Skocz do zawartości
misiorowski

Instalacja gazowa Koltec/Necam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam u siebie w aucie takową instalacje podobno wiele aut marki OPEL na takiej jeździ i była ona w nich instalowana w procesie produkcji auta czyli fabrycznie. Chciałem się spytać czy może ktoś z szanownych kolegów spotkał się z tego typu instalacją w VW. Chciał bym porównać spalanie może i poznać kilka nie zbędnych informacji w sprawie konserwacji takiej nietypowej holenderskiej instalacji. Auto mam sprowadzone z Holandii więc ktoś tam pokusił się na taka instalacje no i magików od niej w Polsce nie jest za dużo a w warszawie znalazłem tylko jednego, a wiadomo jak jest jeden to on dyktuje ceny które zaczynają się od dwóch zer najmniej przy jakiej kol wiek wizycie. takie pytanko czy ktoś z was miał kiedyś do czynienia z taką instalacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mogę coś doradzić to jest instalacja dla bogatych ! ceny części do niej zaczynają się od 600zł a i po 800 też są ! lubią się psuć i to często niestety ! mam kilka takich na śmietniku ! ale puki działa to się nie martw ! taniej jest wywalić przód i wstawić sekwencje niż tą naprawiać ! ale to tylko moje skromne zdanie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie też o niej tyle słyszałem ,słyszałem też że podobno są to instalacje bezobsługowe.i niema możliwości jakiejkolwiek regulacji i spalanie jest uzależnione od ciśnienia, ale nie wiem czy to prawda. tak jak pisałem w warszawie mam chyba tylko jednego człowieka który się tym zajmuje.Dziwi mnie spalanie bo na innych forach chociażby na forum opla piszą że spalanie w mieście to około 11,12 litrów na setkę u mnie pali 15 a w trasie 10 więc jak na taką instalacje trochę za dużo no i różnica między miastem a trasą też jest duża. dzisiaj jeszcze się dowiedziałem że ta instalacja jest od samego porządku w tym aucie czyli została założona fabrycznie. ciekawi mnie to czy ktoś sie spotkał lub ma taką instalacje u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze nieźle się bawię, jak czytam posty takie jakim uraczył nas Waldus77. ... ceny części do niej zaczynają się od 600zł ... A może by tak najpierw sprawdzić i dopiero pisać. Pierwszy przykład z brzegu: www.kuk.biz.pl filtr fazy ciekłej 3,99 zł, komplet naprawczy 29 zł, komplet nap. reduktora 85 zł. Nie ma żadnej części, która kosztowałaby 600 zł i więcej. TO się nazywa rzetelność!

Co do spalania to słowo wyjaśnienia. Sterownika Koltec Necam nie programuje się. On sam komunikuje się ze sterownikiem PB i pobiera mapy (to instalacja dedykowana pod konkretny model auta) . Mamy zatem sytuację, że w całym zakresie prędkości obrotowej silnik ma identyczne parametry na LPG, jak przy jeździe na PB. Czy ktoś poprawia fabryczne mapy zasilania PB? No to dlaczego chcesz poprawiać mapy LPG, skorą są one takie, jak to ustalił producent samochodu? Spalanie przy silniku o mocy 125 KM powinno wynosić w mieście ok 12-13l, a poza miastem 11-12. Oczywiście ciężar buta jest ważny. Mówiąc trywialnie auto na gazie powinno spalać ok. 15% do 20% więcej niż PB. Zubożenie mieszanki (na szczęście w Koltec nie da się tego zrobić) powoduje wypalenie gniazd zaworowych i wydmuchanie uszczelki pod głowicą. Dla tych, którzy dojeżdżają włoskie/polskie instalki LPG pozostawiam do zastanowienia, czy lepiej zaoszczędzić 2 zł/100 km na gazie i robić silnik po 50 kkm, czy też nie przesadzać i jeździć silnikiem zasilanym LPG przez cały okres eksploatacji pojazdu, nawet 300 -400kkm. Pozdrawiam i zachęcam do poczytania, nim namaluje się świat w czarnych barwach bez żadnego uzasadnienia :) Dobrą lekturę o Koltec znajdziesz na www.koltec.implesite.pl

Edytowane przez kubiec1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Spalanie przy silniku o mocy 125 KM powinno wynosić w mieście ok 12-13l, a poza miastem 11-12. Oczywiście ciężar buta jest ważny. Mówiąc trywialnie auto na gazie powinno spalać ok. 15% do 20% więcej niż PB. ...

Trochę za dużo, tak o jakiś dobry literek. U mnie po mieście wychodzi 12-13l/100 gazu, a w trasie jakieś 10l/100. W benzynie faktycznie jest mniej o jakieś 15-20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubiec 1 a ty masz jakąś prowizję od reklamy tej firmy ?? popatrz ile kosztuje nowy reduktor kolteca sprawdz ile kosztuje nowy rozdzielacz !!! a później możemy podyskutować ! a filterek za 3,99 to nie jest porównanie ! ja mam inne zdanie co do regeneracji !

 

---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

 

a co do cen to się dużo nie pomyliłem ! dzwoniłem kiedyś pytać o reduktor to krzyczeli 600zł ale to było z pół roku temu !

 

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

 

a to dla przykładu !!! faktycznie 600zł nie kosztuje!!!!

 

 

Koltec/NECAM KOLTEC VG392 reduktor ............. NECAM MEGA nowy

więcej produktów producenta: Koltec/NECAM

Nr Ref.: kol012

reduktor parownik Koltec VG 392 Necam Mega nowy 12 miesięcy gwarancji. Faktura VAT

tak

 

549,99 zł z VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zrozumiałe i bez kłótni post założyłem by dowiedzieć się na temat tej instalacji i może nawet i spotkać kogoś kto ma u siebie w vw taką instalke, bo kogo się nie spytam każdy się dziwi że została ona założona w tym samochodzie. A żeby było śmieszniej instalacja była założona fabrycznie. Pytałem się na forum opla i panowie tam mówią ża spalanie tych instalek w mieście jest w granicach 10-11 litrów przy silnikach 2 literki i 16zaworów ale na pewno nie w Warszawie, no i oczywiście takie spalanie przy takiej masie auta można wcisnąć między bajki i traktuje te wypowiedzi z przymrużeniem oka chociaż cuda się zdarzają. Co do części typu reduktory czy rozdzielacze to fakt są drogie i niema ich co porównywać do cen filtrów ale tam raczej nic się nie psuje co by nie miało części zamiennej a nowej instalki przecież nie zakładam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dla znawców wiecie może gdzie w warszawie dostane wtryski EGI te plastikowe do instalacji koltec czy zostaje tylko allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dla znawców wiecie może gdzie w warszawie dostane wtryski EGI te plastikowe do instalacji koltec czy zostaje tylko allegro?

Proponuje zakupić z tej stronki:http://www.kuk.biz.pl/ kupuję od niego wszystko co potrzebuję do swojego holendra i wszystko jak najbardziej ok... allegro to wiekszość tandetne podróbki... sam się przekonałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
palanie tych instalek w mieście jest w granicach 10-11 litrów przy silnikach 2 literki i 16zaworów

Powiem szczerze,że u mnie przy leonie 1.6 16v 105km z delikatnie dłubniętym silnikiem(dolot+wydech) spalanie jest od 8 do 12l przy pałowaniu... każdy się dziwi jak mówię,że pali mi 8 litrów jak spokojnie jeżdzę ale taka jest prawda a auto waży ponad 1150kg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ciśnienie 1 i 2 stopnia na reduktorze ma znaczenie przy spalaniu. Kupiłem ostatnio zestaw naprawczy i wymieniłem wszystko ale nie ustawiałem ciśnienia bo niemam jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze posiadacie takie instalacje czy zrobiliście przeróbki na polskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Koltec Necam w Passacie Variant 1.8 125KM z 98 roku , zamontowana w 2002 roku - 12 lat temu. Przejechane na gazie 200 000km i nie było żadnej, powtarzam żadnej usterki związanej z gazem !! Jest to najlepsza instalacja jaką można było zamontować w Passacie. Ona będzie służyć dłużej niż same auto, ba... przejeździłaby ze trzy takie passaty zanim padnie. Spalanie w trasie+trochę miasta 10/10.5L i miasto+korek jakies 12-13L

 

Pozdrawiam, Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Koltec Necam w Passacie Variant 1.8 125KM z 98 roku , zamontowana w 2002 roku - 12 lat temu. Przejechane na gazie 200 000km i nie było żadnej, powtarzam żadnej usterki związanej z gazem !! Jest to najlepsza instalacja jaką można było zamontować w Passacie. Ona będzie służyć dłużej niż same auto, ba... przejeździłaby ze trzy takie passaty zanim padnie. Spalanie w trasie+trochę miasta 10/10.5L i miasto+korek jakies 12-13L

 

Pozdrawiam, Michał.

 

 

Ale rozumiem że serwisujesz ją, i jeździsz w Holandii twierdząc po podpisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale rozumiem że serwisujesz ją, i jeździsz w Holandii twierdząc po podpisie?

 

Tak, jeżdżę w Holandii, ale nie była jeszcze potrzeby serwisowania. To jest instalacja bezobsługowa - zakładasz i jeździsz.

 

To samo widze po znajomych, 100 czy 200 tysięcy i żadnego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak a jak jest jakas usterka to koszta sa wieksze jak wymiana instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności