Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

liczy się doświadczenie i zdobyta wiedza.

Jak już wyżej ktoś powiedzial- skoro działa dobrze, to po co zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Mam następujący problem podczas wgrywania softu do RNS510 wyrzuciło mi błąd MPEG Error , oczywiście po takiej operacji czarny obraz z proszący o soft . Zapodana płyta Recovery - navi wstała . Wiec wgrywam od nowa sofcik (4120A) i dalej bład MPEG - recovery itd.

Pl menu weszło ale navi nie ma podswietlenia klawiszy .

Czy ktos ma jakies sugestie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie kop jak działa poprawnie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa poprawnie bo jest brak podswietlenia klawiszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecholowałeś z softem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rrafalek sprobuj tak:

 

zaznacz w setupie opcje instalacji starszycj wersji softu, machnij 3980 fabryczny a pozniej zapodaj 4120A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupic rns 510 1TO035680C ,HW-H06,SW-2720 i mam gwiazdke w gornym prawym narozniku przy przycisku do wysuwania plyty .Pytanie czy jak ma c na naklejce i gwiazdke to jest na bank z ledowym ekranem czy niekoniecznie .Jak to sprawdzic zeby nie dac sie ..yjebac .Na co wogole zwracac uwage przy zakupie uzywanej.Czy w golfa 6 podejdzie do passata cc ,czy trzeba bedzie tez przekodowywac i czy wszystkie wtyczki podejda napewno bo pisza ,ze tak ale czy napewno .Czy ktos moglby podac gdzie dokladnie vcds przekodowac .

Z gory dzieki ,sam bede tez cos szukal moze znajde .

I zauwazylem juz na kilku navi na tych naklejckach sa dlugopisami napisane przewaznie 4 liczby i jak tez tak mam w moim rns 315 i tu pytanie czy to przypadkiem nie jest ten kod odblokowujacy ? Pytam bo ja go nie mam a narazie nie chcialbym swojego zakodowac .

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaznacz w setupie opcje instalacji starszycj wersji softu, machnij 3980 fabryczny a pozniej zapodaj 4120A

Dlaczego akurat 3980 ? Wersja navigacji to B . Niezaleznie od softu podczas wgrywania wystepuje Error Mpeg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego akurat 3980 ? Wersja navigacji to B . Niezaleznie od softu podczas wgrywania wystepuje Error Mpeg.

 

może zapodaj od razu 410A, ja miałem problemy z 5238, jechałem od nowa (Rns ver. B) z fabrycznego, 1100, 1200, 2760... i błędy dalej (Gateway error 202) się pojawiały i system nie chciał się do końca wgrać. Puściłem sprawdzone 4120A i wszystko poszło i wróciło do normy. wersja 3908 moża ale zależy jakiego masz Gatewaya, przy wersjach powyżej 3xxx (niemodyfikowanych) przy zbyt niskiej wersji Gate.. występuje problem rozładowywania akumulatora..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak dlugo lapie wam fixa po aktualizacji?

mam prawdopodobnie rns510 w wersji A, wgralem soft 4120A i mapy v12 z karty SD, od chwili jezdze i ciagle satelit 0/0 i tryb no fix - to normalne czy zrobilem cos nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienormalne. Mi w takiej konfiguracji pokazuje zawsze fix.

Czyli po starcie systemu zawsze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale do pierwszego fixa po instalacji nowego softu trochę trwa, no ale nie aż tyle... potem faktycznie trzyma.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila to 10 min czy godzina?

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie za pierwszym razem trwało koło 20 minut (pogoda i samochód w ruchu też ma jakieś znaczenie, zafixuje nie jak znajdzie jednego satelite tylko chyba przynajmniej 3-5..) ktoś chyba pisał nawet o ok.1,5h....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To narazie poczekam, tzn. jutro poczekam - narazie mnie nieco uspokoiłes...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja jak nigdy dotąd, walczę z mapkami V12.

Nagrałem różnego rodzaju płytki DVD a i tak mam stały komunikat- "błąd CD/DVD."

Wyczyściłem laser w navi- soczewka była wyraźnie pod lupą zakurzona.

Niestety nadal zero efektów. Inne płyty są czytane.

Zawalczyłem jeszcze z próbą wgrania mapy z karty SD. Skutek? Przy odczycie płyty wylatuje w powietrze dotychczasowy soft 4120.

 

Mam jeszcze pytanie co do softu map. Czy do nagrania mapy na płytę bezwzględnie potrzebny jest plik iso?

Czy wystarczą "luźne"pliki mapy?

Stworzenie wówczas obrazu na płycie jest jedynym rozwiązaniem? Czy to może być powodem błędnego odczytu płyt [DL]?

 

Jedyna metoda jest probowanie. Jestes pewny ze nagrywasz z predkoscia x1? Nowe nagrywarki (takie nawet juz sprzed 2 lat) nie potrafia juz tego robic, zwroc uwage w logach programu (batch process) ktorym nagrywasz cyz nie przestawia CI na x4?

 

Dodatkowo sprobuj nagrac na innej nagrywarce, laptopie itd. - na pewno znajdziesz rozwiazanie. Mi np, ostatnio poszlo tylko na DVD RW na totalnei porysowanej plycie a na innych Verbatimach itd nie szlo...

 

Inna rzecz ze moznaby te v12 okroic , zarowno East i West do DVD5, wydaje sie ze RNS bardziej lubi single DVD niz double.

 

Patrzac na obrazy plyt, jedynoe co mi przychodzi do glowy to wyrzucic niepotrzebne jezyki z katalogu speech i zostawic tylko EN, czy ktos juz sie tak bawil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może zapodaj od razu 410A, ja miałem problemy z 5238, jechałem od nowa (Rns ver. B) z fabrycznego, 1100, 1200, 2760... i błędy dalej (Gateway error 202) się pojawiały i system nie chciał się do końca wgrać. Puściłem sprawdzone 4120A i wszystko poszło i wróciło do normy. wersja 3908 moża ale zależy jakiego masz Gatewaya, przy wersjach powyżej 3xxx (niemodyfikowanych) przy zbyt niskiej wersji Gate.. występuje problem rozładowywania akumulatora..

Koledzy wrzucałem rózne softy i dochodzi do MPEG 9% i wywala takie komunikaty

1.png

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie na małe kompendium wgrywania map z karty SD.

 

Wg znalezionego i wypróbowanego przeze mnie opisu z karty SD można wgrać następujące mapy:

1 CD_8195, V12, Europa Zachodnia

2 CD_8196, V12, Europa Wschodnia

3 CD_8117, V11, Europa Zachodnia

4 CD_8129, V11, Europa Wschodnia

5 CD_8048, V10, Europa Zachodnia

6 CD_8049, V10, Europa Wschodnia

 

Potrzebny jest program:

Maps Tool v0.9b€“ wpisać w Google i od razu znajdziecie.

 

Wymagania:

Windows XP / Vista / 7 lub nowszy (32-bit / 64-bit), Mac OS X 10.6 lub wyższy, Unix / Linux (32-bit / 64-bit)

Zainstalowane oprogramowanie Java w wersji 1.6 lub wyższej

 

Kolejność postępowania (przykład):

Załóżmy, że mamy nagrać do RNS 510 mapę V10_CD_8048, Europa Zachodnia.

1. W kompie musimy mieć obraz mapy (.iso), np. V10_CD_8048.iso (nazwa nie jest ważna). Jeżeli mamy mapę na płycie DVD, to obraz .iso można zrobić z tej płyty programem Img Burn dostępny w necie za darmo.

2. Uruchamiamy program „Maps Tool v0.9b”, wchodzimy w zakładki Mapy, Narzędzia i wskazujemy w kompie obraz .iso, który mamy „rozpakować”. Można go rozpakować od razu na kartę SD lub w dowolne miejsce na dysku.

3. Po rozpakowaniu€ otrzymamy 5 plików i folderów:

1. MAPY (folder)

2. MAPSDVD (folder)

3. test.mp3 (plik)

4. sd_to_hdd_fw.iso (plik)

5. help.html (plik)

6. Kopiujemy [1], [2] i [3] plików / folderów na kartę SD (tylko jeśli w poprzednim kroku 2 nie wybrano karty SD jako miejsce docelowe).

7. Wkładamy czysta płytę DVD (można też CD) do nagrywarki i wypalamy na niej otrzymany w wyniku rozpakowania€ obraz sd_to_hdd_fw.iso€. Można to zrobić programem Img Burn z najmniejszą prędkością, najlepiej 1x.

8. Wkładamy kartę SD do RNSa i włączamy radio (zapłon WYŁĄCZONY!). Przechodzimy do przycisku MEDIA i sprawdzamy, czy odtwarzany jest wcześniej nagrany plik test.mp3. Jeżeli jest dobrze, to plik ten odtwarza się cyklicznie. Jest to reklama "Volkswagen das auto"

9. Wkładamy nagraną w punkcie 7 płytę DVD do napędu radia i restartujemy RNSa poprzez naciśnięcie SETUP + EJECT + MIC (info).

10. Urządzenie może się jeszcze raz ponownie uruchomić. Nie martwić się, bo to jest tylko kopiowanie, a nie aktualizacja softu!

11. Urządzenie rozpocznie kopiowanie map z karty SD na dysk twardy. Zazwyczaj trwa to ~ 30 min. Proces aktualizacji wyświetla 31% kompletny cały czas, więc nie panikować, bo tak ma być, tylko czekać ~ 30 min.

12. Po zakończeniu płyta sama wysunie się z napędu. Trzeba ją wyciągnąć, urządzenie powinno samo się uruchomić. Jeżeli się nie uruchomi to po prostu trzeba go włączyć.

 

Powyższy sposób został przeze mnie sprawdzony i działa na 100 %. Dodam, że używałem karty SDHC 16 GB Kingston oraz płyty DVD+R Sony.

 

Byłbym wdzięczny, jak gdyby Ktoś skorzystał z mojego opisu wspomniał o tym tutaj.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez nagdob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrywanie map działa według powyższego opisu, który można znaleźć w samym programie Map Tool jak i w pliku help.html który sie tworzy automatycznie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale jak bezpiecznie samemu edytowac plik .ISO i wywalac niepotrzebne jezyki i inne by zmiescic mape na pojedynczym DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności