Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

czy mógłby ktoś udostępnić wersje firmware'u 4120A lub nowsza dla radia w versji A. Aktualnie jest już ver D bo wgrałem 3810a. Chciałbym nowsze mapy wgrać V12 a te nie wchodzą na 3810a.

z góry dzięki

 

1.zerknij w pm

2.nie wchodza bo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

czy ktoś wie jak zaktualizować firmware w nawigacji RNS 510 A po za samochodem (np. w domu) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sorry za offtop ale nie widzialem tematu odnoścnie dedykowanych nawigacji do passata b6.

mam problem w moim passacie b6 jest zainstalowane radio peiying py 9930 dokladnie te http://www.audiosklep.pl/peiying-py-9930---vw-passat---dvd-cd-mp3--sd-mmc-usb--gps--bt-p-3314.html

 

nie wiem mianowicie jak wgrac do niej automape czy jakąkolwiek nawigacje radio jest Polskiej produkcji

szukalem po roznych forach i lipa moze ktorys z uzytkownikow possiadal takowe radio i moze udzielic mi pomocy bo aktualnie czarna magia dla mnie nawet nie wiem jak zaladowac system w nawigacji wince lub jak je odblowowac takze prosze wytlumaczyc jak "debilowi" :D bylbym bardzo wdzieczny pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagasz automape, instalujesz. Pyta gdzie zainstalowac to wybierasz karte pamieci. Wkladasz do pejdżinga i gitara. Aha przy instalacji zaznaczasz windows ce i kuniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie lipa robilem tak i nie dziala bialy ekran caly czas nie wiem jak temu zaradzic czy trzeba je odblokowac czy jak ? tak jakby autorun nie odpalał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie lipa robilem tak i nie dziala bialy ekran caly czas nie wiem jak temu zaradzic czy trzeba je odblokowac czy jak ? tak jakby autorun nie odpalał

 

a masz w ogóle licencję? biały ekran to najpewniej niewczytana mapa bo wersja niezarejestrowana..... (pewnie instalowana ori, a nie cukrowana..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli wrzucił ori instalkę AM powinna się uruchomić i walnąć komunikatem o niezarejestrowanej mapie,na moje oko musi podać scieżkę dostępu do programu nawigacyjnego ,jak dobrze pamietam w peiyngu nawigacja/ustawienia/wybór nawigacji i wskazujemy ścieżkę z sd AutoMapa EU/wceAm exe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

jest sobie dość młody rns510 (C14).

Miał sofcik 6270, mapy V12. Wszystko działało bez zarzutu.

Aż kilka tygodni temu "oślepł" -> nie widzi satelit (0/0) :blink

 

Po resecie guzikami - wszystko wróciło do normy...ale tylko na kilka godzin.

Następnego dnia rano ponownie satelity 0/0.

 

Wymieniłem antenę (płetwę) na identyczną (używkę) - to samo co na mojej antenie.

 

Zaktualizowałem sofcik na 6276 - nadal bez zmian - satelity widzi...po kilku godzinach już nie :chory

 

 

Ma ktoś pomysł co się porobiło ? :padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy sama antena. Kombi ma moj kolega i wymienic musial antene i przewod. Mial tak jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, z tych dwóch poprzednich postów wynika, że to wina przewodu. Jest to bardzo prawdopodobne. Cenna informacja. Czasami jak sprawdzałem błędy, to miałem jakieś związane właśnie z anteną od GPS. Terasz będę miał świadomość, że najpierw należy sprawdzić przewód.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wystarczy sama antena. Kombi ma moj kolega i wymienic musial antene i przewod. Mial tak jak Ty.

hmmm tylko jak to sprawdzić ?

chyba jedyna opcja to antena za 30zł z alledrogo i testowo na podszybie przez kilka dni...

 

Dziwna sprawa bo za każdym razem po resecie guzikami, od razu zaczyna widzieć satelity :blink ale tylko przez ileś godzin :rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

automapa orginalna biały ekran dalej jest nie wiem czemu, pisalem do producenta sugeruje ze cos z navi jest nie tak ze moze moduł zepsuty ale nie sadze, z tego co czytalem to problem tkwi w autostarcie nie czyta automapy a tego to juz nie moge ogarnac moze ktos juz wczesniej mial problemy z tym peiying py 9930

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest temat o nawigacjach fabrycznych, nie zmiennikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm tylko jak to sprawdzić ?

chyba jedyna opcja to antena za 30zł z alledrogo i testowo na podszybie przez kilka dni...

 

Dziwna sprawa bo za każdym razem po resecie guzikami, od razu zaczyna widzieć satelity :blink ale tylko przez ileś godzin :rozpacz

 

Ją miałem podobnie ,pierw teź pomagał restart navi i widziało satelity,potem już nie pomagało ,możesz mieć używke też uszkodzoną ..

Ja kupiłem nowego rekina i działa nawi normalnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ją miałem podobnie ,pierw teź pomagał restart navi i widziało satelity,potem już nie pomagało ,możesz mieć używke też uszkodzoną ..

Ja kupiłem nowego rekina i działa nawi normalnie .

Nowe ustalenia: na antenie za trzy dzyszki, schowanej w okolicach podszybia - działa elegancko.

Jedyny minus to pozycja auta jest o ~50metrów do tyłu, w stosunku do rzeczywistości.

 

Czyli faktycznie radio/navi jest OK.

Ewidentnie uszkodzony jest kabel do anteny lub "płetwa", z naciskiem na "płetwa" :blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie starczy tego ot. Temat jest o mapach i softach a nie co się popsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panów

na wstępie napiszę ze już przeczytałem cały wątek. nawet ściągnałem wydaje mi sie co trzeba.

wgrywałem wcześniej oprogramowanie do MFD2, z nagrywaniem płytek nie miałem problemu.

no ale szwagier zmienił auto i jutro ma podjechać. nie wiem jaka ma wersje radia (poza tym ze model RNS510)

nie wiem tez czy dam rade sprawdzić - pewnie menu nie będzie odblokowane a podpiać kompem nie mam mozliwości.

czytajac watek doszedlem do wnoisku (słusznego) że najbezpieczniej będzie wgrać 4120A - czy dobrze zrozumiałem ze powinno zadziałać z każdą wersja tego radyjka i równocześnie nie powinno sie nic wydarzyć ze sterowaniem kierownicy - padającym aku itp?

dobrze rozumuje i mogę śmiało próbowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam Panów

na wstępie napiszę ze już przeczytałem cały wątek. nawet ściągnałem wydaje mi sie co trzeba.

wgrywałem wcześniej oprogramowanie do MFD2, z nagrywaniem płytek nie miałem problemu.

no ale szwagier zmienił auto i jutro ma podjechać. nie wiem jaka ma wersje radia (poza tym ze model RNS510)

nie wiem tez czy dam rade sprawdzić - pewnie menu nie będzie odblokowane a podpiać kompem nie mam mozliwości.

czytajac watek doszedlem do wnoisku (słusznego) że najbezpieczniej będzie wgrać 4120A - czy dobrze zrozumiałem ze powinno zadziałać z każdą wersja tego radyjka i równocześnie nie powinno sie nic wydarzyć ze sterowaniem kierownicy - padającym aku itp?

dobrze rozumuje i mogę śmiało próbowac?

 

 

1.Zawsze możesz wyciągnąć radio i sprawdzić wersję z naklejki.

2.Przytrzymaj dłużej SETUP może akurat masz odblokowane ukryte menu???

3.A jak ci się nie chce to pomiń pkt.1,2 i wal mu śmiało 4120A nic się nie stanie! :-)

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Panowe a jak się ma sprawa czujników cofania, kamery itp.

coś mi w wątku "mignęło" ze nie ma grafiki samochodu z czujnikami? jak to z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki

Panowe a jak się ma sprawa czujników cofania, kamery itp.

coś mi w wątku "mignęło" ze nie ma grafiki samochodu z czujnikami? jak to z tym jest?

 

Wszystko jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności