Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

witam, udało mi się w końcu wygrać v13. nie obyło się bez problemów. metodą kimbiniwaną wgrałem mapy na dysk a mianowicie po wypaleniu ok. 6 płyt już miałem się poddać jednak dzisiaj w drodze z pracy do domu włączyłem płytę która dochodziła prawie do końca kopiowania a następnie gdy pasek dochodził do feralnego momentu wyjąłem ją i włożyłem inną która wyłączała się w inny miejscu i sukces :) tak więc problem tkwi w jakości nagrania i czystości lasera, który myślę że warto przeczyścić przed całą operacją. osobiście nagrywałem na verbatinach i Sony. może komuś pomoże ten kombinowany sposób wgrania. oczywiście dziękuję Pawłowi (pab567) za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego wątku i kilku innych na zagranicznych forach, stwierdziłem że spróbuję zmienić soft. W samochodzie siedzi RNS w wydaniu:

 

Delivery part number	1T0035680A
HW-Version		H04
SW-Version		1000
SV SW-Version		C_EU_5.540_t710
HW Vehicle		0xC001
SW Vehicle		0x44261C01
Bootloader Vehicle	0x44260A00
HW Main 		00010002000201...
SW Main			/I1.6_P3wk27.2Tes...
Bootloader Main		00120209
HW Radio		0003
SW Radio		EUR_CHN_130K
Bootloader Radio	A2CSWDNL00100021
HW DAB			-
SW DAB			-
HW DVDDecoder		004(0x04)
SW DVDDecoder		_R0_R4.0
HW DVD Drive Vers...	A2C53173871
SW DVD Drive Vers...	VW1_C0_C4.1
HMI XML			1.11.49.1b (EU)
Text file version	10.07.2007

Active map covera...	East Europe
Active map supplie...	Navteq
Map version HDD		8350

 

Taki siedział od nowości, nikt w nim nic nie grzebał, poza aktualizacją map.

 

W ruch poszedł soft 5238 by josi (dzięki pab567). Instalacja z płyty poszła za pierwszym razem i bez problemów. Zaktualizowały się wszystkie pozycje na liście w instalatorze. Potem wgranie map, bo zmieniło układ partycji na dysku. Ok 22:30 cała zabawa dobiegła końca. Rano sprawdziłem czy po zmianie softu nie rozładowuje akumulatora. Napięcie postojowe 12,4 V, po uruchomieniu silnika ok. 14,2 V, więc chyba wszystko gra?

 

Niepokoi mnie jedynie cichy szum/lekki pisk wydobywający się z RNS'a. Był gdy wychodziłem wieczorem z garażu, a także gdy wróciłem rano. Jego natężenie i barwa dźwięku zmienia się gdy uruchomi się RNS'a. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tazik z którego roku masz samochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto wyprodukowane w 2007.

 

Mierzyłem jeszcze raz napięcie postojowe niecałą dobę po wgrywaniu softa i po krótkiej przejażdzcze po mieście. Było 12,48 V więc chyba rozładowywanie akumulatora mnie nie dotyczy, ale będę jeszcze obserwował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz dobry akumulator to przestój przez jedną noc nic Ci nie powie. Jeśli nie jest Ci obce używanie amperomierza to zrób prosty pomiar - podłącz amperomierz w szereg między biegun + akumulatora a kabel, który był do niego montowany, zamknij maskę, wszystkie drzwi i zamknij z pilota samochód. W zależności od kombinacji HW/SW gatewaya i radia po max 12-13 minutach pobór prądu powinien spaść do kilkudziesięciu miliamperów. Jeśli będzie sie utrzymywał na poziomie ok. 2 A to niestety ale rozładowuje aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedynie zwykły miernik uniwersalny z marketu. Ma on jedynie zakresy: 200uA, 2000 uA, 20 mA, 200 mA i 5A. Niestety po wpięciu szeregowo nie zamyka obwodu i nie mogę zamknąć samochodu pilotem. Spróbuję pożyczyć inny miernik i spróbować znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W weekend ma dotrzeć do mnie 510-tką, niestety jeszcze nie wiem jaki typ, pytanie skąd jakiś pewny soft PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. mam pytanie, otoz mam zamiar wymienic swojego rns310 na 510 i moge kupic wersje p,r czym one roznia sie od wersji a,b,c.

drugie pytanie ile moge za swoje rns 310 wziac z mapami v4 i polskim jezykiem niestety bez lektora.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wersje mają nowszy chipset GPS - jest wyraźnie szybszy (szybciej łapie fixa) i czulszy ("widzi" i synchronizuje się z większą ilością satelit. Najnowsza wersja ma tez dysk SSD dzięki czemu szybciej wprowadza się adres celu.

 

W praktyce jeśli masz antenę GPS w "rekinie" to moim zdaniem szkoda kasy na nowsze wersje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ktora wybrac? a,b,c? bo akurat mam gps w rekinie. bo czytalem ze niektore wersje maja problemy z aktualizacja a niektore problemy z plyta glowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Ameryce biją murzynów... Najtańszą legalną z gwarancją - to moja rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre rady to forum jest super :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli masz dobry akumulator to przestój przez jedną noc nic Ci nie powie. Jeśli nie jest Ci obce używanie amperomierza to zrób prosty pomiar - podłącz amperomierz w szereg między biegun + akumulatora a kabel, który był do niego montowany, zamknij maskę, wszystkie drzwi i zamknij z pilota samochód. W zależności od kombinacji HW/SW gatewaya i radia po max 12-13 minutach pobór prądu powinien spaść do kilkudziesięciu miliamperów. Jeśli będzie sie utrzymywał na poziomie ok. 2 A to niestety ale rozładowuje aku.

 

Po pomiarach wyszło ok 4 mA po kwadransie. Wnioskuję, że cała operacja przebiegła pomyślnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli masz dobry akumulator to przestój przez jedną noc nic Ci nie powie. Jeśli nie jest Ci obce używanie amperomierza to zrób prosty pomiar - podłącz amperomierz w szereg między biegun + akumulatora a kabel, który był do niego montowany, zamknij maskę, wszystkie drzwi i zamknij z pilota samochód. W zależności od kombinacji HW/SW gatewaya i radia po max 12-13 minutach pobór prądu powinien spaść do kilkudziesięciu miliamperów. Jeśli będzie sie utrzymywał na poziomie ok. 2 A to niestety ale rozładowuje aku.

 

Nie mam peoblemu z aku, ale chcialbym sprawdzic sobie rowniez pobor pradu. Nierozumiem tego zdania: "a kabel, który był do niego montowany,".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tazik: Czyli wszystko OK.

 

atp2000: po prostu szeregowo. Nie wiem jak to jaśniej napisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha...szeregowo. Dobra zajarzylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem passata cc 2010 4x4 dsg, gdy próbuje wejść w ukryte menu nawigacji wyświetla mi się tylko FM i AM w jaki sposób mógłbym sprawdzić jaką wersję RNS mam i ewentualnie którą wersje softu polecacie?

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz raczej staaaaary soft. Podpiąć VCDS lub VAS albo wyjąć radio i odczytać z obudowy (zakładając że nie było aktualizowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód podpiołem pod komputer i niestety jedyny program który nawiązał współprace(dość stary/prymitywny kabek) to vag 409 gdzie widnieje tylko passat b5 i starsze. Ktoś może ma jakieś pomysły który program na tym kablu mógłby mi sprawdzić którego rns-a posiadam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności