Skocz do zawartości
Emyl

Kto wymieniał dwumas na jednomas ? słyszałem ze skrzynie padaja...

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego że nawet fabrycznie te koła przychodzą z luzami jak po 100tyś km

Potwierdzam w 100%.

Myślałem że taki luz ma być, więc wpakowałem DM do auta. Od samego początku miałem małe drgania, po 3 tyś km nie szło ruszać. :hmm

Na szczęście moja DM się tak dorżnęła że serwis nie miał wyjścia i uznali mi gwarancję.

W efekcie dostałem 2-ga nówka sztukę. Mam na niej nalatane moooże z 10 tyś i ZNÓW ! powoli zaczynają się ,,podrygiwania,, podczas ruszania.

Nigdy więcej LUK'a !!!!

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze mi włożyli luka właśnie i niepowiem złego słowa, a wymiana była jeśli dobrze pamiętam ok 70kkm temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze mi włożyli luka właśnie i niepowiem złego słowa, a wymiana była jeśli dobrze pamiętam ok 70kkm temu

Niutony fabryczne ? czy dłubany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak narazie fabryczne

I tylko do tego LUK sie nadaje i to też nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzi dwumasa LUK'a....... już lekko ponad 30 tysięcy kilometrów. Ja nie wiem od czego to zalezy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam pytanie konczy sie dwumasa i oto moje pytanie plany na moc to tak okolo 200kM teraz jest 150kM i 350nM. Chcial bym sie dowiedziec jakie najlepiej sprzeglo zalozyc? Wiem ze sprzeglo z audi jest ok i nad tym myslalem ale czy do takiej mocy jak planuje to seryjne sprzeglo chyba nie da rady to co trzeba z tym sprzeglem z audi zrobic zeby wytrzymalo taka moc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam silnik awx prawdopodobnie siada dwumas (wibracje na jałowym - po wciśnięciu sprzęgła wyraźnie mniej, drżenie podczas przyspieszania i hamowania silnikiem i żabka na jedynce) Silnik po wirusie i teraz pytanie czy bawić się w dwumasę czy jednak jednomas. Jak z wibracjami na jednomasie są faktycznie aż tak dokuczliwe? Słyszałem że podobno podchodzi jednomas od 1Z prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, posiadam silnik awx prawdopodobnie siada dwumas (wibracje na jałowym - po wciśnięciu sprzęgła wyraźnie mniej, drżenie podczas przyspieszania i hamowania silnikiem i żabka na jedynce) Silnik po wirusie i teraz pytanie czy bawić się w dwumasę czy jednak jednomas. Jak z wibracjami na jednomasie są faktycznie aż tak dokuczliwe? Słyszałem że podobno podchodzi jednomas od 1Z prawda to?

 

Ja wymieniłem na zestaw ze sztywnym kołem VALEO KIT4P bo dwumasa już się rozsypała...

Pierwsza jazda po wymianie - dziwnie, twardo "coś tam" lekko drży, po miesiącu jazdy nie zauważam w ogóle, więc wydaje mi się że z tymi opiniami że wibruje i telepie się i w ogóle inne dziwne historie to co niektórzy sobie dorabiają......

Ja już to wcześniej powiedziałem, ponownie podjął bym tą samą decyzję (zestaw dumasowy LUK był o ~100pln droższy więc to nie miało znaczenia) i wstawił sztywne koło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy koło o nr. 037 105 273 C podejdzie pod awx ze skrzynią 5 czyli 228?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi czy koło o nr. 037 105 273 C podejdzie pod awx ze skrzynią 5 czyli 228?

Już chyba wiem. Numer jaki podałem pochodzi z silnika poprzecznego czyli nie może być ponieważ zęby są od strony tarczy sprzęgłowej. Zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie mam pytanie konczy sie dwumasa i oto moje pytanie plany na moc to tak okolo 200kM teraz jest 150kM i 350nM. Chcial bym sie dowiedziec jakie najlepiej sprzeglo zalozyc? Wiem ze sprzeglo z audi jest ok i nad tym myslalem ale czy do takiej mocy jak planuje to seryjne sprzeglo chyba nie da rady to co trzeba z tym sprzeglem z audi zrobic zeby wytrzymalo taka moc?

 

Podłącze się do kolegi. Właśnie zrobiony mały mod,moc podobna do kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 1.8TQ jednomas z kewlarowa tarczą 240mm na docisku z LTka

ostatnio bez problemu pociągnąłem pustego TIRa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z ostatnich postów jest zgodny z tematem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z relacją ciągnięcia TiR'a z Pierdziszewa - Dolnego.:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys nie wiedział to 1.8T (AEB AJL) i 1.9TDI AWX maja wizualnie takie same sprzęgła i dwumasy z tym ze AWX ma mocniejszy docisk a wszystko razem jest zamienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja odpowiem coś w temacie. Z racji że nikt za bardzo nie odpowiedział w mojej sprawie (nadal bym ruszał jak "L-ka" na światłach) postanowiłem wymienić na jednomas valeo (trochę popłynąłem z kasą i kupiłem używkę jak nową - tarcza miała jeszcze resztki napisu valeo) . Odczucia po wymianie? Nareszcie cisza: skrzynia nie hałasuje, rusza się normalnie i żadnych wibracji. Jedyne co można odczuć (ale prawdopodobnie odczuje to tylko kierowca co jeździł danym autem) to "sprężynka". Już wyjaśniam: odczucie jak na holowanym samochodzie przy ruszaniu (no nie dosłownie ale to jedyne co mi się nasunęło ). Dzieje się to tylko przy hamowaniu silnikiem i to tylko w konkretnych warunkach.

Mam nadzieję że choć trochę pomogłem tym co stoją przed wyborem dwumas czy jednomas

Jak będą chętni to zrobię jakiś filmik jak się jedzie na jednomasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"sprężynka"

Zniknie jak sie wszystko dotrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki koszt tego sprzęgła ? Wytrzyma takie sprzęgło ok 400 nm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności