Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

w map tool jest też opcja upakowania obrazu na płytę jedno warstwową, ale nie testowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już dostępny w necie program Maps Tool v2.0. On ma opcję jakiejś kompresji mapy. Może tym spróbujesz? Ale ja na Twoim miejscu wypróbowałbym najpierw mój opis.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

wgrywanie map działa według powyższego opisu, który można znaleźć w samym programie Map Tool jak i w pliku help.html który sie tworzy automatycznie :P

 

Oczywiście, że tak. Ale może niektórym przyda się opis po Polsku, właśnie zamieszczony w tym miejscu dla potomnych.

Edytowane przez nagdob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze ze dales po polsku. Na pewno ktos skorzysta. Dla ulatwienia instalacji koledze ktory dostaje error mam rozwiazanie. Niech wgra soft ktory kasuje caly hdd/ potem soft od navi. Dziala !!!

 

Poda mi na priv maila podesle iso.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Ale ja na Twoim miejscu wypróbowałbym najpierw mój opis.

...

Oczywiście, że tak. Ale może niektórym przyda się opis po Polsku, właśnie zamieszczony w tym miejscu dla potomnych.

 

Czyli przetłumaczony, a nie twój :P...., ale to szczegół - grunt że działa....

 

 

a co do zmieszczenia na jednej płycie to ktoś już pisał w tym temacie co wystarczy wywalić z iso (europa wschodnia), żeby się mapa mieściła na zwykłą płytę. (choć proponuje na początku użyć maptool)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się głupot kossi.:[

 

W pierwszym poście napisałem cyt.: "Wg znalezionego i wypróbowanego przeze mnie opisu ... "

I niczego sobie nie przyswajam, a pisząc "mój opis" mam na myśli sam opis (przetłumaczony) a nie wymyślony przeze mnie sposób. A to chyba "subtelna" różnica!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stwierdzam fakty, a nie czepiam się, a nawet bym tego nie robił gdyby nie jeden tekst, który mnie naprawdę rozbawił:

 

Byłbym wdzięczny, jak gdyby Ktoś skorzystał z mojego opisu wspomniał o tym tutaj.

 

i w ramach ścisłości to napisałeś:

 

Wg znalezionego i wypróbowanego przeze mnie opisu z karty SD można wgrać następujące mapy:...

a propo subtelnych różnic - nie widze zdania które świadczy o tym, że tylko przetłumaczyłeś (swoją droga trywialny) opis

 

ale chciałbym juz zakończyc ten temat bo to mocny Off Topic

Edytowane przez kossi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli uzywacie 4120a, czy na tym sofcie wszystko ok jest z lektorem i zoomem ? Ja mam ten 5238 i jest ok, ale jakos wolno chodzi... Mam rnsa b. I tak mysle czy jakies wady ma 4120. Bo mysle ze chyba jak go mialem to szybciej mi chodzil. Ale ktos mowil o tych problemach z zoomem i lektorem ale ja w sumie nie zauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoom i lektor w wersji 4120 działa prawidłowo. W poprzedniej wersji 3810 lektor się trochę "gubił", albo gadał "niezrozumiałym" językiem na rondach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoom w 4120? macie na myśli zbliżanie do skrzyżowań?

Ja u siebie tego (z żalem) nie zauważyłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn czy podczas nawigowania elegancko dziala automat... Czy dobrze przybliza i oddala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zoom w 4120? macie na myśli zbliżanie do skrzyżowań?

Ja u siebie tego (z żalem) nie zauważyłem....

 

Miałem na myśli możliwość oddalania i przybliżania mapy np., by sprawdzić trasę. Jeżeli chodzi o automat na skrzyżowaniach to nie ma takiej opcji, chyba, że czegoś nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, 2 różne sprawy- ikonka rakiety, ew + i - podczas wyboru 1 z 3 tras?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak wektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ze przy 4120A te 3 trasy do wybory prawie zawsze sa u mnie takie same... Tak bylo na V9, v10 i teraz na V12...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, ale jak bezpiecznie samemu edytowac plik .ISO i wywalac niepotrzebne jezyki i inne by zmiescic mape na pojedynczym DVD?

 

 

Ja kolego testowałem. Edytujesz obraz montując go w wirtualnym napędzie, kopiujesz zawartość na dysk i masz dostęp do poszczególnych folderów.

W v.11 po wywaleniu niepotrzebnych wersji językowych spokojnie weszło na DVD5 ale w v.12 już nie wystarcza wyrzucenie samych języków a wyrzucenie czegokolwiek innego jest jak ruletka.

 

Mam pytanie czy warto wrzucać v.12 bo opinie są podzielone a jeśli tak to znacie jakieś sprawdzone źródło ?

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytować to chyba łatwiej np. poweriso, tylko trudniej zdecydować co wywalić

 

Czy ktoś wie na jakim sofcie na 100% dziala GPS na RNS w wersji A?

Edytowane przez kossi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edytować to chyba łatwiej np. poweriso, tylko trudniej zdecydować co wywalić

 

Można i PowerISO i UltraISO i w tych samych programach od razu nagrywać odchudzoną wersję. Problem w tym (i to chciałem uchwycić), że ręczne wywalanie nie przynosi rezultatów jak we wcześniejszych wersjach bo wyrzucenie samych języków nie daje oczekiwanych rezultatów :-(

Co prawda kasowałem na wyczucie jakieś pliki internetowe (moim zdaniem zbędne) różnych krajów aż uzyskałem oczekiwaną wielkość obrazu ale nie udało mi się go zainstalować bo chyba mam uszkodzoną wersję mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale wschodnią europe v12 chyba da się upakowac... Ale chyba warto spróbować maptool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

kupiłem passata z 2008 z rns 510, przeczytałem już wszystko, nagrałem z 5 płyt i nic nie działa, próbowałem nagrać 5270, 5269, 5269mod i po włożeniu płyty wyświetla mi napis ze nie rozpoznaje cd/dvd. Czy ktoś mógłby mi pomoc, mam wersje rns mid h03 1100, 1T0 035 680B

ukryte menu mi nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj 4120A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności