Skocz do zawartości
dyzmond

Awaryjne otworzenie tylnej klapy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie mogę otworzyć bagażnika w sedanie. Nie działa kluczyk, przycisk, ani zamek. Mam dostęp tylko z tylnych siedzeń. Czytałem, że można się dostać do wszystkich mechanizmów pod tapicerką, gdzie umieszcza się trójkąt ostrzegawczy. To co trzyma trójkąt odkręciłem, ale nie potrafię zdjąć tej tapicerki. W książce o naprawie passata piszą, że powinienem odkręcić jeszcze 13 innych śrub na obrzeżach, ale ja ich nie widzę. Czy one są pod gumowymi uszczelnieniami? Może jak bagażnik jest otwarty to wygląda to inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wkręty w zagłębieniach (uchwytach ) za które się chwyta gdy się zamyka klapę, reszt jest na zatrzaski. Jak tapicerka zmieści się do środka i nic jej nie blokuje np uszczelki czy inne elementy karoserii to ją rwij po odkręceniu tych dwu wkrętów. Jak wyjmiesz tapicerkę będziesz miał dostęp do mechanizmu zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nic nie rwij na chama!!! Bo rozwalisz całą tapicerkę, w kolo tak jak piszesz jest trochę śrubek, śrubki te maja łebki pokryte tapicerka są po obwodzie rozmieszczone, jak dobrze poświecisz i się przyjrzysz na pewno dojrzysz je. Pozdrwaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śrubki te maja łebki pokryte tapicerka są po obwodzie rozmieszczone, jak dobrze poświecisz i się przyjrzysz na pewno dojrzysz je.

 

Nie wiem jak jest w 3B, ale w 3BG nie ma żadnych dodatkowych zamaskowanych śrubek sprawdziłem dokładnie. Tak jak wcześniej pisałem są tylko 2 wkręty w zagłębieniach uchwytów no i mocowanie trójkąta, po za tym tapicerka trzyma się na blaszanych zatrzaskach. Przy zamkniętej klapie problem stanowią gumowe odboje w dolnej części klapy które przechodzą przez tapicerkę, więc całkowicie nie da się wyjąć tapicerki ale można ją wystarczająco odchylić od góry aby dostać się do mechanizmu zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie, nie doczytałem ze kolega ma po lifcie, przed liftem na pewno jest tak jak pisałem, po lifcie rozbierałem tylko kombi i tam jest tak jak pisze daroslo. Jeszcze raz sorki za pomyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności