Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a znacie jakiś sposób, schemat, kabel którym da się podłączyć RNS do zasilania i zaktualizować soft (oczywiście bez dostępu i podłączenia do auta) ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie wgrania RNS_510_FW_4120_update_modified oraz EU_4120_FW_70_25_5 wyskakuje ten sam błąd. Chodzi o złą wersje czy coś z nagrywaniem obrazu na płytę?

error.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagraj soft na inne plycie inna nagrywarka

do nagrywania uzyj imageburn i plyt verbatim cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż okazuje się, że przywrócenie ustawień fabrycznych nie jest takie łatwe. Oto screeny ekranów (przepraszam za jakość):

Nadmieniam, że płyta nawigacyjna V10 była w napędzie.

Jakieś pomysły?

[ATTACH=CONFIG]134266[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]134267[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]134268[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]134269[/ATTACH]

 

Na HDD brakuje plików językowych. 5238 by Josi załtwi problem - z tym, że może potem być potrzebne kodowanie i wgranie map. Jak sie boisz to zapraszam w wolnej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie, proszę o pomoc. Wgrałem najnowszą mapę i wszystko było ok, tylko denerwował mnie ten bełkot lektora. Przeczytałem, że należy zaktualizować oprogramowanie. W poprzednim Passacie B6 wgrałem 4120a i nie było problemu, więc postanowiłem zaktualizować i w B7. Nawigację mam oryginalnie z wersją 3970 1T0035680H H61 tak jak na zdjęciu:

DSC_0045 (Small).jpg

Więc wg tej strony http://gpsunderground.com/forum/volkswagen-seat-skoda/34434-vw-rns-510-skoda-columbus-i-firmware-guide-downloads.html i dla upewnienia się na innych forach próbowałem zaktualizować do: orginalnej 5269 i się nie zaktualizowała - wyszedł komunikat: ERROR - VuC - Library Load failure tak jak na zamieszczonym zdjęciu:

DSC_0052 (Small).jpg

Po wyjęciu płyty pisze: Software download - Valid SWL Image Found, starting SWL

DSC_0048 (Small).jpg

Potem próbowałem różnych softów, czyli 4120a DVD FREE - tą wersją zaktualizowałem RNSa w poprzednim aucie Passacie B6

Orginalną 4120, 5269, tą co miałem oryginalną 3970

Modyfikowane, sprawdzone przez forumowiczów: By Josi: 5238A-josi-VIM-Testmode, RNS510-5274-C6-josi

Każda próba wgrania oprogramowania kończy się na aktualizacji Gateway - update 12% Całość 87% i wywala błąd jak na powyższych 2 zdjęciach.

Doczytałem na forach, żeby spróbować SWL FIX, lub wgrać niższe wersje naprawiające sam Gateway i próbowałem: FW_1100, FW_1200, RNS510-2680-Factory, ale znów przy próbie wgrania niższego oprogramowania wyskakuje błąd: ERROR - EcuORDER.txt - No HW Mapping file jak na poniższym zdjęciu:

DSC_0053 (Small).jpg

Proszę was o pomoc, bo już nie wiem co robić.

P.S. Próbowałem tych samych softów z różnych, sprawdzonych źródeł i na różnych markowych płytach i 3 różnych nagrywarkach. W tej chwili mam ich nagranych 16...:dolamam

Najgorsze, że w tej chwili nie mam nawet muzyki :dolamam

PROSZĘ, pomóżcie jak macie jakąś wiedzę jak to naprawić

DSC_0045.jpg

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę, że nikt się nie zainteresował. Już nie trzeba, bo sobie poradziłem, a spędziłem 2 całe dni.... Każdy z wymienionych softów, który nie wchodził, teraz wchodzi bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nikt nie miał takiego problemu jak zrobiłeś to pisz dla potomnych napewno się komuś przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, zajęty byłem i zanim zdążyłem zareagować już sam problem rozwiązałeś - gratulacje.

 

No HW mapping = próba wgrania softu nie przeznaczonego do danej wersji sprzętu.

 

Ja bym najpierw próbował Gateway fix (żeby naprawić Gateway, sam fix, nie cały Soft), potem SWL fix (żeby oszukać radio że ma zainstalowany niższy Soft) a potem 5238 by Josi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem tak jak Ty pab567, ale po próbie GatewayFIX i SWL Fix też mi wywalało ERROR - EcuORDER.txt - No HW Mapping file nie wiem czemu - tak samo jak przy próbie wgrania niższego softu (próbowałem FW_1100, FW_1200, RNS510-2680-Factory)

Udało mi się dosłownie przez przypadek: Po wgraniu (nie do końca) obojętnie jakiego softu i wywaleniu błędu przy aktualizacji GateWay'a ERROR - VuC - Library Load failure NAVI wysuwa płytę. Wyjąłem ją i zapodałem obojętnie którą, ale taką, która wywalała błąd ERROR - EcuORDER.txt - No HW Mapping file. "Po połknięciu" Navi coś pomieliła i wypluła. Znów ją wyjąłem i wsadziłem z powrotem (bez żadnych resetów). Znów Navi pomieliła i wywaliła już inny błąd że nie może tego DOWNGrade'ować. Zrobiła sobie reset wywaliła płytkę i ku mojemu zdziwieniu ukazało się radyjko. Próbowałem z ciekawości na 2 innych softach wcześniej opisanych, który próbowałem wgrać z efektem pozytywnym. Na niektórych Softach trzeba dodatkowo od nowa kodować NAVI VCDSem i dopisać 9 BAJT bo wywala byka. W NAVI w menu info o WERSJI jaki VCDSie zawsze pokazywało tą co wgrałem a gatek chyba zostaje bez zmian, (nawet nie zwróciłem uwagi). Wszystko chodzi bez problemu, błędów nie ma.

MOŻE SIĘ KOMUŚ PRZYDA OPISIK...OBY NIE bo ja się mordowałem całe 2 dni.

 

P.S.

 

A jaki na chwilę obecną polecacie soft?

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, podczas próby aktualizacji map, metodą DVD + SD card coś poszło nie tak i instalacja utknęła na 31%.

IMAG0009.jpg

Teraz chciałbym się zorientować czy powinienem zapuścić SWL Fix'a czy może spróbować sobie od razu zrobić update do 4120A. Odnośnie SWL Fix'a to plik ten rozwiązuje problemy związane z bootem navi aniżeli działaniem samego softu ? Raczej nie wróci mi do wersji 272x tylko przywróci mi soft taki jaki mam aktualnie? Pytam ponieważ pierwszy raz mam do czynienia z RNS-510 i chciałbym mniej więcej mieć poukładaną kolejność działania szczególnie, że będę działał na nie swojej navi. Pozdrawiam.

 

Użyłem SWL FIX i navi ładnie wstało. Co do samej metody to jutro spróbuje jeszcze raz (podejrzewa że coś nie tak jest z kartą SD bo nawet teraz w laptopie raz ją czyta, a raz nie).

Edytowane przez Snaffy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31% to normalne. Stoi tak około 20-25 minut i potem skacze na 100% i już jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31% to normalne. Stoi tak około 20-25 minut i potem skacze na 100% i już jest ok.

 

Z opisu instalacji też tak wywnioskowałem, aczkolwiek u mnie stanęło tak przez 3h+ - to sobie odpuściłem. Zresztą płytkę z .iso inicjującą kopiowanie przygotowałem już dawno, a dopiero teraz instalowałem. (starsza wersja map tool, a teraz jest 2.0.3 - chłopak od tego programiku napisał nawet że coś namieszał i już w nowszej wersji powinno ładnie zaciągnąć; no i ta karta też mi się trochę nie podoba ).

 

 

Chciałbym jeszcze potwierdzić metodę przedstawioną przez użytkownika ryger dot. "VuC Library not found." Jak wysypało mi ten błąd (podczas aktualizacji do 5238 josi) i wyrzuciło płytkę to podmieniłem na SWL Fix (dwa razy) i nvi się zaktualizowała. Co do stabilności to muszę jeszcze przetestować.

Edytowane przez Snaffy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z opisu instalacji też tak wywnioskowałem, aczkolwiek u mnie stanęło tak przez 3h+ - to sobie odpuściłem. Zresztą płytkę z .iso inicjującą kopiowanie przygotowałem już dawno, a dopiero teraz instalowałem. (wersja map tool 0.9, a teraz jest 2.0.3 - chłopak od tego programiku napisał nawet że coś namieszał i już w nowszej wersji powinno ładnie zaciągnąć; no i ta karta też mi się trochę nie podoba ).

 

Trzeba było doczytać że w starej wersji tego map tool idą tylko starsze mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem nowy kto ze śląska ogarnął by mi spolszczenie + mapy do navi rns510 passat cc i mam pytanie czy jest szansa wgrac pl menu żeby na liczniku wyświetlało po polsku komunikaty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z licznikiem wal do użytkownika spacewalker. A jeśli go tu nie ma to szukaj na innych forach grupy VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy mają problemy z wgraniem map na dysk twardy (czyli starszych radyjek mających dysk 30GB - pod koniec wgrywania map proces staruje od nowa, przy wgrywaniu map z karty SD pomimo że informuje o zakończeniu to tak naprawdę mapy do końca tez nie idą): przygotowałem wersję softu 5238 by Josi, która dzieli dysk na partycje nie w proporcji 50-25-25 lecz 60-35-5 (60% dla muzyki, 35% dla map, 5% na POI). Można ją wgrywać do KAŻDEJ wersji RNSa z wyjątkiem:

1. Pierwszych wersji Seat Media System (0xC001 - 5P0 035 680 A - wersja C3/C4A)

2. Wersji z SSD (0xCE01 - C14)

 

Tak naprawdę do Seatów też się da tylko trzeba pokombinować - trzeba zacząć od przeróbki z Seata na VW i wyłączenia SD (bo standardowo przy VW SD jest a w Seatach nie) a potem to już z górki...

Edytowane przez pab567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego szybciutko ten link znika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - zniknął. Pomóc tylko chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka pomoc to nie pomoc ;) dziękuje za usunięcie linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, od paru dni posiadam Passat B7, wcześniej B6. B7 ma zamontowane radyjko RNS 510 o oznaczeniu 1T003T680H, HW - H61, SW 3970 do tej pory zainstalowane byly mapy 7690 więc nie najnowsze. No i tutaj pojawiają sie schody a mianowicie sciągnąłem wesję V12, wypaliłem już 4-5 płyt na różnych nagrywarkach i jest problem polegający na tym, że szczytywanie danych z płyty zostaje przerwne pod sam w zasadzie koniec, zawsze w tym samym miejscu na wszystkich płytach. Dalatego mam pytanie do osób, ktore mają większe doświadczenie w tym temacie tj. czy wina może leżeć po stronie obrazu map jakie ściągnąłem czy też po stronie softu jaki mam zainstalowany w radiu. Proszę o podpowiedź i ewentualnie podesłanie, na prv oczywiście, linków do sprawdzonych wersji oprogramowania. Celem uzupełnienia powiem tylko, że radyjko wspólpracuje z multi kierownicą, kamerą cofania. Z góry dziekuję za pomoc.

 

Dodam jeszcze, że jest j. polski zarówno na FIS jak i w radiu, bluetooth

Edytowane przez major125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności