Skocz do zawartości
Michal1980

Ustawienie świateł mijania

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktos ile regulacji jest w zwyklych soczewkach Valeo lampy?? Bo jakos nikt nie moze mi na to pytanie odpowiedziec... Bo widze ze ciezki temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 regulacje: mijania pion i poziom, długie pion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w ktorym miejscu od samych dlugich sie reguluje? Chodzi mi o to zeby ustawic osobno dlugie bardziej do srodka bo za mocno swieci mi prawa strona na pobocze...czy jest taka mozliwosc??? samych dlugich

 

---------- Dodano o 18:43 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:15 ----------

 

No to gdzie te dlugie idzie ustawic??czy wogole idzie same dlugie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam problem z ustawieniem lewo-prawo lamp biksenonowych, skrętnych z doświetlaniem zakrętów.

Są tam trzy śruby HEX ale tylko jedna daje jakiś zauważalny efekt przy regulacji i to jest regulacja wysokości.

 

Czy ktoś z Was wie może, w jaki sposób w takich światłach reguluje się kierunek świateł w płaszczyźnie poziomej?

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam podnosilem troche do gory, ale na boki nie probowalem. Podejrzewam ze na boki musisz wiecej pokrecic sruba regulacyjna aby byl jakis efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie wiedząc, do czego służą, trochę boję się kręcić tymi śrubami więcej niż jeden/dwa obroty bo nie chcę niczego w lampie połamać.

 

Może znajdzie się ktoś, kto wie jak regulować taką lampę w płaszczyźnie poziomej (lewo-prawo)? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle ze mam takie same lampy jak ty i mam trzy gniazda do regulacji lamp ( białe śrubki)

najbardziej od środka są do reg. odbłyśnika doświetlenia, w środku, do reg. wysokości świateł mijania, a najbardziej na zewnątrz, jest do reg. lewo prawo, ale z jednym ale.

u nas są sztywne. nie ma możliwości ich regulacji. ja chciałem na siłe i przekreciłem imbusa w obydwuch także nie polecam. podobnież robi sie to przez komputer. co prawda nie robiłem bo dałem sobie spokój ale nie wyregulujesz swoich w poziomie.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że można regulować komputerem. To znaczy że wystarczy VCDS?

Które opcje odpowiadają za regulację świateł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0440.jpg

w passacie b6 zauważyłem 3 śruby do regulacji lamp soczewkowych

czy wiecie która do czego służy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- mija góra/dół

- mijania lewo/prawo

- drogowe góra dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdemontowałem lampy Helli, bo wysyłam do regeneracji. Zauważyłem 4 śrubę regulacyjną, torx nasadowy od dołu lampy. Do czego ona służy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś łopatologicznie wyjaśnić na przykładzie zdjęcia w którym miejscu reguluje się wysokość i zbieżność świateł mijania soczewkowych w B7? zajrzałem pod maskę i trochę się zgubilem. w opelku było to bardziej przemyślane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

W weekend sprawdze w garażu i od razu zmienię H7 na Philipsy +30%. Nie wiele ale może coś poprawi...

Długie w stosunku do mijania świecą do góry, rozumiem, że gdzieś obok też będzie regulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop ale mam pytanko czy ma ktoś schemat elektryczny do passata b7 dotyczący regulacji podświetlenia zegarów, a drugi z regulacją wysokości reflektorów. Chce wywalić regulację ręczna na utomatyczna ze sterownikiem. Ale nie mam schematu od tego pokrętła. Jakie sa różnice w podłączeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności