Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj instalowalem z SD. Pliki utworzylem w map tool 0.8b. Plik iso wypalilem w imgburn na DVD+R TDK. Po instalacji plyta sie wysunela, a trwalo to jakies 30min tak jak instrukcji tu na forum. Na koniec wlozylem plyte z mapa i sie doinstalowalo "cos tam". Mapa juz siedzi. To taka moja przygoda z v14.

 

atp2000

 

A płytę włożyłeś z mapami po uruchomieniu już radia po wgrywaniu z SD ? Czy od razu jak wypluło ci płyte od instalacji z karty SD i wtedy od razu wsadziłeś płytę z mapami ? Był jakiś komunikat aby włożyć płytę z mapami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnego komunikatu nie bylo i nie bedzie. Nie pamietam dobrze, ale wydaje mi sie, ze wlozylem plyte po uruchomieniu RNS'a. Kiedys probowalem z SD i po instalacji mialem mape, ale navi nie mogla wyznaczyc trasy. A teraz wlozylem po wszystkim plyte z mapami i zadzialalo. Robilem wszystko jak w instrukcji w map tool.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w instrukcji maptools chyba nie ma nic że trzeba jeszcze później włożyć DVD DL z mapami.

 

Rozumiem że na sofcie JOSI 5238A to robiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Oprocz wkladania plyty. Tak na tym sofcie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie musiałem wkładać płyty z mapą, bez problemu działa po wygraniu z sd.

Tak z ciekawości, są fotoradary w poi na mapie v14 ? Bo nie sprawdzałem tego.

 

Wysłane z mojego Moto Z Play przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotoradary, albo ogólniej POI trzeba dograć z karty SD. Jest o tym dużo napisane w osobnym temacie o POI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie musiałem wkładać płyty z mapą, bez problemu działa po wygraniu z sd.

Tak z ciekawości, są fotoradary w poi na mapie v14 ? Bo nie sprawdzałem tego.

 

Wysłane z mojego Moto Z Play przy użyciu Tapatalka

Tak. Powinno byc tak, ze nie wklada sie plyty po instalacji. Jednak niektorzy tu na forum musieli lacznie ze mna. Tak jak kolega wyzej napisal, POI trzeba dograc i te POI (kilka) moga byc pokazane na mapie w postaci ikon.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) RNS 510 wersja P sciągnąłem z chomika od kolegi tu z forum aktualizacje radia i map... i próbując najpierw zaktualizować firmware wyskakuje błąd... wersja update SW 6276 Orginal. Płytę Cd rozpoznaje zaczyna ją mielić i po chwili komunikat: error błąd 010306 swl error error description o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasycznie brudny laser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 4 letnim radiu? to co teraz płyta czyszcząca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub fizyczne wyczyszczenie soczewki izopropanolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem na alledrogo płytkę czyszcząca ... ale nagrane płyty radio normalnie czyta a czemu z softem nie to nie rozumiem :D zobaczymy co będzie po czyszczeniu... analogicznie jakbym nie chciał zrezygnował z update firmware a tylko mapy wgrał v14 też pewnie będzie ten sam problem? dvd dl wypalona też czeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jak wykasować partycję z mapami. Tzn skasować wgrane mapy ? Bo będę miał prawdopodobnie nowszą jakąś mapę niby V14.2 i chciałbym ją wgrać a obecnie mam V14. Tylko jak skasować tą aby zrobić na czysto wgranie nowej ?

 

Obecny FW to 5238A JOSI z podziałem 60-35-5 a dysk wbudowany to 40GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mapy sie kasuja podczas instalacji innych map, co to jest wersja 14.2?co to wogole jest?

vw nie wypuscil zadnyh nowych map jeszcze (chyba ze jednak wypuscil)

 

pochwal sie jaki masz numerek map jak juz zainstalujesz? bedziesz mial EAST czy WEST?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mygti znalazlem plytke do formatu partycji map. Tez JOSI to stworzyl. Moze tym sobie najpierw skasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam :) RNS 510 wersja P sciągnąłem z chomika od kolegi tu z forum aktualizacje radia i map... i próbując najpierw zaktualizować firmware wyskakuje błąd... wersja update SW 6276 Orginal. Płytę Cd rozpoznaje zaczyna ją mielić i po chwili komunikat: error błąd 010306 swl error error description o co chodzi ?

Soft 6276 to do wersji R chyba a nie do P... jaki masz soft teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem wgrać v14 według instrukcji sd. zielony pasek poszedł do końca , przez chwile pokazało się logo vw i później ciągle czarny ekran ale słychać że płytę mieli czekałem 35 min i nic

Edytowane przez bubas16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos się orientuje czy plytką z mapami v14 z Passata zaktualizuje navi w sharanie 2013????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie tam jest radio. Jak RNS510 to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności