Kup uzywany dwumas za 300-500zl i bedziesz jezdzil zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dwumase chciał oddać do regeneracji a koszt 1200zł
:wmorde

Koszt nowego kompletu(dwumas, sprzęgło, docisk) Sachs do Twojego auta, to 980

Osobiście kupowałem do Golfa 4

 

Napisz do mnie na PW w sprawie dwumasu :)

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam naganiane 320 tys.km. na oryginalnym sprzęgle i kole jedno masowym w Passacie B7 1,6 Tdi 105 KM. z końca 2011 roku. One fabrycznie mają jedno masę . Jak się dowiedziałem. Ale sprawdziłem to u siebie ,bo strasznie ciężko się wciskało pedał. Wystarczyło tylko wymyć kurz po ścierającej się tarczy i przesmarować.Działa jak nowe.Oby następne 300 tys. wytrzymało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry, dawno na forum mnie nie było.

Mam na oku B5 Fl z kierunkami w lusterkach z silnikiem 1.9tdi 101KM z walniętą automatyczną skrzynia biegów.

Jak bym autko przygarnął to plan mam następujący:

Zmiana skrzyni na manualną, najlepiej 6 biegów do tego 1mas z Audi 80 b4 1Z (czy od Passata b5 90km też by podeszło) i sprzęgi Sascha pod ten pakiet.

Po tej zamianie minimum chiptuning.

Dobrze myślę aby to jeździło bez problematycznie?

 

PS. Jaką skrzynię manualną szukać, od czego? jakie oznaczenie? nie musi być 6 biegów, ale fajnie aby była :)

Pozdro TOMEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz się bawić w przewalanie skrzyni, to dolicz do tego pedały nowe, skrzynia + sprzęgło (pasuje z audi 80 1Z - jednomas), rozrusznik, łapa skrzyni, prawdopodobnie dystans między skrzynie a silnik, taka cieńka metalowa uszczelka jakby, przeprogramowanie fisa by nie było wyświetlanych biegów i pewno cos wyskoczy. Jak cena za auto jest ok, to można brać i przerabiać ;)

Skrzynie najlepiej z A6 C5 - symbol skrzyni DQS.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie potrzebuje rady. Bede mial do wymiany sprzeglo bo juz lapie calkiem pod koniec, macie moze jakis link do zestawu ktore moge zalozyc zamiast dwumasy zwykle kolo zamachowe + sprzeglo? oczywiscie chodzi o nowe, bardziej by mi zalezalo zeby wytrzymalo ok +-170 km a nawet i mniejsze do 150km

 

 

+ jaki wydech końcowy polecilibyście mi do diesla ?

+ ile dostaliście za swój katalizator na złomie?

Edytowane przez kertagg22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. Co to znaczy zabielić jednomas, o czym jest mowa na 10 stronie? Nigdy nie słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby powierzchnie która styka się z tarcza sprzęgła przeszlifować kamieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak by ktoś potrzebował to mam do sprzedania swój komplet sztywne + tarcza i docisk z Audi 80 B4 nalatałem na tym setapie 40tys km.

Docisk tarcza kupione nówka sztuka z sachsa, koszt 500zl + sztywne kolo używane oddam za 400 zl komplet,

podrzucam link do aukcji

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzeglo-passat-b5-1-9tdi-110km-CID5-IDiXi7N.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, panowie potrzebuje rady. Bede mial do wymiany sprzeglo bo juz lapie calkiem pod koniec, macie moze jakis link do zestawu ktore moge zalozyc zamiast dwumasy zwykle kolo zamachowe + sprzeglo? oczywiscie chodzi o nowe, bardziej by mi zalezalo zeby wytrzymalo ok +-170 km a nawet i mniejsze do 150km

 

 

+ jaki wydech końcowy polecilibyście mi do diesla ?

+ ile dostaliście za swój katalizator na złomie?

Kolego mam ten sam silnik AVG .Skorzystałem z zestawu sztywnego koła (sprzęgła)Valeo .W 2014 roku płaciłem coś koło 1300 zł

Sprzęt śmiga bez problemów od 35000 km.140 km /305 nm Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja dołączyłem do posiadaczy jednomasu. Ogólnie wrażenia pozytywne, nie obserwuję żadnych szarpnięć. Na dzień dzisiejszy mam przejechane około 200km, także sprzęgło się pewnie jeszcze układa.

Były co prawda niepokojące dźwięki spod maski, ale okazało sie, że pękła jedna guma w uchwycie górnej osłony silnika i osłona latała.

Wkładałem jednomas z audi 80 i sprzęgło do silnika 1z Sachs'a. Przy okazji zmieniana była skrzynia z DVS na GGB, także mam teraz trochę inne przełożenia i muszę się do tego przyzwyczaić.

Mechanik mówił, że była różnica 0,5 cm w wysokości starego i nowego sprzęgła z kołem. Trochę ta różnica zmalała po osadzeniu jednomasu na wale.

 

 

Aktualizacja: aktualnie 1100km na nowym sprzęgle. Niepokojących objawów brak.

Aktualizacja: aktualnie 6300km na nowym sprzęgle. Niepokojących objawów brak.

Aktualizacja: aktualnie po 3 latach: 51.000km na nowym sprzęgle.

Edytowane przez blackpirate
aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po zmianie dwumasu na jednomas(B5, AHH+ wtryski ASV, kat i EGR out). Zamach od Audi 80 2.0 ABK (oczywiście delikatnie trzeba go zabielic) Tarcza natomiast od 1z, a docisk od ABK(2.0 16v). Wrażenia? Przestało ślizgać sprzęgło, ale jednak komfort względem sprawnego dwumasu jest gorszy. Nie mogę przestawic się do nowego sprzęgła, jakoś tak dziwnie nisko bierze. Na początku było trochę strachu, bo sprzęgło nie kleilo kompletnie, ale porządne odpowietrzenie przez zacisk hamulcowy i teraz jest super. Do wymiany mam jeszcze lewa poduche pod silnikiem i liczę, że poprawi się jeszcze bardziej komfort jazdy. Mam jednak pytanie, jak sprawdzić stan dwumasu, który został zdemontowany? Pytam, bo nie wiem, czy aby nie poduchy pod skrzynią i silnikiem nie były przyczyną skakania budy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokręć wewnętrznym kołem prawo-lewo, luz nie powinien być większy niż około 3cm. Jak koło leży, to to wewnętrzne naciskaj na krawędziach od góry - jeśli nie lata góra dół, to raczej jest ok. Innego sposobu na domowe sprawdzenie nie znam.

Ty Masz wtryski z ASV, także silnik na mapach z AHH, ma większego kopa i niuton z dołu - ja przy wtryskach 0.216 miałem korektę softu, bo z dołu było za mocno.

Aktualnie latam na serii, bo w trakcie jest migracja na sterownik 012.

Na jednomas nie narzekam, trzeba bardziej tylko pilnować obrotów, szczególnie okolice 1500 obr. i zbyt niski bieg od razu czuć (dwumas miał większą tolerancję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności