Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Mapami nie. Ale przy takiej kombinacji Soft by się wgrywał z DVD dwuwarstwowej a nie z CD-R a tu łatwiej o błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instalowanie z SD jest szybsza i czasami nie trzeba nic dogrywać z DVD. Czasami po instalce z SD trzeba z kolei jeszcze raz wgrywać Soft. Dlatego nie lubię instalować map z SD.

 

Jak będę się lepiej czuł (aktualnie zapalenie oskrzeli) i znajdę wolną chwilę to chodzą mi po głowie dwie rzeczy:

1. Zrobienie swojego narzędzia do wrzucania map z SD, opartego na 5238.

2. Przygotowanie kombinacji Soft+mapy tak żeby za jednym procesem mieć zrobioną całą aktualizację.

 

Tego drugiego boję się z jednego powodu: duży odsetek napędów ma problemy z czytaniem dwuwarstwowych nagrywanych DVD więc jest większe prawdopodobieństwo zabicia radia...

 

A może lepiej zrobić, by wszystko zarówno soft jak i mapa instalowały się z karty SD? Tylko czy jest taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taką wersję mapki, na razie jestem zielony w temacie wgrania nowszego softu, ( mam furkę od tygodnia)

jest jakiś miły kolega z Warszawy co by mi wgrał nowszą wersję mapki?navi2.JPG

navi1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z początkiem tego roku wraz z samochodem, zostałem również użytkownikiem radia RNS 510, chciałbym bardziej zagłębić się w jego funkcjonalność, Nie udało mi się połączyć telefonu z radiem za pośrednictwem Bluetooth, z tego co mi wiadomo radio zostało odblokowane, ponieważ mogę odtwarzać filmy w trakcie jazdy. Chciałem zaktualizować mapy i soft, od czego zacząć?

 

Moje radio, na książce jest rok 2011...

attachment.php?attachmentid=137020&d=1444131088

20151006_131659.jpg

Edytowane przez Strażak R1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem zaktualizować mapy i soft, od czego zacząć?

 

Od przeczytania tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem wyczytać przez 2h:

Moje radio: 1T0 035 680 D

- Posiadam licznik MFA z działającą nawigacją (Białe zegary i wyświetlacz)

- Kierownica Multifunkcyjna z obsługą MFA (ori b6 highline)

- Podłączoną z radiem wizualizację Parktronika (Optyczny System Parkowania)

- Urządzenie znajduje się w wersji B 1100? ponieważ obsługuje Parktronik

- Bramka CAN Gateway w wersji Q (Od Bimbasza)

- Zmieniarkę na 6 CD w schowku połączona z Radiem

- Upload wersji 4XXX ?

- VIM i mapki V8, cokolwiek to oznacza?

 

attachment.php?attachmentid=137021&d=1444144826

 

Problemy:

- Brak widoczności HDD

- Trzeba wykonać kodowanie radia VCDS

- Telefony nie widzą Bluetooth (możliwe, że będę musiał wymienić moduł na nowszy)

- Zaktualizować Mapy

- Wgrać POI w nawigacji

 

Przy najbliższej możliwej okazji zrobię skany w VCDSie

- Modułu Bluetooth

- Bramki CAN

- Zegarów

 

Jak myślicie, czy będzie to wina Softu, Modułu Bluetooth?

OPS.JPG

Edytowane przez Strażak R1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft wgraj 4120, mapki najnowsze to v12.

Co do telefonu to musisz podać jaki masz sterownik bluetooth (albo odczytać vcds albo sprawdz na sterowniku - powinien być pod siedzeniem pasażera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzi ci strażakr1 dysku, pewnie dlatego że jest pusty :D, skopiuj piosenkę z karty pamięci na niego i powinno być wszystko ok, soft masz już chyba 4120A, a mapy jak napisał kolega wyżej v12.

Gateway'a masz w wersji najwyższej Q.

Problem bluetooth'a leży prawdopodobnie w stary sterowniku, zmieniłeś licznik na biały i pewnie sterownik się nie komunikuje z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Zamontowałem RNS'a w swoim aucie... RNS w wersji B, soft 1100, CAN wersja C. Działa bez problemu, usypia się tak jak trzeba. Po ok 10 minutach od zamknięcia średni pobór prądu wynosi 28mA (czas pomiaru 1 minuta). Kolej zatem na aktualizację softu i map. Podlinkował by któryś z szanownych kolegów na PW sprawdzony soft 4120A który nie zmieni nic w Gateway'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widzi ci strażakr1 dysku, pewnie dlatego że jest pusty :D, skopiuj piosenkę z karty pamięci na niego i powinno być wszystko ok, soft masz już chyba 4120A, a mapy jak napisał kolega wyżej v12.

Gateway'a masz w wersji najwyższej Q.

Problem bluetooth'a leży prawdopodobnie w stary sterowniku, zmieniłeś licznik na biały i pewnie sterownik się nie komunikuje z nimi.

 

Wasza wiedza i doświadczenie w temacie, chyba nigdy nie przestanie Mnie zadziwiać, dziękuję za odpowiedzi:ok

sprawdzę sterownik w wolnej chwili, przerzucić pliki rozumiem mogę tylko przez VCDSa? Autko świeżo po przeglądzie w ASO,

przez ODISa nie mogli połączyć się z licznikiem, żeby zresetować serwis, ostatecznie zrobiłem to sam monualnie przez licznik (patrz zdjęcie).

 

attachment.php?attachmentid=137270&d=1444426990

 

ps.

Łysy szczerze nawet nie zdawałem Sobie sprawy że czytając, jak wiele można się nauczyć, i dowiedzieć :oszit

Dobry moderator to podstawa, zaprowadzi zbłąkane owieczki tam gdzie trzeba :respect

20151001_141234.jpg

Edytowane przez Strażak R1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piosenek nie kopiujesz VCDS'em, masz film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ratujcie mam navi rns510 wersja b + multimedialna kierownica mam seryjny soft jeszcze po niemiecku nic nie zmieniany jaki najlepiej bym musiał pobrać żeby było PL menu i jak to nagrać dvd już se odblokowałem teraz bym chciał właśnie te polskie menu z góry wam dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4120A dla Twojego modelu nawigacji w zupelnosci wystarczy

 

nagrywanie:

a)imageburn

b)predkosc najwolniej jak sie da

c)verbatim cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeah udało się ale radość a jeszcze jedno jakie mapy najlepiej do tego softu 4120A ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej najnowsze. V 12 w obecnym czasie. Szukaj na chomikach. Europa West V 12 CD-8195

Edytowane przez Qjawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno i dam wam spokój, jak mam przykładowo do pobrania 5 part po 1 gb to nagrać to na jedną plytę czy jak ? mam taka 8.5gb? dzięki bez was bym był O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz te party rozpakować. Klikasz na pierwszy i pp myszy i robisz Extract Files.... Jeżeli party pobrały się bez błędu to ładnie ci się wypakuje! Na płytkę DVD Dual Leyer czyli tą 8.5 GB nagrywasz sam plik z rozszerzeniem .iso. Oczywiście musisz nagrać obraz pliku a nie plik .iso. Użyj do tego celu np:imageburn tak jak nagrałeś plik z softem. Płytka dobrej jakości najlepiej Verbatim i najwolniej jak się da! Opisy były na forum. Poczytaj wątek dokładnie! Później do auta i instalacja. Ja zmarnowałem chyba 2 płyty zanim poszło!

 

Bez tytułu.jpg

 

Muszą być użyta ta podwójna DVD ze względu na rozmiar pliku. Sam używam 4120A i sprawuje się doskonale. Problem mam tylko z kartami SD ale to prawdopodobnie wina czytnika.

Powodzenia

Edytowane przez Qjawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności