Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Inaczej. Nie mam zbytnio czasu by przestudiować tak duży temat (274 strony na Tapatalk) .

Trochę wiem o wgrywaniu ale nie mam pełnej wiedzy, wiem że najlepiej jest wgrać soft przez płytę dvd, że jest wiele wersji tego nawigacji (i jaką najlepiej wgrać na ten model?). Jakie jest ryzyko niepowodzenia się operacji? Na co uważać?

Ewentualnie znacie kogoś z okolic Krakowa, Olkusza, Krzeszowic kto mógłby się tego podjąć za dobrą cenę?

 

 

Wysłane z mojego Moto Z Play przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inaczej. Nie mam zbytnio czasu by przestudiować tak duży temat (274 strony na Tapatalk) .

Trochę wiem o wgrywaniu ale nie mam pełnej wiedzy, wiem że najlepiej jest wgrać soft przez płytę dvd, że jest wiele wersji tego nawigacji (i jaką najlepiej wgrać na ten model?). Jakie jest ryzyko niepowodzenia się operacji? Na co uważać?

Ewentualnie znacie kogoś z okolic Krakowa, Olkusza, Krzeszowic kto mógłby się tego podjąć za dobrą cenę?

 

 

Wysłane z mojego Moto Z Play przy użyciu Tapatalka

15 stron tematu odpowie na szystkie twoje pytania. Jeśli czegoś nie będzie lub jeszcze będziesz miał wątpliwości wtedy zadaj pytanie.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Wgrywałem w zeszłym tygodniu soft 5238A u szwagra w VW Tiguan. Wgrywałem soft 5238A Josi bez aktualizacji GATEWAY z podziałem dysku 60-35-5. Jednak mam problem. Bo ma on kamerę cofania. Kamera zadziała raz ale potem już nie załącza się. Same czujniki cofania działają. Dopiero jak zgaszę auto i wyłącze zapłon i odpalę ponownie wtedy działa znów tylko raz ale już kolejny raz nie zadziała. Może mi ktoś pomóc w temacie. Rok auta to chyba 2007 lub 2008 nie pamiętam dokładnie.

Proszę o pomoc.

Teoretycznie kodowanie nie powinno się zmienić na tym sofcie. Co to może być ?

 

Znalazłem jakiś FIX dla kamery ale dla Touareg Rear View Camera fix for firmware 5238. A to jest Tiguan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wie ktoś i może opisać krok po kroku w jaki sposób dokonać zmiany podziału partycji w sofcie 4120A ? Aby był podział 60% 35% 5% bo jest domyślnie 50% 25 % 25%.

Wiem że trzeba wyedytować tylko linię

MULTI_VERIFY_HDD 3 3 50 2 25 3 25 0 0

 

i zmienić ją na

MULTI_VERIFY_HDD 3 3 60 2 35 3 5 0 0

 

To wszystko w pliku w lokalizacji:

\HDD\HDD_20GB\RNSMIDEC\CONFIG

na płycie z softem. Ale trzeba obliczyć dla nowego pliku nową sumer CRC.16

Tego właśnie nie wiem jak zrobić. I trzeba ten plik podmienić i plik CRC.16 sumy kontrolnej też.

Pilnie proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

Wgrywałem w zeszłym tygodniu soft 5238A u szwagra w VW Tiguan. Wgrywałem soft 5238A Josi bez aktualizacji GATEWAY z podziałem dysku 60-35-5. Jednak mam problem. Bo ma on kamerę cofania. Kamera zadziała raz ale potem już nie załącza się. Same czujniki cofania działają. Dopiero jak zgaszę auto i wyłącze zapłon i odpalę ponownie wtedy działa znów tylko raz ale już kolejny raz nie zadziała. Może mi ktoś pomóc w temacie. Rok auta to chyba 2007 lub 2008 nie pamiętam dokładnie.

Proszę o pomoc.

Teoretycznie kodowanie nie powinno się zmienić na tym sofcie. Co to może być ?

 

Znalazłem jakiś FIX dla kamery ale dla Touareg Rear View Camera fix for firmware 5238. A to jest Tiguan.

 

tutaj to przerabialiśmy .

 

http://www.touaregclub.pl/viewtopic.php?t=10931

 

ogólnie 10min roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jak wymusić downgrade softu ?

podobno jakoś z ukrytego menu można to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zaryzykuje chyba i zainstaluje ten fix dla Touareg. Problem jest identyczny jak we wskazanym przez usera @marcus1976 linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tutaj to przerabialiśmy .

 

http://www.touaregclub.pl/viewtopic.php?t=10931

 

ogólnie 10min roboty.

Czy wersja 5238 by josi (w tym linku jest przekierowanie do gpsunderground gdzie jest ta wersja softu) będzie dobra do Passata B5 2008 rok ?

 

PS:

Podesłał by ktoś link do najnowszych i najlepszych map dla Polski i sąsiednie państwa.

 

Wysłane z mojego Moto Z Play przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Memciu
dl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wersja 5238 by josi (w tym linku jest przekierowanie do gpsunderground gdzie jest ta wersja softu) będzie dobra do Passata B5 2008 rok ?

 

PS:

Podesłał by ktoś link do najnowszych i najlepszych map dla Polski i sąsiednie państwa.

 

Wysłane z mojego Moto Z Play przy użyciu Tapatalka

Nie żebym się czepiał ale my tutaj zajmujemy się aktualizacją nie pasatów b5 ale RNS 510. Jeżeli nie jesteś wstanie przeczytać 20 ostatnich stron - daj sobie spokój.

 

 

......

 

 

Jeśli będziesz miał tyle samozaparcia że przeczytałeś i dalej masz problemy z instalacją napisz. Spróbuję pomóc.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry pomyłka B6 miało być.

 

Tak przeczytałem.

Ściągnąłem już soft 5238 by josi, do tego awaryjnie będę sprawdzał( jeśli będą problemy) czy fix od kamery cofania do taurega pomoże w Passacie.

 

Co do map, nie mogę znaleźć żadnych oficjalnych linków na gpsunderground, jedynie widziałem na chomiku.

Podobno wersja mapy na wschód jest dokładniejszą dla Polski, a jak jest z Niemcami? Da się na tej wschodniej dobrze jeździć po Niemczech?

Mimo że dużo tego tematu przestudiowałem i wiem, to jednak nie na wszystko znalazłem odpowiedzi.

Tak samo nie mogę wejść na stronę maptoolsa , co tam kliknę To zawsze strona główna.

 

Wysłane z mojego Moto Z Play przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz są konkrety :-)

1. Wygląda że maptools już nie jest wspierany przez autora.

2. Mapy tak jak napisałeś tylko z tamtąd

3. Najnowsza mapa to v14 ja widziałem tylko zachód. Uważam że mapa ma sporo poprawek względem v13 wschodniej

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za informacje.

Poszukam jeszcze gdzieś mapy v14 oprócz na chomiku.

 

Wysłane z mojego Moto Z Play przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na forum jestem obecny odkąd kupiłem B6 w 2007 roku, moje konto zostało jednak usunięte ze względu na sporą przerwę, więc założyłem nowe. Spotkałem się*dzisiaj z problemem przy aktualizacji softu w RNS 510. Próbowałem wgrać 5238, wypaliłem plik iso na płytę dvd+r, włożyłem do napędu, uruchomiłem tryb aktualizacji oprogramowania, po czym radio się*wyłączyło, a płyta wysunęła. Od tego czasu nie mam dźwięku, mapy się*usunęły, nie mogę*wejść w Media. Jak to naprawić? Kilka late temu aktualizowałem oprogramowanie i wszystko poszło bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... ktoś mi doradzi powie co mam bo sam nie wiem i czy to można aktualizować soft mapy itd :D

VW Passat B7 2013r dokładnie 05 miesiąc... przytrzymałem setup i info o radiu:

 

delivery part number : 1T0035680P

HW-Version : H10

SW-Version : 5238

Active Map coverage : West Europe

Active Map supplie.. : Navteq

Map Version HDD : 7918

 

to jest v12,13? czy jaki ? z góry dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mapy stare instaluj v14, soft jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V9 ,soft masz ok,wrzuć mapy v14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spece, ratujcie, w sobotę czeka mnie trasa a bez dźwięku i nawigacji będzie trudno :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie spece, ratujcie, w sobotę czeka mnie trasa a bez dźwięku i nawigacji będzie trudno :hurra

 

Mialem taki sam problem. Trzeba wgrac caly soft od nowa. U mnie pomoglo. Klawisze SETUP+EJECT+Glosnik

I wkladasz plyte i powinien wgrywac od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialem taki sam problem. Trzeba wgrac caly soft od nowa. U mnie pomoglo. Klawisze SETUP+EJECT+Glosnik

I wkladasz plyte i powinien wgrywac od nowa.

 

U ciebie też nie było dźwięku?

 

Problem w tym, że próbowałem kilkukrotnie instalować, ale za każdym razem to samo, instalacja nie rusza, a po chwili wypluwa płytę. Dodatkowo są napęd CD działa bardzo głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności