Skocz do zawartości
ZbyszekC

Potrójny sygnał dźwiękowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Przy pierwszym uruchomieniu Passata wyskakuje mi kontrolka z wykrzyknikiem i potrójny sygnał dźwiękowy. Problem z tym, że jak dojadę do elektryka to po rozgrzaniu samochodu ten komunikat się nie pojawia.

Nagrałem to w formie filmiku na Youtube:

[video=youtube_share;6RZ6VF8P0FY]http://youtu.be/6RZ6VF8P0FY

 

Jak myślicie co to może być?

Samochód jest właśnie po przeglądzie i badaniach technicznych i jedyne sugestie dotyczą alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz albo za mało płynu hamulcowego albo czujnik w zbiorniczku zabrudzony, albo.... coś z wtyczką i przewodami przy czujniku od poziomu płynu hamulcowego. Alarm auta nie ma tu nic do rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam,nie jestem pewny ale jakis czas temu ulamal mi sie kabel od klockow i chyba mialem podobny komunikat,ale bylo to w tamtym roku i dokladnie nie pamietam czy ciagle miglala kopntrolka czy gasla po chwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z hamowaniem problemu nie ma. Płynu jest sporo.

A zanieczyścić się nie miał czym.

Można zdemontować i umyć zbiorniczek wyrównawczy.

Pewnie gdzieś w pobliżu jest czujnik o którym piszecie.

Dziwne, że to nie wyskakuje na liście błędów VAG.

I jak się pojeździ to też nie ma komunikatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z hamowaniem problemu nie ma. Płynu jest sporo.

A zanieczyścić się nie miał czym.

Można zdemontować i umyć zbiorniczek wyrównawczy.

Pewnie gdzieś w pobliżu jest czujnik o którym piszecie.

Dziwne, że to nie wyskakuje na liście błędów VAG.

I jak się pojeździ to też nie ma komunikatów.

ja ci powiem w czym problem :D

mam czasem tak jak ty ale jak jeżdżę sporo na krótkich odcinkach nie wyłączając radia nawiewów itp (sprypobór prądu) po jeździe bez tego gdy aku się może naładować w dłuższej trasie sygnał sam znika. Więc sprawdź stan naładowania aku i czy alternator dobrze ładuje potem ewentualnie połączenie kostki na pompie ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że chodzi tu o akumulator. jest już na wyczerpaniu po prostu.

 

najprostszą wskazówką tej usterki jest świecąca sie jeszcze przez ułamek sekundy kontrolka ABS, który jest chyba najbardziej czuły na brak odpowiedniego napięcia.. naładuj lub wymień akumulator jeśli nie chcesz sie bawić w regeneracje dziadka (bo pewnie nie wiesz ile obecny aku już żyje).

 

nic więcej :)

 

ja auto kupilem w czerwcu 2011, od sierpnia co któres odpalenie auta sygnalizowało mi to co na filmiku, z czasem każde odpalenie się tym kończyło aż któregos poranka pojechałem do pracy pociągiem ;)

 

i tak jak kolega pisze wyżej.. chwilami może to zniknąć jak dojeżdżasz do elektryka, to alternator troche podładuje i jak odpalisz to nie będzie "pipał", ale wystarczy że zostawisz przy nim włączone radio na kilka minut nawet i bedzie po ptokach ;)

 

włala.

 

 

aha i nie zapomnij niedługo zatankowac :bleble

Edytowane przez dybecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator ma jakieś 15 miesięcy. Dla pewności podłączyłem pod prostownik i wyszło na to, że jest naładowany na full. Po zrobieniu trasy typu 140 km i po ostygnięciu silnika (4 godziny ) kontrolka się zapala przy pierwszym odpaleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akumulator ma jakieś 15 miesięcy. Dla pewności podłączyłem pod prostownik i wyszło na to, że jest naładowany na full. Po zrobieniu trasy typu 140 km i po ostygnięciu silnika (4 godziny ) kontrolka się zapala przy pierwszym odpaleniu.

Nie o to chodzi.Aku masz sprawdzić pod obciażeniem,w domu tego nie zrobisz.Zajedź do elektryka i niech on Ci sprawdzi.Przy okazji-zmierz napięcie ładowania.Powinno być w granicach 13.8 do 14.2 przy czym wyższe napięcie jest bardziej optymalne ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podładować aku i sprawdzić,czy sygnał będzie się pojawiał.Jeśli po podładowaniu nie będzie dźwięku to masz słaby akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

pozwólcie że podłączę się do tematu ponieważ mam podobny problem

u mnie sytuacja wygląda następująco

przy odpalaniu silnika na desce rozdzielczej zapala się kontrolka ABS i (!) oraz słychać potrójny sygnał dźwiękowy (późnej kontrolki cały czas mrugają). Poczytałem na forum, że przyczyn może być kilka:

1. Słaby akumulator - podłączyłem więc pod prostownik i po kilku godzinach ładowania problem nie ustąpił

2. uszkodzony sterownik pompy abs - wymieniłem zatem sterownik bo po podłączeniu pod komputer nie było możliwości połączenia się z modułem abs jednak problem nadal występuje. Po wymianie pompy absu i po podłączeniu auta pod kompa ten nie wykazuje żadnych błędów jednak kontrolki nadal świecą a przy gwałtownym hamowaniu absy działają...

 

może ktoś coś doradzić? gdzie dalej szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś coś doradzić? gdzie dalej szukać?

Poczytaj wyżej, to się dowiesz :fajny Poziom płynu hamulcowego i czujnik w zbiorniczku oraz wtyka pod nim - do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyn w normie, sprawdzałem (ale nie napisałem - racja)

jest jakiś domowy (garażowy) sposób aby sprawdzić czujnik w zbiorniczku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąć, obejrzeć, przeczyścić i założyć :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam to samo i nie mam ABS bład:

1203 : ABS/Dash. pan inst. Electr. consumer NO SIGNAL SPORADYCZNY.

Od czego zacząć walke? Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę temat po dluższej przerwie. Mam taki problem od kilku dni.

Po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka pojawia się 3-krotny sygnał dźwiękowy o wysokiej częstotliwości ( nieprzyjemny dla ucha). I tak za każdym razem. Myślalem, że to ma związek z niską temperaturą ale jak jest na dworze 7stopni ciepła to też piszczy. Akumulator nowy , sprawny. Czujnik temperatury silnika wymieniony.Co to może być?

 

Silnik 1.8 benzyna ADR 1998r

Edytowane przez zdunvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie

Przy pierwszym uruchomieniu Passata wyskakuje mi kontrolka z wykrzyknikiem i potrójny sygnał dźwiękowy. Problem z tym, że jak dojadę do elektryka to po rozgrzaniu samochodu ten komunikat się nie pojawia.

Nagrałem to w formie filmiku na Youtube:

[video=youtube_share;6RZ6VF8P0FY]http://youtu.be/6RZ6VF8P0FY

 

Jak myślicie co to może być?

Samochód jest właśnie po przeglądzie i badaniach technicznych i jedyne sugestie dotyczą alarmu.

 

 

witam ja tez sie podlacze do tematu nie znam sie az tak bardzo na tym i wiec nie pomoge w tej sprawie ale ja mam problem taki ze u mnie sie nie zapalaja kontrolki te co u kolegi tzn czerwony wykrzyknik i lampka ABS co to moze byc za przyczyna pod vagiem jak test licznika robilem to tez sie nie zapalaly ani nie bylo sygnalu dzwiekowego prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka pojawia się 3-krotny sygnał dźwiękowy o wysokiej częstotliwości ( nieprzyjemny dla ucha).

 

Jak WY-łączasz? Czy raczej jak WŁ-ączasz? :fajny Bo przy wyłączaniu, to jakoś dziwne, żeby pikało. Jedyne co, to po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, może pikać radio, gdy nie ma ściągniętego panelu czołowego. Natomiast pikanie przy uruchamianiu silnika, to za niski poziom płynu hamulcowego bądź zabrudzony czujnik tego płynu. Może też być rozładowany AKU, ale skoro twierdzisz, że jest OK, to AKUodpada i zostają pozostałe przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-krotny wysoki sygnał dźwiękowy po wyjęciu kluczyka ze stacyjki

 

---------- Dodano o 15:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:10 ----------

 

Chmmmmmmmm. Byłem teraz w sklepie i wracając ten 3-krotny dźwięk pojawia się teraz zaraz po przekręceniu kluczyka przed zapłonem oraz po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka. Jest identyczny. Żadne kontrolki ostrzegawcze się nie palą.Sprawdziłem płyn hamulcowy i jest OK. Tak przy okazji sprawdziłem stan płynu od wspomagania i jest poniżej minimum. Czy to może być przyczyną? Tak na marginesie jakim płynem mogę go uzupełnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak przy okazji sprawdziłem stan płynu od wspomagania i jest poniżej minimum. Czy to może być przyczyną? Tak na marginesie jakim płynem mogę go uzupełnić?

Najbezpieczniej, to wlać FEBI zielony.

Spróbuj naładować AKU - potem zobacz, czy to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii kontrolki ABS i potrójnego piknięcia, u mnie też występuję i wskazuje jednoznacznie na słabe aku. Passka używam raz na tydzień lub dwa. Akumulator po staniu tydzień ma około 12,1V. Przy zapalaniu pika. Na vagu brak błędów. Trasy 100km nie pomagają. Wczoraj naładowałem aku, tj, 12godzin ładowania niskim prądem 2A. Dzisiaj po podpięciu miał 12,7V. Zrobiłem trasę 200km, zapalałem go 6 razy i nie odezwała się kontrolka ani razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności