Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Temat przelecialem od 100 do końca.

Mam rns315 DAB i chce kupić 510 DAB.

Gość co ma na ebayu przesłał mi dane z naklejki

Part number 3C8035686

HWH26

SW6270

Manufactured 2014.

 

Mam passata cc z 2011 z BCM,MF kiera 12 guzików,czujniki ori,

Białe zegary ,duży fis.

 

20170203_163250.jpg

 

Jak ja kupię a raczej kupie to jaki Soft polecacie żeby było dobrze ,nie zależy mi na polskim języku bo już się przyzwyczaiłem do angielskiego.

 

Mamy tu na forum temat kupujemy passata b6 na co zwrócić uwagę więc ja zapytam kupujemy RNS510 na co zwrócić uwagę i co jak sprawdzać?

Wtyczka i inne kable są plug & Play i raczej nie powinno być problemów z podłączeniem ?

Jak zakodowac Navi vcds em Jak juz ja zamontuje?

 

Jeszcze jedno bo czytałem na angielsko jezycznym forum że tylko nokie można sparować z BY Premium a ja mam samsunga s7 wiec jest jak sprawa z tym wygląda?

Z góry dziękuję za pomoc .

Pozdro

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie mogę zakodować kamery cofania brak reakcji na wsteczny bieg widok tylko z czujników cofania. wczoraj wgrałem nowy soft do radia i dalej lipa teraz mam w radiu RNS510-5238A-josi. może jeszcze gdzieś trzeba coś przekodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

nie mogę zakodować kamery cofania brak reakcji na wsteczny bieg widok tylko z czujników cofania. wczoraj wgrałem nowy soft do radia i dalej lipa teraz mam w radiu RNS510-5238A-josi. może jeszcze gdzieś trzeba coś przekodować?

 

Gdzie kupowałeś przejściówkę sygnału? Bo kamera ma av.

Jaka kamera daj linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Przejście http://vnsmedia.shoper.pl/pl/p/ADAPT...A-COLUMBUS/115

kamera http://allegro.pl/kamera-cofania-audi-a4-a5-vw-passat-sharan-touareg-i6613801632.html

dodam że jak wciskam 2x media obraz jest z kamery niema jak wrzucę wsteczny.(same pdc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj w ustawieniach adaptera cos poustawiac. Ja mam tv i adapter. Zeby dzialala kamera musialem aktywowac w adapter wyjscie na kamere czyli z off zrobic on. U Ciebie moze byc jeszcze jakies ustawienie lub zle jest podlaczona kamera.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podesle mi ktos najnowsze mapy na Western Europe v14 jak dobrze pamiętam i napiszę co i jak .

Z góry dzięki.

Ps.jade po Navi w sobotę rano to odrazu bym sobie mapy zaktualizował .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj totalnie nowy i jestem w wielkiej potrzebie .Czy ktoś jest w stanie udostępnić mi stabilny soft do RN510 B6 2007 . Coś tam znajomy mi próbował wgrać abym miał język polski i niestety w tej chwili .nie mam ani języka polskiego ani nie działa poprawnie radio gdyż nie ma kontaktu radia z samochodem .mechanik sprawdzał mi ,że na kompie od strony samochodu nie widać radia. nie działa sterowanie z kierownicy nie wyświetla z radia na MFD oraz po jakimś czasie radio się wyłącza .Pomóżcie bo w nocy nie można jeździć z włączonym radiem gdyż oślepia ekran . y .Nie działa jeszcze kamera .jeszcze miesiąc temu czasami załączała się kamera i czasami ekran o zmroku się ściemniał .chyba ,że to nie jest sof, Czy ma ktoś jakiś sensowny pomysł jak to ugryść .Podaje maila [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem tutaj totalnie nowy i jestem w wielkiej potrzebie .Czy ktoś jest w stanie udostępnić mi stabilny soft do RN510 B6 2007 . Coś tam znajomy mi próbował wgrać abym miał język polski i niestety w tej chwili .nie mam ani języka polskiego ani nie działa poprawnie radio gdyż nie ma kontaktu radia z samochodem .mechanik sprawdzał mi ,że na kompie od strony samochodu nie widać radia. nie działa sterowanie z kierownicy nie wyświetla z radia na MFD oraz po jakimś czasie radio się wyłącza .Pomóżcie bo w nocy nie można jeździć z włączonym radiem gdyż oślepia ekran . y .Nie działa jeszcze kamera .jeszcze miesiąc temu czasami załączała się kamera i czasami ekran o zmroku się ściemniał .chyba ,że to nie jest sof, Czy ma ktoś jakiś sensowny pomysł jak to ugryść .Podaje maila [email protected]

 

Padła komunikacja po Canie. Softem tego niestety nie naprawisz. Tylko elektronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem tutaj totalnie nowy i jestem w wielkiej potrzebie .Czy ktoś jest w stanie udostępnić mi stabilny soft do RN510 B6 2007 . Coś tam znajomy mi próbował wgrać abym miał język polski i niestety w tej chwili .nie mam ani języka polskiego ani nie działa poprawnie radio gdyż nie ma kontaktu radia z samochodem .mechanik sprawdzał mi ,że na kompie od strony samochodu nie widać radia. nie działa sterowanie z kierownicy nie wyświetla z radia na MFD oraz po jakimś czasie radio się wyłącza .Pomóżcie bo w nocy nie można jeździć z włączonym radiem gdyż oślepia ekran . y .Nie działa jeszcze kamera .jeszcze miesiąc temu czasami załączała się kamera i czasami ekran o zmroku się ściemniał .chyba ,że to nie jest sof, Czy ma ktoś jakiś sensowny pomysł jak to ugryść .Podaje maila [email protected]

 

co za rzeźnik przeprowadzał aktualizacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze nowy nie oznacza nie czytania postow. Faktycznie tragedia. Sprobuj 5238 od pab567.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kamera podłączona jest na 100% prawidłowo

w adapterze niema załączania kamery są ustawienia koloru i nasycenia, NTSC / PAL

Dzisiaj zamontowałem nowy moduł i ta sama sytuacja więc zostaje mi tylko złe kodowanie radia lub modułu PDC.

może macie jakiś soft który ma ustawienia kamery żeby wgrać w radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

kamera podłączona jest na 100% prawidłowo

w adapterze niema załączania kamery są ustawienia koloru i nasycenia, NTSC / PAL

Dzisiaj zamontowałem nowy moduł i ta sama sytuacja więc zostaje mi tylko złe kodowanie radia lub modułu PDC.

może macie jakiś soft który ma ustawienia kamery żeby wgrać w radio.

A czy plusa z wstecznego dałeś przez przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak plus jest z zapalniczki przez przekaźnik na zasilanie kamery i wzbudzenie do modułu. dodam ze jak mam włączone ręcznie na media tv to obraz się pojawi ale po chwili wskoczy widok z Pdc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem ze kodowanie w nawigacji i PDC zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w radiu zakodowałem że jest kamera low.

w pdc zaznaczyłem kamerę. chyba że coś jeszcze muszę zakodować?

dodam że radio sypie błędami:

Address 56: Radio Labels: 1T0-035-680.clb

Control Module Part Number: 1T0 035 680 L HW: 3C0 035 680 C

Component and/or Version: RNS-MID H01 5238

Software Coding: 04000440040000830007

Work Shop Code: WSC 05314 123 12345

VCID: 377DCD5786B85FA6659-8062

4 Faults Found:

 

01303 - Telephone Transceiver (R36)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 1

Reset counter: 35

Mileage: 207537 km

Time Indication: 0

Date: 2024.14.09

Time: 09:31:29

 

00467 - TV Tuner (R78)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 1

Reset counter: 35

Mileage: 207537 km

Time Indication: 0

Date: 2024.14.09

Time: 09:31:29

 

02873 - Control Module for Back-Up Camera (J772)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 1

Reset counter: 35

Mileage: 207537 km

Time Indication: 0

Date: 2024.14.09

Time: 09:31:29

 

01305 - Databus for Infotainment

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 2

Reset counter: 35

Mileage: 207537 km

Time Indication: 0

Date: 2024.14.09

Time: 09:38:06

Edytowane przez Dj_maki1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trzeci błąd jest oczywisty - kamera low nie ma modułu/sterownika, więc nie będzie się z czym komunikować.

Chyba jednak coś nie tak zakodowałeś w RNS, że jednak z kamerą stara się "pogadać". Może nie wykasowałeś błędu a pokazuje jeszcze z kodowania, kiedy miałeś kodowanie z kamerą full opcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zdecydować - albo masz kamerę low i wtedy odznacz adres 6C w Gateway albo masz kamerę high i wtedy w RNS nie zawracasz camera low.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zaznaczone w gateway że jest kamera jak zaznaczyłem to wywaliło mi błąd brak komunikacji z modułem kamery.

A z tego co wiem posiadam kamerę w wersji low bez modułu.

Pytanie dlaczego radio sypie tymi błędami?? myślicie że możne być to wina modułu co kupiłem http://vnsmedia.shoper.pl/pl/p/ADAPTER-MULTIMEDIALNY-VW-RNS-510-SKODA-COLUMBUS/115

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze podpowiedźcie skąd można wziąć soft do RNS 510

Delivery part number 1T0035680A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego chomika. 5238 z podziałem 60-35-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności