Skocz do zawartości
michas2222

Problem z Kessy Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam od dłuższego czasu passata 2005r. wersja variant od samego początku nie działało mi automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi,myślałem że to tylko kwestia włączenia,ale w mfa jest tylko możliwość auto close(drzwi blokują sie po przekroczeniu 15km/h) i auto open(drzwi otwierają się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki)ale wydaje mi się, że jest to włączone bo klapa działa normalnie podchodzę z kluczykami około metra do auta i klapę mogę normalnie otworzyć, tylko że w klapie znajduję się switch i jest elektrycznie możliwe otwarcie a w drzwiach przy każdej z klamek jest wypukły kwadracik w którym znajduję chyba jakiś czujnik działający na dotyk z tego co widziałem na filmikach. Dziś dobrałem się do modułu komfortu o numerze 3CO 959 799 w nim znajduję się sterowanie kessy jest to białe gniazdo przy module na załączonym foto, po wypięciu klapa przestaje działać automatycznie, da się ją tylko otworzyć pilotem czyli 100% jest to ta kość, po wpięciu klapa działa ale drzwi i tak nie działają, spotkał się ktoś z takim problemem przeszukałem cały internet i nic nie znalazłem tylko, posty na temat, że komuś na gwarancji przestało działać ale serwis naprawił, może jakaś pierdoła albo komfort poleciał czego bym nie chciałem bo wtedy nawet nie będę ruszał bo trzeba nie dość że wymienić to jeszcze imo programować i nie wiadomo czy się uda. Co sprawdzić udało się komuś z tym uporać bo pewnie nie jestem pierwszym któremu nie działa. Z góry pozdrawiam.

[ATTACH=CONFIG]67612[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kwadracik to panel pojemnościowy. Ja raczej bym nie obwiniał samego komfortu. Pewnie jest coś nie tak z klamkami (w każdej klamce znajduje się antena i elektronika sterująca całością) dostała się woda i coś przerwała! Kessy ma osobne sterowanie a tak jak mówię rozebrać jedną klamkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem już klamkę nie ma możliwości dobrania się do środka bo jest zamknięta na stałe ale jest zaślepka a pod nią otworek i widać czujnik wewnątrz tam gdzie ten kwadracik, dochodzi do niej kostka 4 pinowa, wpadło mi do głowy tez żeby wszystkie klamki rozebrać trochę roboty by było ale może akurat któraś jest uszkodzona i zwiera odłączyć wszystko i zostawić tylko jedną, chyba że ktoś się orientuje gdzie te przewody od klamek idą ale z tego co mi się wydaje to wszystkie do komfortu żebym mógł bez ściągania klamek odłączać je po kolei

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anteny to akurat nie są w klamkach tylko w boku auta - 4 moduły. Po co ryjesz na dzieńdobry klamki jak mozna wszystko VAG-iem zdiagnozowac? Kazdy guzik itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klamek cała instalacja przechodzi przez drzwi a później do komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje

A może kolego Major orientujesz się w których grupach i blokach można sprawdzić poprawność kessy pewnie w komforcie, i czy da się zrobić test jakiś tego czy tylko sprawdzać po kolei wszystko, mój kabelek akurat nie obsługuję bardziej rozbudowanych elementów elektroniki i muszę podjechać do kolegi ma autobossa, także tamtym powinno się dać bez problemu tylko chciałbym wiedzieć gdzie szukać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barracuda

Ja odbierałem niedawno B7 i w nowym samochodzie też nie działało otwieranie i zamykanie drzwi.Czekam właśnie aż serwis sprowadzi jakąś antenę co znajduje się gdzieś pod tylnymi siedzeniami i jest odpowiedzialna za wysyłanie sygnałów do kluczyka.Tak mi przynajmniej powiedzieli w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dz muszę podjechać do kolegi ma autobossa, także tamtym powinno się dać bez problemu tylko chciałbym wiedzieć gdzie szukać.

Pozdrawiam

takimi wynalazkami to nie wiem.

 

tak samo VAS-em ..... ;)

Pliki pomocy sa od VCDS-a i w nich wszystko widac co i gdzie, wiec duzo nie trzeba szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz coś kolego wiedział jak odbierzesz auto to daj znać, ale u mnie raczej nie wina anteny bo tylna klapa działa tylko jest otwierana mechanicznie przez włącznik a drzwi są na czujniki tak jak pisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie chciał bym odgrzebać temat, udało mi się znaleźć trochę czasu i byłem u kolegi sprawdzić komputerem co z tym kessy okazało, się że znajduję się kilka błędów,i teraz pytanie czy ktoś miał coś z tym wspólnego, bo nie mam pojecia gdzie szukać nawet nie wiem gdzie są anteny od kessy w moim passacie, cały internet przeszukałem książki serwisowe i szkoleniowe i nigdzie nie ma mowy o umiejscowieniu elementów kessy. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie mogę szukać usterki czym to może być spowodowane na tyle w drzwiach błędów nie wywala ale też nie działają, a może coś z tym dostępem tylko jak uruchomić tą autoryzację anteny nawet nie wiadomo czy to uszkodzenie sprzętowe czy programowe.

Pozdrawiam

[ATTACH=CONFIG]72026[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu powyżej znajduję się foto z błędami jakie mi wywaliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz klamki powymieniane na opcję bez keyss? najlepiej rozebrac jedne drzwi i przekopac całe okablowanie. w VCDS sprawdzisz czy czujniki w klamkach ew działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki na pewno są bo rozbierałem jedną klamkę czujnik jest i dochodzą do niego 4 przewody, ewentualnie mogę klamkę z tyłu podmienić na przód ale wątpię, że to coś da.

 

---------- Post added at 13:54 ---------- Previous post was at 13:52 ----------

 

Ja osobiście obstawiam na moduł w komforcie bo dziwny zbieg okoliczności, że akurat cały przód nie działa, a może coś z antenami tylko gdzie ich szukać wszystko przekopałem i nigdzie nie znalazłem info o nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pytałem już w innym ątku ale nikt nie potrafił mi pomóc

 

Mam auto sprowadzone i podczas zakupu w życiu nie wiedziałem co to jest KESSY. Okazuje się jednak że mój Passat jest w ten system wyposażony (lub jego uboższą wersję) ale mam kilka pytań:

1. Po zakupie przez jakiś czas działały sensory we wszystkich drzwiach i bagażniku, po jakimś czasie działa tylko sensor drzwi kierowcy bagażnik. Czy coś się popsuło czy jest to programowalne, a jeżeli jest to z jakiego poziomu (mfa+ czy trzeba się gdzieś podłączyć)?

2. Nie posiadam żadnego kluczyka z napisem KESSY, tego którego się zostawia na stałe w stacyjce (odpalam tradycyjnie). Czy w mojej wersji może go nie być z założenia czy może pozostał w Niemczech i trzeba go dokupić i jak to sprawdzić? A jeżeli można to jaki jest ewentualny koszt i czy tylko serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Po zakupie przez jakiś czas działały sensory we wszystkich drzwiach i bagażniku, po jakimś czasie działa tylko sensor drzwi kierowcy bagażnik. Czy coś się popsuło czy jest to programowalne, a jeżeli jest to z jakiego poziomu (mfa+ czy trzeba się gdzieś podłączyć)?

nie wiem jak w B6 ale w B7 jest to do ustawienia wybierasz opcje - jedne drzwi lub jedna strona auta lub całość. Mam polskie menu wiec nie jest trudne ale w angielskim chyba tez do ustawienia.

 

2. Nie posiadam żadnego kluczyka z napisem KESSY, tego którego się zostawia na stałe w stacyjce (odpalam tradycyjnie). Czy w mojej wersji może go nie być z założenia czy może pozostał w Niemczech i trzeba go dokupić i jak to sprawdzić? A jeżeli można to jaki jest ewentualny koszt i czy tylko serwis?

 

nie ma żadnego specjalnego kluczyka system rozpoznaje kluczyk dedykowany, w B7 nie ma żadnego napisu KEYLESS czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasem tak, że przez jakiś czas działają wszystkie drzwi ? Ja u siebie zauważyłem, że po długim czasie reaguje własnie bagażnik i drzwi kierowcy. Jeśli odstęp czasowy jest tak do 12h to działają wszystkie drzwi.

Być może jest też tak jak pisze kolega wyżej, nie sprawdziłem, może to faktycznie jest do ustawienia w module komfortu na MFA, ale z tego co pamiętam to tam można ustawić tylko to czy po otwarciu odryglowane mają być wszystkie drzwi czy drzwi kierowcy itd. Nie dotyczy to działania czujników zbliżeniowych.

Taka sytuacja jest logiczna, bo samochód oszczędza w ten sposób prąd.

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma żadnego specjalnego kluczyka system rozpoznaje kluczyk dedykowany, w B7 nie ma żadnego napisu KEYLESS czy coś w tym stylu.

 

Mylisz się kolego passat ma dodatkowe kluczyki tzn jest to sama obudowa w której nic nie ma i jest na chromie napisane kessy i zostawiasz go na stałe w stacyjce ma takie zabezpieczenie, że ciężko go wyjąć bez odbezpieczenia, a żeby wszystko działało wystarczy mieć kluczyki w kieszeni i nawet ich nie wyciagać cudo w linku http://allegro.pl/kluczyk-chip-vw-passat-b6-cc-3c0-kessy-i2107697722.html

 

 

1. Po zakupie przez jakiś czas działały sensory we wszystkich drzwiach i bagażniku, po jakimś czasie działa tylko sensor drzwi kierowcy bagażnik. Czy coś się popsuło czy jest to programowalne, a jeżeli jest to z jakiego poziomu (mfa+ czy trzeba się gdzieś podłączyć)?

nie wiem jak w B6 ale w B7 jest to do ustawienia wybierasz opcje - jedne drzwi lub jedna strona auta lub całość. Mam polskie menu wiec nie jest trudne ale w angielskim chyba tez do ustawienia.

 

Nie ma możliwości programowania z poziomu mfa, pewnie masz uszkodzone czujniki w klamkach,ja tak wnioskuję u mnie działa tylko klapa, na kompie wywala mi błąd czujników w obu przednich drzwiach i obu anten, tyłu nie wywala ale jak przód nie działa to i tył też, nie będzie raczej działał, zostawiłem to w spokoju bo wrzucałem screeny z kompa i nikt mi nie potrafi pomóc,na forum nawet nie mogę nigdzie znaleźć info gdzie są anteny chyba w słupkach ale nie wiem i nie będę pół samochodu rozbierał a szkoda bo by się ta opcja przydała a za serwis dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 system w drzwiach się usypia (za wyjątkiem bagażnika i drzwi kierowcy). Na żadnym z moich 2 kluczy nie ma napisu KEYLESS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mylisz się kolego passat ma dodatkowe kluczyki

B6 tak ale B7 nie ma takiego kluczyka.

Nie ma możliwości programowania z poziomu mfa

Przez MFA można jedynie zaprogramować, które drzwi mają się otwierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w b7 nie ma potrzeby umieszczania czegokolwiek w stacyjce. Auto z keyless odpala sie przyciskiem kolo dzwigni zmiany biegow. Mozna tez tradycyjnie, czyli wlozyc kluczyk do stacyjki i nim odpalic. Na kluczyku nie ma napisu, ktory by wskazywal, ze auto jest wyposazone w system Kessy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności