Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Płyt DL Twoja navi nie odczyta, bo to najstarsza wersja A. Ma stary laser, który ma problemy z czytaniem płyt DL. Czasami się udaje, ale bardzo rzadko i nawet jak raz odczyta taką płytę, to później też może mieć z nią problem. Wiem co piszę, bo też mam taką wersję. Ale na pewno możesz wgrać mapę z karty SD. Popróbuj, opisy są we wcześniejszych postach.

I jeszcze jedno. Wgrywając soft nie wczytuje się map. Mapy są osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to 4120 czyści zawartość dysku ponieważ ustawia 3 partycje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba niekoniecznie Rysieeek. Aczkolwiek ja miałem wgrywany soft 4120 na stole, to może jest inaczej. Moja navi była padnięta na amen i inaczej się nie dało. Ale dysk pozostał bez zmian. Nawet wgrana muzyka na nim została. A soft 4120 wgrywany był na 3810A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 38xx chyba tak, ja wgrywałem raz na fabryczne 2760 lub 2770 i wymazało wszystko, potem przy bodajże 3790 było to samo, wcześniejsze wersje softu tworzyły chyba 2 partycje, a od któregoś momentu soft dzieli na 3 i w takich przypadkach kasuje zawartośc dysku... gdzieś to było na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop ale nie mogę znaleźć linku do wersji 5238 Mod by josi.

 

Jeśli ktoś mógłby pomóc na pw, z niewielką instrukcją i pewnymi linkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dziś wreszcie wgrałem soft 4120a do mojej nawi troche było problemów ale jakoś ruszyło i zainstalowało sie jak trzeba

Mapy zostały ,ostatnie cele i wszystko inne co było na wersji 5274

Z rana jak wsadziłem płytę to ją wypluło i komunikat po angielsku ,potem druga próba i bez rezultatu zawieszka nawi,odstało auto trzy godz i ponowna próba zakończona sukcesem ,

Dziękuję wszystkim za pomoc bo jest tu na forum wszystko opisane ,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,dziś wreszcie wgrałem soft 4120a do mojej nawi troche było problemów ale jakoś ruszyło i zainstalowało sie jak trzeba

Mapy zostały ,ostatnie cele i wszystko inne co było na wersji 5274

Z rana jak wsadziłem płytę to ją wypluło i komunikat po angielsku ,potem druga próba i bez rezultatu zawieszka nawi,odstało auto trzy godz i ponowna próba zakończona sukcesem ,

Dziękuję wszystkim za pomoc bo jest tu na forum wszystko opisane ,pozdrawiam.

 

a możesz powiedzieć po jakiego ***a ładujesz soft do wersji A do B7, A to jest do wersji z 2008r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem troche wcześniej o tym że miałem nawi z tym softem ,po akcji złodzieja serwis zamontował nową z nowym softemi i przy wpisywaniu celu trzeba było po dwa trzy x naciskać literke oraz potwierdzenia ogólnie mółowato chodziła więc wgrałem sprawdzoną wersje 4120A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Mam straszne problemy z wgraniem map VW Navigation RNS510 - DVD East Europe V12 CD8196. Nagrałem już 14 płyt dwuwarstwowych różnych producentów i w różnych programach. Oczywiście wszystko wg sprawdzonych sposobów różnych osób i nic. Żadna płyta nie działa. Z żadnej płyty nic nie rusza. Laser oczywiście był kilka razy czyszczony za pomocą płyty czyszczącej. Z karty sd też nie da rady zainstalować sprawdzałem na 3 kartach. Według mnie mój RNS nie widzi kart większych niż 2gb mam soft 5238 więc teoretycznie powinny działać i dużo większe. W związku z tym moje pytanie i prośba, czy można by liczyć na pomoc któregoś z kolegów w pomocy z wgraniem map VW Navigation RNS510 - DVD East Europe V12 CD8196. Może jest ktoś na forum z Grodziska Mazowieckiego, Brwinowa lub Pruszkowa kto mógł by użyczyć działającej płyty. Sam już nie wiem może mam problem z moim RNS a nie z płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zaczyna czytac plyty dl i wywala błąd w oklicach 45 do 50 % tj gdy przechodzi na drugą warstwe czy wcale nie widzi dl

u mnie i kolegi dopiero czyszczenie lasera po wymontowaniu z radia przyniosło efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje, że nie właściwa płyta. Tak jak by był źle wypalona. Płyty dvd np z filmami czyta dobrze bez żadnych przeskoków czy zacięć nic się nie wiesza. Muzykę z cd też normalnie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadaj najpierw czy czyta sd z muzyka. Jesli tak to zle cos robisz. Daj znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatowałeś kartę pamięci do FAT32?

Spróbuj może ponownie pobrać pliki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sformatowałeś kartę pamięci do FAT32?

Spróbuj może ponownie pobrać pliki?

 

Mi też czyta karty tylko do 2MB...

Sam nie dałem rady zaktualizować radia i oddałem je komuś kto się zna. Okazało się ze najwyższy soft jaki wszedł to 38xx, z 4 na przodzie juz nie dawało rady. Natomiast mapy v12 poszły od razu, a pierwszym razem, ale on miał płytę tłoczoną.

 

Czytnik kart powinien teoretycznie czytać 4MB, podobno to może być sprawa samej karty, podobno nie może być SH...

 

Jakie maksymalnej wielkości karty czytają Wasze radia?

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie maksymalnej wielkości karty czytają Wasze radia?

 

64 póki co ale większej nie miałem okazji ładować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
64 póki co ale większej nie miałem okazji ładować.

 

A jaka konkretnie jest to karta? SD czy mikroSD z adapterem? Możesz podać jej konkretną nazwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADATA SD 64GB (mam RNS wersję H) Leci 128GB to przetestuję za jakieś 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

256 gb micro sd z adaptera smiga u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... i oddałem je komuś kto się zna. Okazało się ze najwyższy soft jaki wszedł to 38xx, z 4 na przodzie juz nie dawało rady...

 

ten ktos kto CI instalowal ten soft to chyba tez sie nie zna za bardzo, skoro skonczyl instalowac na 38xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten ktos kto CI instalowal ten soft to chyba tez sie nie zna za bardzo, skoro skonczyl instalowac na 38xx

 

Oczywiście zaczął od najnowszego softu, i schodził w dół. Dopiero 3xxx przyjął. Ale mam stare 510 radio. Może dlatego też nie przyjmuje większych kart SD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności