Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak do samej kamery to przesada z tym modułem. Musisz go wylosować jako tuner TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w kodować jako tuner tv ok odkoduję ale co z błędem brak komunikacji z z modułem kamery??

no i dlaczego nie mam tego obrazu z kamery.

a co do przesady to nie przesada bo używam go do miracast i to działa super. kamera miała być tylko dodatkiem do szczęścia a teraz nie daje mi to spokoju skoro już jest to powinno działać jak trza. :cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kasowałeś błąd komunikacji z kamerą?

I co, wraca po takim skasowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak Wraca jak dekoduje moduł tv to gateway zgłasza błąd komunikacji z modułem tv. dodam że ten moduł nie jest oryginalny tyko kupiony w internecie od znanej firmy niby porządnej marki. ale co nie działa to nie działa.

ręce opadają jest Może ktoś z Pomorskiego co by się na małe piwko umówić i razem podziałać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ten nieoryginalny moduł nie komunikuje się z nawigacją i tyle.

A producent zapewnił, że jego TV będzie się po CAN komunikować z systemami samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Przeglądałem wątek tutaj ale może nie dokładnie - niestety nie znalazłem odpowiedzi, więc jakby co proszę nie hejtować :) Generalnei mam pytanie odnośnie aktualizacji map z karty SD. Początkowo wyglądało wszystko ok - ściągnąłem mapę v14, map tools 0.8b. Wygenerowałem map tools'em co trzeba, nagrałem dane na sd a iso nagrałem na cd z wolną prędkością.

Radośnie udałem się do auta by zrobić update, włożyłem kartę, odtwarzało testowy, zrobilem reset, pojawił się tryb serwisowy, włożyłem plytę cd, przegrał niby coś z sd na hdd (w 20sekund) poszedł reset, pojawiło się kolejne okno, że niby coś się dzieje po czym poszedł reset. Odtwarzał dzwięk testowy, logo vw i znów reset. I tak w kółko.

 

Pytanie więc mam, co może być przyczyną?

Parametry RNS 510 - Part number: 1T0035680D, HW Version: H04, SW Version: 4120.

Czy do aktualizacji potrzebny jest nowszy soft? Ktoś się spotkał z podobną sytuacją?

Czy może jedną opcją jest nagranie z DVD+R DL ?

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówili że wpinasz i działa. a tu lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

 

Przeglądałem wątek tutaj ale może nie dokładnie - niestety nie znalazłem odpowiedzi, więc jakby co proszę nie hejtować :) Generalnei mam pytanie odnośnie aktualizacji map z karty SD. Początkowo wyglądało wszystko ok - ściągnąłem mapę v14, map tools 0.8b. Wygenerowałem map tools'em co trzeba, nagrałem dane na sd a iso nagrałem na cd z wolną prędkością.

Radośnie udałem się do auta by zrobić update, włożyłem kartę, odtwarzało testowy, zrobilem reset, pojawił się tryb serwisowy, włożyłem plytę cd, przegrał niby coś z sd na hdd (w 20sekund) poszedł reset, pojawiło się kolejne okno, że niby coś się dzieje po czym poszedł reset. Odtwarzał dzwięk testowy, logo vw i znów reset. I tak w kółko.

 

Pytanie więc mam, co może być przyczyną?

Parametry RNS 510 - Part number: 1T0035680D, HW Version: H04, SW Version: 4120.

Czy do aktualizacji potrzebny jest nowszy soft? Ktoś się spotkał z podobną sytuacją?

Czy może jedną opcją jest nagranie z DVD+R DL ?

 

Pozdrawiam

Piotr

Jest problem z instalacją mapy z sd na sofcie 4120a. Nikomu z kim rozmawiałem nie udało się wgrać mapy v14 przy tym sofcie z sd zawsze kończy się na DVD DL.

W twoim przypadku może być dodatkowo brudny laser zacznij od jego przeczyszczenia.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest problem z instalacją mapy z sd na sofcie 4120a. Nikomu z kim rozmawiałem nie udało się wgrać mapy v14 przy tym sofcie z sd zawsze kończy się na DVD DL.

W twoim przypadku może być dodatkowo brudny laser zacznij od jego przeczyszczenia.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

 

Witam, teże nie dałem rady przy sofcie 4120 zgrać mapy z SD. Ale radzę kupić płytę verbatim DVD R DL, mnie kosztowała 12 płn w rtv agd, i poszło za 1 razem po nagraniu mapy programem ingburn z prędkością najnizszą chyba było x2,4 niżej się nie dalło. wczniej na tańszych płytach DL typu Sony, Maxwell kupionych w Saturn po coś około 3 pln navi wywala błąd podczas prób wgrania mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich, którzy mają problemy z wgraniem map na dysk twardy (czyli starszych radyjek mających dysk 30GB - pod koniec wgrywania map proces staruje od nowa, przy wgrywaniu map z karty SD pomimo że informuje o zakończeniu to tak naprawdę mapy do końca tez nie idą): przygotowałem wersję softu 5238 by Josi, która dzieli dysk na partycje nie w proporcji 50-25-25 lecz 60-35-5 (60% dla muzyki, 35% dla map, 5% na POI). Można ją wgrywać do KAŻDEJ wersji RNSa z wyjątkiem:

1. Pierwszych wersji Seat Media System (0xC001 - 5P0 035 680 A - wersja C3/C4A)

2. Wersji z SSD (0xCE01 - C14)

 

Tak naprawdę do Seatów też się da tylko trzeba pokombinować - trzeba zacząć od przeróbki z Seata na VW i wyłączenia SD (bo standardowo przy VW SD jest a w Seatach nie) a potem to już z górki...

 

 

cześć,

 

odświeżam temat.

 

Mam pytanie do zapisu autora (na czerwono): DLACZEGO NIE?

... ponieważ jestem bezpośrednio zainteresowany, a posiadam RNS510 HW: H04 SW 1020 Cx001

 

 

dziękuję

 

leotdipl

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

posiadam VW Tiguan 2008r. z kamerą cofania i multi-kierownicą (czerwony Full MFD+)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

1T0 035 680 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do zapisu autora (na czerwono): DLACZEGO NIE?

... ponieważ jestem bezpośrednio zainteresowany, a posiadam RNS510 HW: H04 SW 1020 Cx001

Pierwszych wersji Seat Media System

Masz navi z seata?

5P0 035 680 A
1T0 035 680 A

Po numerze wychodzi, że masz normalną do VW więc cię ten punkt nie dotyczny.

Gdzie znalazłeś Alltracka z 2008 roku?

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz navi z seata?

 

 

Po numerze wychodzi, że masz normalną do VW więc cię ten punkt nie dotyczny.

Gdzie znalazłeś Alltracka z 2008 roku?

 

cześć,

 

dziękuję ci za info. Tak, masz rację, przeczytałem wpis dokładnie..i zorientowałem się PO czasie...niestety (a dotyczy on Seata).

 

PS.

nie mogłem wybrać inaczej podczas rejestracji (tylko Passat).

 

Jeszcze jedno. Chcę zaktualizować swoją navi (dane j.w.) do softu 5238 (od josi).

Mam już i soft i mapę V.13. Na co mam zwrócić uwagę podczas aktualizacji firmware/a potem mapy (teraz V.3, a zapewne zostanie wymazana).

Edytowane przez leotdipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instaluj starych map (v13) zainstaluj najnowsze v14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie instaluj starych map (v13) zainstaluj najnowsze v14

 

OK -mam

 

leotdipl

Edytowane przez leotdipl
znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

żeby nie zakładać nowego wątku, zapytam tutaj. RNS 510 normalnie wykrył płytę z mapami, zaczął kopiowanie (przy próbie wysunięcia płyty w trakcie pojawiło się ostrzeżenie) i na tym koniec. Teraz przy próbie wejścia w Mapy wyświetla się błąd z aktywacją, a czytnik nie wykrywa ponownie płyty. Wadliwe mapy? Co w takiej sytuacji można zrobić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste pytanie, ponieważ żonie zamarzyło się zwiedzanie Chorwacji, wyszła wersja V14 East czy trzeba się posiłkować starszą V13?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze nie wyszła.Ruskie zrobili konwersje map z BMW Proffesional 2017 ,nie testowałem bo sprzedałem autko,na pw poszedł link.

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy mam rns 510H z 2012r. HW VER.H64 SW 4020 MAP VER.HDD 8195

muszę wgrać nowy soft , czy wystarczy kupić mapę v14 na płycie i ją zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chcesz nowy soft, czy samą mapę. Bo do nowej mapy nie trzeba nowego softu. Po prostu wkładasz i instalujesz mapę. Soft się nie zmieni. A jeżeli chcesz nowy soft, to poczytaj wcześniej forum. Jest wszystko na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sw 4020 co lepszego przyniesie mi zmiana softu ?

Jaki soft jest najlepszy dla mnie ? RNS 510 H

Edytowane przez BOBESZO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności