Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Navi to RNS 510, a soft to był jak się nie mylę wersja 3810. Nie wiem czy to nie wina dysku, ale żeby go wyjąć to trzeba całą navi rozkręcić bo tak to umocowali, że szkoda gadać. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie był czasem już kiedyś wymieniany laser na inny jakiś chiński. One czasami nie czytają płyt DL

Nie. Napęd oryginał. Sam przycinałem plomby na obudowie. Auto kupiłem od 1 włściciela (mojego szefa) a on nic nie kopie w aucie jakby się zepsuło zaprowadziłby do serwisu na naprawę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reszcie się udało. V 14 West 8477 siedzi w RNSie. Krótko o moich problemach. Otóż nagrałem płytę i włożyłem do RNSa. Odpaliłem mapę z płyty i wszystko było ok., nawigowało. Niestety jak chciałem wgrać ją na dysk do pasek postępu szedł do 2/3 i nagle znikał. Myślałem, że po prostu nic z tego i wyciągałem płytę. Nagrałem ich kilka i z każdą było tak samo. Dopiero wczoraj w dłuższej trasie postanowiłem po prostu nic nie robić. Pasek postępu doszedł jak zawsze do 2/3 i zniknął. Ale nie robiłem nic, po prostu jechałem dalej. Po ok. godzinie myślę sprawdzę to. Najpierw wyciągnąłem płytę, wyszła bez problemu. Potem wchodzę do menu serwisowego a tu miła niespodzianka. Mapa West 8477 siedzi sobie na HDD. Sprawdziłem czy nawiguje, było ok. Nareszcie. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem, pomaga soft reset " < + > + I " mapa leci od momentu przerwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem identyczny problem, pomaga soft reset " < + > + I " mapa leci od momentu przerwania

Ćwiczyłem u siebie i nie pomogło :(

 

Kolejny dzień minął na zabawie z rns'em, próbowałem wgrywać v12, v13 i v14 na każdej pasek postępu staje ok2-3cm przed końcem i zaczyna mielić od nowa, płyty nie wyrzuca. Ile razy wam ten pasek przechodził?

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które wgrywały z karty SD mapa v14 maptool 2.0.2

Czy proces instalacji przebiegł u nich tak samo jak na najnowszym maptool? Bo mi wyskakuje czarny ekran z napisem ...software download - Valid swl image found starting swl.... I tak wyświetla 10min. Zresetowałem radio i szukam teraz czy tak ma być??? Czekać ???

 

Dobra oglądałem już filmiki z wgrywania i widziałem że powinno przeskoczyć po chwili na okienko gdzie pokazuje 31% kopiowania.

Wgrałem SWL fix - radio wstało ale to chyba było do jakiegoś starszego systemu bo nie mam teraz dźwięku :-).

Na domiar złego formum maptool przestało działać. Podeśle jakaś dobra dusza link do obrazu SWL dla softu 4120A ? lub ktoś powie jak go wyciągnąć jeśli mam taki soft (od kolegi z tego forum).

Proszę bo soft cały niby mam ale nie chce wszystkiego robić od początku począwszy od softu :/

Edytowane przez konrad9100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konrad9100 miałem ten sam przypadek, jednak po SWL FIX wszystko wróciło do normy, wgrałem z DVD DL jakieś NO-NAME zaskoczyło i działa V14.

 

SWL FIX jedynie wychodzi z trybu download tzn, naprawia Pętlę, w którą wpada radio czyt non stop chce coś wgrać z czarnego ekranu.

 

Za pierwszym razem maptool udało się jednak mapki nie było potem chyba 3 czy 4 razy po wgraniu mapy z SD miałem loop'a więc wgrałem fix'a i z DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do normy czyli po wgraniu fix a radio powinno dawać dźwięk? To czemu u mnie nie działa? W dodatku jest problem bo nie widzi w mediach karty SD.

No to sobie radyjko naprawiłem.

Hmmm dzisiaj spróbuję wgrywać jeszcze raz tylko

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do normy czyli po wgraniu fix a radio powinno dawać dźwięk? To czemu u mnie nie działa? W dodatku jest problem bo nie widzi w mediach karty SD.

No to sobie radyjko naprawiłem.

Hmmm dzisiaj spróbuję wgrywać jeszcze raz tylko

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

 

Wgraj od nowa soft.

Mapę możesz instalować z karty, tylko plik startowy który nagrywasz na płytę weź od innej mapy, bo ten z MapToolsa 2.0.2 powoduje takie problemy. Nie zawsze się dobrze wczytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dobrze wiedzieć zrobiłem plik maptool 2.1.3 z mapy v13

Spróbuję wracając z pracy nim potraktować nawigację.

W razie co wgram od nowa system :-/ zachciało się nowych map. A i tak większość czasu służbowym na Google map się jeździ. Napiszę o 17 jak poszło.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zawisła na 31%

Po godzinie straciłem cierpliwość. Muszę ściągnąć inną instalke mapy v14.

Podeślę ktoś na pw linka do pewnej mapy v14

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Czy jakaś dobra dusza może mi przesłać zżut z kodowania. Radia bo coś przez fixa musiało się przestawić bo wszystko śmiga a głosu nic nie daje :-/

 

Mam jeszcze pytanie :

Czy soft muszę wgrywać na postoju z wyłączonym silnikiem czy zrobię ponowne wgranie podczas jazdy? W każdej instrukcji jest na wyłączonym silniku co w przypadku mrozów nie bardzo mi się uśmiecha :) Auto niestety trzymam na parkingu pod blokiem więc otwartego też nie zostawię.

Robił ktoś update podczas jazdy ???

Edytowane przez konrad9100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uda Ci się wgrać nawet z kluczykiem w stacyjce ;) tylko jak samochód stoi, bez kluczyka w stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało wrzucić płytkę ,zamknąć auto i iść do domu,zawsze tak robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.

Czy jakaś dobra dusza może mi przesłać zżut z kodowania. Radia bo coś przez fixa musiało się przestawić bo wszystko śmiga a głosu nic nie daje :-/

 

Mam jeszcze pytanie :

Czy soft muszę wgrywać na postoju z wyłączonym silnikiem czy zrobię ponowne wgranie podczas jazdy? W każdej instrukcji jest na wyłączonym silniku co w przypadku mrozów nie bardzo mi się uśmiecha :) Auto niestety trzymam na parkingu pod blokiem więc otwartego też nie zostawię.

Robił ktoś update podczas jazdy ???

 

 

 

Ostatnio przed Świętami wgrywałem v14 z karty podczas jazdy na dłuższym odcinku trasy! Bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o wgrywanie softu nie map.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrobiłem jak napisałeś wrzuciłem soft zamknąłem auto. Radio już działa prawidłowo muzykę słychać dysk i kartę widzi.

 

Teraz mapa kolego który wgrywałeś z karty SD.

Jakiego maptool używałeś do stworzenia płyty DVD. Wziąłeś ten plik z maptool 2.0.2 czy użyłeś płyty od map tool 2.1.3 (od mapy v13)

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. Zrobiłem jak napisałeś wrzuciłem soft zamknąłem auto. Radio już działa prawidłowo muzykę słychać dysk i kartę widzi.

 

Teraz mapa kolego który wgrywałeś z karty SD.

Jakiego maptool używałeś do stworzenia płyty DVD. Wziąłeś ten plik z maptool 2.0.2 czy użyłeś płyty od map tool 2.1.3 (od mapy v13)

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

 

Napisz mi na priv maila do siebie to Ci trochę pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nawigacja odświeżona. Podziękowania dla pab567 za profesjonalizm i wiedzę w temacie, DUŻE piwko :564: dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności