Skocz do zawartości
wodnikuss

wymiana GŁOWICY B5LF 131KM AVF...POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

od jakiegoś czasu (pół roku) z różną częstotliwością zaczął znikać mi płyn chłodniczy.

czasem zbiornik po 50km a czasem dopiero po 500km.

słychać było sączenia wewnątrz, szczególnie po odpaleniu słychać było jakby się wodospad wlewał do środka.

zdjęto głowice...uszczelka ok...ale...głowica do wymiany (tak twierdzi mechanik) powyginane wały i inne jakieś bajki (sprawdzona ciśnieniowo)

 

teraz pytanie:

- jak dobrać model głowicy do silnika(AVF)

- czy ważna jest skrzynia biegów(w moim przypadku 6biegowa)

- czy ważna jest moc (u mnie 131KM)

- czy część może być od anglika

- NAJWAŻNIEJSZE] - JAK OKIEŁZNAĆ JAKOŚĆ KUPOWANEJ GŁOWICY!!?? RÓŻNICE CEN 200-1300(nowa)

 

- jak często zdarza się że pęka pół silnika ???????? bo dla mnie jest to jakoś niepojęte. jestem po wymianie sprzęgła kompletnego...teraz pół silnika..pękły linki od szyb..nie działa mechanizm klapki paliwa...masakra jakaś ;)

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch

... Mam pytanie dotyczące tego fragmentu :

 

powyginane wały i inne jakieś bajki

 

... Jakie powyginane wały ? ;/

 

... Nie ma się czym przejmować głowica dostała gdzieś mikropęknięcia i już.

Przy wymianie sprawdź wałek PD, popychacze hydrauliczne, oraz panewki wałka PD.

 

... Jeżeli szukasz głowicy do AVF to kup sprawdzoną żeby później nie było przykrych sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Mam pytanie dotyczące tego fragmentu :

 

 

 

... Jakie powyginane wały ? ;/

 

... Nie ma się czym przejmować głowica dostała gdzieś mikropęknięcia i już.

Przy wymianie sprawdź wałek PD, popychacze hydrauliczne, oraz panewki wałka PD.

 

... Jeżeli szukasz głowicy do AVF to kup sprawdzoną żeby później nie było przykrych sytuacji.

 

 

OK. jak kupić sprawdzoną głowicę ? wały może nie no to wałek powyginany. pierwszy przypadek z budową silnika.

głowice do avf są od 250-700 używane...bądź tu mądry teraz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glowice dobierz po numerze czesci(jest odlany na brzegu glowicy), bedzie pasowac z wiekszosci silnikow na pompowtryskach,

skrzynia i moc nie ma znaczenia,

mozesz kupic z anglika, bedzie pasowac,

jakosci trzymajac ja w reku sam nie sprawdzisz, musisz kupic z gwarancja, albo z "pewnej reki"(nie polecam nowych chinskich glowic - lepiej wziasc oryginal po regeneracji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
glowice dobierz po numerze czesci(jest odlany na brzegu glowicy), bedzie pasowac z wiekszosci silnikow na pompowtryskach,

skrzynia i moc nie ma znaczenia,

 

 

 

 

teraz numer silnika AVF nie ma znaczenia?, moc, bez sensu, to co lepiej wziąć z 101km i założyć na 130km mniej zużytą część

a jeżeli oznaczenie to na 3 szt na allegro znalazłem nr 038103373R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glowica ze 101 jest taka sama jak w 130, tylko pompki sie roznia i przewaznie sa o tym numerze co podales, twojej starej nie da sie zrobic? koszt pewnie wyjdzie spory bo trzeba ja pospawac i na nowo obrobic, ale pamietaj ze jak kupisz taka za 700 to tez trzeba ja dac na szczelnosci i planowanie plaszczyzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności