Skocz do zawartości
Marek

WARSZAWA CENY CZĘŚCI -Rozrząd, Hamulce, Filtry, oleje, inne

Rekomendowane odpowiedzi

NAJCZĘŚCIEJ WYMIENIANE CZĘŚCI: przykładowo do B5 (3BG)

 

ROZRZĄD:

***zalecana wymiana

 

Ceny pochodzą: KTD Auto części - Warszawa (Zacisze), ul. Młodzieńcza 35

(niestety sklep nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej)

 

pasek rozrządu - 85zł (GATES)

pasek rozrządu - 56zł (CONTINENTAL) (CT 909)

pasek rozrządu - 47zł (DAYCO)

pasek alternatora - 35zł (GATES) ***

pasek klimatyzacji - 25zł (GATES) ***

rolka napinająca pasek rozrządu - 160zł (NTN) - 155zł (LUK) ***

rolka prowadząca pasek rozrządu - 123zł (NTN) - 85zł (Ruville) ***

napinacz hydrauliczny - 170zł (xxx) ***

napinacz hydrauliczny z rolką - 302zł (NTN) ASO (06B 109 477A)

pompa wody - 300zł (vw) 170zł SKF ***

napinacz paska alternatora - 190zł (vw) - 220zł (Ruville) ***

napinacz paska klimatyzacji - około 220zł ***

(lub) rolka do napinacza klimatyzacji - 80zł (vw) ***

świece NGK PFR 6Q - 40zł (1szt.) ***

 

FILTRY, OLEJE, PŁYNY:

 

filtr powietrza - 35zł (Febi) - 20zł (HP)

filtr kabinowy (klimatyzacja) 26zł (Febi) - 22zł (hengst)

płyn do chłodnicy G12 koncentrat 1,5l - 30zł (3l koncentrat - do wymiany)

olej Mobil 1 F-Syntetic 5W-50 (4l.) - 135zł (3,70l. przy wymianie z filtrem)

filtr oleju - 24zł (KNEHT)

Przepływomierz (sam czujnik) - 365zł (bosh)

Przepływomierz (sam czujnik) - 330zł (Pierburg)

termostat Vahler (z uszczelniaczem) - 90zł (50zł innego producenta)

Czujnik temperatury silnika - 70zł

 

TARCZE HAMULCOWE I KLOCKI HAMULCOWE:

 

tarcza (przód) #288mm standardowa wentylowana - 148zł szt. (ATE)

tarcza (przód) #288mm nacinana wentylowana - 170zł szt. (ATE Power Disk)

tarcza (przód) #288mm standardowa wentylowana - 150zł szt. (Brembo)

tarcza (przód) #288mm standardowa wentylowana - 170zł szt. (Brembo HQ)

tarcza (przód) #288mm nacinana z otw. wentylowana - 250zł szt. (Zimmermann Sport plus)

 

klocki (przód) (z czujnikiem zużycia okładzin) - 190zł (ATE)

klocki (przód) (z czujnikiem zużycia okładzin) - 137zł (Jurid)

klocki (przód) (bez czujnika zużycia okładzin) - 140zł (ATE)

klocki (przód) (bez czujnika zużycia okładzin) - 144zł (Pagid) (czerwone)

płyn hamulcowy Dot4 1l. - 38zł

 

Ceny pochodzą: Autoryzowany Serwis VW i Audi - Sobiesław Zasada Warszawa

 

tarcza przód) #288mm standardowa wentylowana - 230zł szt. (ATE???)

klocki (przód) (z czujnikiem zużycia okładzin) - 278zł (ATE)

klocki (tył) - 170zł (ATE) (czujnik zużycia okładzin występuje tylko w przednich klockach)

płyn hamulcowy VW - Dot4 1l. - 52zł

 

[podane ceny oczywiście z podatkiem VAT - i na fakturę]

[na razie tyle - ale lista będzie aktualizowana]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

hymm... skoro mozna porownywac w inter to ja mam zastepcza strone latwo sie po niej poruszac . przechodzi sie do serwisu szuka katalogowego numeru wpisuje i wyskakuje model z cena:)

 

http://www.sklepmoto.pl/szuk.php

 

godne polecenia jezeli chce sie znalesc numer czesci i przy okazji cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość guzol

jak wymiencie tarcze przod to wymiencie sobie na ATE POWER DISC (te nacinane tarcze, a drozsze sa o ok 20-30 zl za sztuke ale sie oplaca ! ) i do tego klocki ATE , efekt ........... SUPER ! Polecam , bo takie mialem w poprzedniim aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość No limits

Tez polecam tarcze ATE coprawda sa rozne w zaleznosci od ceny ale u mnie wraz z klockami Ferrodo spisuja sie swietnie, troszke piszczaly z poczatku ale juz sie dotarły, klocki do tylu tez kupilem Ferrodo ale na tarcze juz nie mam kasy wiec mysle ze stoczyc te co mam jeszcze nie sa takie cienkie a mysle ze wsyatrczy rancik stoczyc i bedzie ok, wkoncu Passat to ciezkie bydle a bez dobrych hamulcow to strach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję firmę IPAKO, http://www.mq.pl/ipaco/ , Warszawa-Wola, ul. Syreny 14 (teren Bazy PKS)

tel. 0-22/ 632-45-72, 0-22/ 632-44-33, tel./fax 0-22/ 631-31-11

 

Wymieniłem tam łącznik elastyczny wydechu, za 130 PLN łącznik + 50 PLN robocizna (silnik 1.8T AWT - istotne - łącznik pod samochodem a nie w komorze silnika). Wymiary łącznika w tym modelu (VW Passat Variant model 2002 1.8T AWT) to 55/105

 

img7651a1gj.th.jpg

 

Wymiana katalizatora w tej firmie to ~700 PLN.

Wg mojej oceny profesjonalizm na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa Passat Variant 1.8T AWT 2002

 

Symbol 3B0 919 051 C

cena..... ~933,00 PLN

 

Cena ASO, zamienników brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kretrs

Witam!

Ja za klocki zapłaciłem 210zł (przód i tył) + 50zł robocizny,

plecionka (czy jak ktoś napisał łącznik elastyczny wydechu) 60zł łącznik + 40zł robota,

poduszka pod amortyzator (tył) 40zł poduszka + 20zł robocizna (już dwa razy to wymieniałem z prawej i z lewej strony),

mikrowłącznik (mikrostyk lub mikrowyłącznik - różnie to nazywają) do zamka klapy bagażnika 40zł (nie wiem skąd inni biorą takie astronomiczne kwoty rzędu 70-110zł:P nawet na allegro pytałem sprzedawców i ceny wachały się za urzywany 50-100zł:/)

Nie jestem pewien czy za klocki zapłaciłem 210 z robocizną czy za same klocki bo już trochę czasu mineło ale napewno za założenie typ wziął 50zł, i nie jestem pewien czy za założenie plecionki było 40zł i czy plecionka kosztowała 40zł czy 60zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zinwestowałem troszkę w swego paska dla zinteresowanych podaję koszty tej inwenstycji.Tarcze brembo wentylowane przednie 132 zł sztuka,tył 75 zł sztuka ,klocki boscha przednie bez czujnika 175 zł,tył 70 zł.Łacznik elastyczny 61 zł plus płyn hamulcowy oraz jedna reperaturka. Robota 250 zł. Myślę, że to są rozsądne ceny.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjusz79

witam

Niedawno padł mi przepływomierz i trzeba było poszukać nowego - efektem tego kupiłem wczoraj cały przepływomierz Bosha 0 281 002 216 (z wkładem F 00C 2G2 027) za 280 zł brutto. (towar oczywiście na gwarancji)

 

Wcześniej w polecanym gdzie indziej sklepie w Wawie "KTD" przy ul.Młodzieńczej 35 podali mi cenę 365 brutto za sam wkład którego nie mieli na stanie (i dobrze się stało bo bym kupił i przepłacił).

 

Za dowóz kurierem na terenie Warszawy dopłaciłem 10 zł.

Sklep znajduje się w: Otwock ul. Kraszewskiego 21,

e-mail: [email protected]

tel. (022) 788-07-80, 508-225-384 lub 511-758-852

GG: 5161207

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

...a ja właśnie kupowałem wczoraj w KTD swoją przepływkę BOSCH 0 280 218 032, zapłaciłem 420pln( można płacić kartą).

wydaje mi się, że nie jest to dużo, w intercarsie jest drożej.zadzwoniłem, na drugi dzień już była (bo jest to zbyt droga rzecz, żeby mieć na stanie przepływkę do każdego auta), czyli szybko i sprawnie.

 

kupiłem też filtr powietrza firmy HP (19pln :rotfl: ).

 

Lucjusz, nie wiem skąd taka różnica w cenie pomiędzy jednym sklepem a drugim ale nie sądze, żeby w KTD mieli tak ogromne marże :/ -może poprostu coś się nie doagadliście jeśli chodzi o jego typ, bo jak zadzwoniłem to Pani też mi na początku krzyknęła 1000pln :przestraszony: ale chwilę pogrzebała w kompie i dała dobrą cenę :P

 

reasumując jestem zadowolny ze sklepu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny przepływek różnią się ze względu na:

- konstrukcję przepływomierza (mogą być po regeneracji)

- element bez obudowy (sam czujnik)

- do różnych rodzajów silnika (z dodatkowymi czujnikami w obudowie)

- marżę sklep (stacjonarny) (internetowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjusz79

witam

Niedawno padła mi turbina więc zacząłem szukać czegoś na jej miejsce - już miałem kupić w TurboTecu gdy znalazłem firmę we Wrocławiu która jest tańsza - http://www.turbosprezarki.slask.pl

 

Za zregenerowaną turbinę firmy Garrett zapłaciłem 1220 brutto plus koszt przesyłki 58 zł a taka sama w turbotecu to 1500 ale plus vat więc 1800 coć trzeba dać. Firma daje też roczną gwarancję bez limitu kilometrów i przesyłka dociera kurierem nastpnego dnia po zamówieniu. W tym tygodniu wysyłam im moją zużytą i ocenią czy da radę ją zregenerować (za regenerację biorą 700 zł).

 

Wymiany turbiny dokonałem w warsztacie u Darka przy Trakcie Brzeskim 131 - (znany chyba wszystkim pasatowcom z wawy i okolicy). Zapłaciłem 300zł ale do tego dochodziła jeszcze wymiana przegubu, rolki napinacza klimatyzacji wraz z paskiem i uszczelki pokrywy zaworów.

 

pozdrawiam

_________________

Passat 1.9 TDi 110 KM 1998r. automat "Jeszcze nigdy tak nie było, żeby tak było, żeby jakoś to nie było" J. Szwejk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjusz79

witaj Marcino

mnie tez krzyknęli 460 zł za cały przepływomierz a za sam wkład 365 tylko jak go nie mieli na stanie 9 listopada gdy robiłem tam zakupy to jak obierałem fakturę (mieli zepsutą drukarkę) 23 listopada to dalej nie mieli i nie wiedzieli kiedy będzie, to wtedy poszperałem w necie i znalazłem ten sklep w Otwocku. Co do ceny to tak jak napisał Marek - różne do różnych typów silnika. Ten sklep prowadzi też sprzedaż na Allegro - użytkownik nazywa się "artiip". Jak znajdę chwilę w nadchodzącym tygodniu (będzie ciężko bo koniec miesiąca mam zawsze aktywny) to do nich wpadnę i wezmę szerszy cennik - może będzie warto skorzystać - jeśli mi się nie uda to w następnym tygodniu i wrzucę na forum

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota

mam pytanie ile kosztuje nowa automatyczna skrzynia biegow do passata 1,8 rocznik 97??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nową z salonu to niestety jest to drogi element do używanego auta, jeszcze na dodatek automatycznej. Cena takiej skrzyni będzie oscylowała w granicach 20 tys.

 

Można kupić używaną ale trzeba podzwonić z ogłoszeń w gazetach (oczywiście trudno znaleźć), ale nie jest to wykluczone. Bardzo dużo części sprowadza się z za granicy rozbitych aut. Wtedy taką skrzynię można kupić w granicach 500-1500zł

 

Można również naprawić, są specjalistyczne zakłady które zajmują się tylko skrzyniami automatycznymi. (wszystko zależy co jest do naprawy). Oczywiście naprawa będzie bardziej kosztowna z użyciem nowych części.

 

3B23E8 passat sedan 92/125 ADR (DMU) 4A (12/1996-12/1998)

skrzynia (DMU) 01N 300 036 X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D_1

Witam

 

Polecam sklep w łodzi

 

http://www.autocenter.lodz.pl/

 

Mają orginalne częsci do VW te same co w ASO kupiłem pare częsci układu chłodzenia można smiało rozmawiać o rabatach całość operacji między ASO a w/w sklepem wyniosła 150PLN.

 

Pozdrawiam

D_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dla tych którzy przerabiali już temat "sprzęgło" pomijając koło dwumasowe ,jakie ceny i które byście polecili ,dzięki za podpowiedzi :vw: B5.AHU. 1998r .woj.śląskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość badix

Witam! mieszkam w anglii no i wlasnie odebralem mojego pastuszka po wymianie rozrzadu (komplet), paska alternatora, napinacza tego paska, oleju i wszystkich filtrow i jestem biedniejszy o 400 funtow!!! zabolalo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności