Skocz do zawartości
jaro7104

Czujnik temperatury wewnętrznej

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie mam pytanie -gdzie w b-6 w kabinie rocznik 2007 znajduje się czujnik temperatury wewnętrznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie mam pytanie -gdzie w b-6 w kabinie rocznik 2007 znajduje się czujnik temperatury wewnętrznej

 

Moge sie mylic ale jest to chyba ten punkcik na srodkowym pokretle od klimatronika pomiedzy ON/OFF i DUAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle poco taki czujnik np w climaticu bo mam tę klimę ręczną i w sumie nie wiem poco to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle poco taki czujnik np w climaticu bo mam tę klimę ręczną i w sumie nie wiem poco to?

 

Nie wydaje mi sie ze ten czujnik wystepuje w climaticu - bo i po co jak i tak recznie ustawiasz temp dmuchanego powietrza.

W climatronicu najprosciej mowiac poprzez ten czujnik wie czy dodmuchac zimnym czy cieplym zeby utrzymac zadana temp w kabinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje mi sie ze ten czujnik wystepuje w climaticu - bo i po co jak i tak recznie ustawiasz temp dmuchanego powietrza.

W climatronicu najprosciej mowiac poprzez ten czujnik wie czy dodmuchac zimnym czy cieplym zeby utrzymac zadana temp w kabinie.

 

mam climatic, i mam ten "punkcik" - czujnik pomiędzy przyciskami. podobno w climatronic jest dodatkowy czujnik nasłonecznienia w desce rozdzielczej pod szybą przednią, centralnie do góry wystaje. było gdzieś o tym na forum. poza tym, wydaje mi się, że ręcznie to ustawiam temperaturę (w climatronic też), prędkość nawiewu i gdzie ma wiać, a to czy ciepłym czy zimnym dobiera sobie "komputer" na podstawie wskazań tego czujnika.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje mi sie ze ten czujnik wystepuje w climaticu - bo i po co jak i tak recznie ustawiasz temp dmuchanego powietrza.

W climatronicu najprosciej mowiac poprzez ten czujnik wie czy dodmuchac zimnym czy cieplym zeby utrzymac zadana temp w kabinie.

 

A wcale że tak mam taką kropkę [h=1]Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://img189.imageshack.us/img189/1562/cc02702008climatic660x4.jpg widać ją wyraźnie[/h]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

rzeczywiscie, nie widzialem takiego climatica wczesniej

 

---------- Post added at 17:51 ---------- Previous post was at 17:50 ----------

 

podobno w climatronic jest dodatkowy czujnik nasłonecznienia w desce rozdzielczej pod szybą przednią

 

jest, ale wydaje mi sie ze nie o tym czujniku tu mowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale poco w climatic czujnik temperatury wewnętrznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale poco w climatic czujnik temperatury wewnętrznej?

 

bo to jest "półautomatyczna" klima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo to jest "półautomatyczna" klima.

 

ona nic nie reguluje więc po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ona nic nie reguluje więc po co?

 

Reguluje temperaturę do zadanej na pokrętle, robi to za pomocą klapy z silniczkiem, sterującym dopływem ciepłego i zimnego powietrza. to nie jest zwykła prosta klima sprzed 20 lat co jak ustawisz to tak będzie robić do końca aż przestawisz. tu ustawiasz temperaturę, siłę nawiewu, i gdzie ma wiać. steruje temperaturą, utrzymując ją na zadanym poziomie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowie ktoś rzeczowo i konkretnie gdzie znajduje się czujnik temperatury wewnętrznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Climatroniku na środku pokrętła od siły nawiewu. Ciemna 'kropka' o średnicy ok. 3-4 mm.

Czujnik ten mierzy uzyskaną temeraturę w kabinie.

Są też czujniki w kanałach wylotowych z nagrzewnicy - one mierzą temperaturę 'na wylocie' z nagrzewnicy.

Sterownik klimatyzacji analizuje obecną temperaturę wnętrza, sygnał z czujnika nasłonecznienia (na desce rozdzielczej, na środku pod szybą) i tak reguluje klapki w kanałach dolotowych i w nagrzewnicy aby osiągnąć zadane przez kierowcę ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]69203[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]69204[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]69205[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]69206[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie dokładnie znajduja sie te czujniki wylotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden czujnik jest na rurze wylotowej od strony kierowcy tej górnej i dojście do niego jest prawdopodobnie po zdjęciu licznika, dolny czujnik znajduje się zaraz przy wylocie od nagrzewnicy żeby go zobaczyć należy zdemontować tę krótką rurkę z kilkoma wylotami powietrza na nogi, analogicznie jest z drugiej strony. Niestety nie mam zdjęcia żeby to dokładniej pokazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś przerabiał już problem z działaniem tego czujnika?

Ostatnio klima mi szaleje, w samochodzie ze 40 stopni a klima zamiast chłodzić to grzeje.

Jak trzymam palec na tym czujniku to zaczyna chłodzić, ale nie da się tak jeździć…

Gdzie na vcds-ie znajdę odczyt temp. wewnętrznej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania. U mnie wymieniona nagrzewnica a jak mam ustawione na 18stopni na obie strony (klima dwustrefowa) to na kierowcę leci ciepłe na pasażera zimne.

 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2021 o 19:38, maniootek napisał:

18stopni na obie strony (klima dwustrefowa) to na kierowcę leci ciepłe na pasażera zimne.

a masz zsynchronizowane temperatury po obstronach klimatronika? ;)

Jeśli tak, to prawdopodobnie masz problem z silniczkami (potencjometry, których było z milion tematów na Forum). Ewentualnie - możesz też przeprowadzić adaptację silniczków (jeśli miałeś wymienianą całość, to silniczki mogą być niezaadaptowane/klimatronik pamięta wartości sprzed wymiany). Nie wiem jaki masz panel. W tym starym (z trzema pokrętłami) robiło się to wciskając jednocześnie przyciski "AC" i kierunku nawiewu na twarz. Można to oczywiście też wywołać z VCDS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności