Skocz do zawartości
Gość zdzislaw

Słabo działające wspomaganie układu kierowniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zdzislaw

Witam wszystkich.

Mam problem ze wspomaganiem układu kierowniczego.

Czasami kiedy zdarza mi się parkować auto w jakimś ciasnym miejscu, muszę robić to na kilka razy. Powoduje to taką sytuację że dużo kręcę kierownicą nawet do położeń końcowych. I właśnie w takich sytuacjach pojawia się problem, wspomaganie traci w znacznym stopniu swoją sprawność (bardzo bardzo ciężko kręci się kierownicą).

Kiedy poruszam sie po mieście nie ma najmniejszego problemu układ pracuje bardzo dobrze.

Zauważyłem również że podczas opisywanych powyżej manewrów bardzo nagrzewa sie płyn do wspomagania (zbiorniczek w którym znajduje sie płyn jest tak gorący że nie można go dotknąć). Opisywany problem wzmaga sie kiedy temperatura otocznia jest wyższa i kiedy w komorze silnika jest naturalnie wysoka temperatura.

Płyn jest wymieniony na zielony Febi (nic nie pomogło). Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale jakiś czas temu (dwa miesiące) regenerowałem przekładnie kierowniczą. Niestety nie pamiętam czy przed regeneracją miałem ten problem, tym bardziej że dopiero w ostatnich dniach podniosła sie temperatura otoczenia.

Czy coś się dzieje z pompą wspomagania, czy może w passatach wspomaganie właśnie naturalnie tak pracuje??

Obawiam sie że jak podniosą sie temperatury otoczenia do 25-30 stopni to problem się nasili.

 

Pozdrawiam Zdzisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiałbym pompę, u mnie chodzi płynnie i lekko w każdym zakresie położenia koła kierownicy- czyli od dechy do dechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzislaw

Tylko dla przypomnienia dodam że póki co nawet w normalnym ruchu miejskim, układ pracuje sprawnie, także w ciepłe dni. Problem zauważyłem podczas parkowania kiedy to muszę 5-7 razy przekręcić w położenia krańcowe układu kierowniczego.

Jeśli to wygląda na uszkodzoną pompę to zastanawiam sie czemu płyn sie tak nagrzewa?

 

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności