Skocz do zawartości
Meller84

Problem z domykaniem szyb po założeniu nowego sterownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam taki problem kupiłem sterownik centralnego na pilota bo fabrycznie miałem tylko otwieranie z kluczyka, okazało sie że nie ma w drzwiach kierowcy siłownika wiec kupiłem taki zwykły elektryczny zamontowałem i wszystko ładnie działa z tym że po dłuższym postoju auta jak otwieram z pilota to otwierają mi sie wszystkie szyby, dodam ze troche walczyłem z tym sterownikiem bo sterowanie zamkami jest z minusa a ten nowy siłownik zmienie z plusa i minusa ale jest możliwośc w tym sterowniku wyboru, sygnał ustawiony jest na 0.5 sekundy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem,że jestem trochę zaskoczony-passat B5 bez siłownika w zamku drzwi kierowcy ? W tym wypadku od strony pasażera nie można zamknąć wszystkich drzwi(nie zamkną się przecież kierowcy),czy tak jest u Ciebie?

Czy mógłbyś opisać wszystkie elektryczne połączenia ,które wykonałeś-np. połączyłem to i to, z tym i z tym.Będzie wtedy łatwiej, cokokolwiek więcej powiedzieć.

W "normalnym" systemie centralny-szyby w B5, sygnał o długości 0,5 sekundy nie doprowadzi do otwierania, czy zamykania szyb z pilota,jest za krótki..

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, w sumie to chyba jest siłownik w drzwiach bo sprawdzałem na allegro i wygląda tak samo no ale nie działa wchodzi do niego wtyczka chyba z 8 kablami sprawdzałem miernikiem od wtyczki w zamku do wtyczki która jest podłączona do sterowania szyb i w każdym jest przejscie.

A sterownik podłaczyłem w/g schematu do zamków sterowanych plusem i minusem

http://www.markland.pl/images/pliki_PDF/BX60.pdf

Na stronie jest schemat podłączyłem zamek tak jak na rysunku D , kupiłem taki uniwersalny siłownik SLAVE i podłączyłem go w drzwiach kierowcy a do tych dwóch przewodów (White i w/b )podłaczyłem sterowanie pozostałymi jeden przewód do masy otwieranie a drugi do masy zamykania i wszystko ładnie zamyka i otwiera tylko tyle że otwierają się szyby przy otwieraniu z pilota

W sumie najlepiej to byłoby naprawic ten siłownik w drzwiach kierowcy tylko jak sie do tego zabrac.

Z kluczyka zamyka się wszystko oprócz drzwi pasażera w każdym zamku prawe drzwi i kufer

Edytowane przez Meller84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

Cały problem, spowodowany jest niewłaściwą pracą zamka drzwi kierowcy.Jest to podzespół składający się między innymi z elektrycznego siłownika i mikroswitch-y sterujących.

Tu znajdziesz informacje jak sie do zamka dostać i jak go rozebrać - http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/18834-RozbiĂłrka-drzwi-i-naprawa-zamka-Almannah-dla-potomnych-)?highlight=zamek

Gdy zamek będziesz już miał "na wierzchu" :

-Przelutuj porządnie(cyna z topnikiem)wszystkie punkty lutownicze na płytce zamka.

-Sprawdź, poprzez podanie naprzemiennie napięcia,pracę silniczka siłownika.

Po tych czynnościach sprawdź poprawność działania naprawianego elementu.Gdy wszystko będzie OK,zdemontuj dołożony siłownik.

W wiązce przewodów(tej w drzwiach) zlokalizuj dwa("idą" od zamka),na których naprzemienie pojawia się masa przy zamykaniu i otwieraniu zamka kluczem(kolory przewodów: czerwony z niebieskim i czerwony z zielonym paskiem)).

Posłuż się schematem "C".Do zlokalizowanych przewodów dołącz odpowiednie(otwórz/zamknij)przewody od dołożonego sterownika.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzięki za rade napewno się za to zabiorę bo już powoli denerwują mnie te szyby :) i ogólnie jakoś to dziwnie pracuje wszystko, jak rozbiorę to dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkoncu zabralem sie za rozbiorke zamka bardzo zmudne zajecie szczegolnie zamontowanie na samym koncu wkladki zamka, rozebralem na caly zamek i faktycznie okazalo sie ze jedna sciezka jest zerwan a przy drugiej dolutowalem bo sie zrobil zimny lut wiec wielkie dzieki za pomoc koledze Tomnik centralka smiga az milo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak podłączam właśnie tak mój sterownik i nie chce działać czym może to być spowodowane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat jeśli można ;)

Passat b5 1998 r kombi TDI , centralny sterowany jest plusem czy minusem ? a jeśli plusem to co zrobić aby wykrzesać plus z centralki carprotect 40 ? Z góry dzięki za podpowiedzi bo podłączyłem wszystko w/g podpowiedzi z któregoś z wielu tematów na tym forum i działa wszystko , ale nie otwiera i nie zamyka ;) aha miernik nie pokazuje żadnego napięcia na białym i biało-czarnym przewodzie po wciśnięciu otwierania/zamykania w pilocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie. Mam problem z szybami tylnymi w moim pasku B5. Mianowicie nie działają mi szyby z tyły.Jak naciska otwieranie to słykać tylko pyknięcie.Silniczek na krótko podnosi o opuszcza szyby.Pytanie moje jest takie jak podłączyć na krótko z obejsciem wszystkiego (automatyczne domykanie nie musi działać) aby po naciśnieciu guzika w drzwiach szyba się podnosiła i opuszczała? Czy wystarczy podpiąć kabelki z tej kostki przed silniczkiem bezpośrednio do silniczka?Jesli tak to które to kabelki?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności