Skocz do zawartości
Gość michau

Napinacz paska klinowego padł po 15 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michau

Witam,

mam mały problem. Wymieniłem niedawno napinacz paska klinowego (stary zaczynał piszczeć). Wstawilem nowy , jakis niemiecki (580 zł). Po niecałych 15 tyś pękł mi w trasie.

 

Mechanik twierdzi ze to była wada napinacza. W ramach reklamacji wymieni.

Zastaawiam się tylko jaki będzie teraz najlepszy? Czy warto kupić taką część w serwisie?

 

Przytrafiło wam się coś podobnego?

 

Z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ci sprawdz też sprzęgiełko alternatora, w moim wykończyło napinacz i rolkę :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość modern

Niestety większość mechaników nie ma o tym pojęcia i usuwają tylko skutki a przyczyna pozostaje. w ten sposób wykończysz nawet tuzin napinaczy. Sprawdź czy pasek wielorowkowy drży lub skacze czego wynikiem jest kozłowanie rolki napinacza. Jeżeli tak to to sprawdź czy pompa wodna nie ma luzu i sprzęgiełko rolki alternatora. Koszt takiej rolki to ok 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koszt takiej rolki to ok 200 zł

280zł dokładnie. Wymieniałem w tamtym tygodniu. Kolego modern, u mnie napinacz paska wielorowkowego jak na niego patrze, wyglada jakby amortyzowal, czyli po prostu skacze. Mowisz ze moze byc jeszcze tego przyczyna pompa wody?? Auto jak w podpisie z boczku. Za wszelkie uwagi z gory dziekuję. pzdr :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość modern

Możesz jeszcze sprawdzić czy łożyska na alternatorze nie maja luzu. Może mechanik zmienił ci sama rolkę a wałek ma luz. A w Gdyni taka rolka kosztuje ok 200 zł w zależności od modelu +/- 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryk zmienil mi walek i łożyska, także teraz to juz nie wiem..., jak sie posypie to sie naprawi :vw: ale poki co jest wszystko ok,pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności