Skocz do zawartości
marcin92passat

Fotele przednie z b5 do b4 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Chciałbym zamontować fotele przednie z passata b5 sedan do mojego paszczura b4 kombi. Czy jest to możliwe? jeżeli tak to jakie należy zrobić modyfikacje żeby wszystko pasowało ;) Chłopaki liczę na waszą pomoc :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zamontować fotele przednie z passata b5 sedan do mojego paszczura b4 kombi

Pewnie znajdzie sie ktos kto Ci doradzi jak to zrobic...ale ja chciałbym Ci ten pomysł wybić z głowy bo....beczwórki cześciej miały welury i przenigdy nie dopasujesz do boczków w drzwiach.....zatem szukaj od B4 i najlepiej z tapicerka drzwi.

W B5 czesto pakowali taki czarne COŚ co ryśniesz paznokciem i sie drze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lebow za odpowiedź. Wszystko wiem, że się nie dopasuje itd, ale jak już założę te fotele to daje cały środek do tapicera, do obszycia na nowo ;p więc kolor i materiał nie jest ważny. Po prostu te fotele są wygodne, a żadnych recaro nie chce bo **** boli od siedzenia ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum (link w moim podpisie :ok) kolega "zyb" miał zamiar wkładać do B3 fotele z B5. A B3 i B4 to to samo. Tu też jest jakiś zyb, może to ten sam...? ;)

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ma cel taka zmiana? Jest parę ładnych wersji wnętrza do b4, w tym jeden welur mega wygodny! Ja bym nie kombinował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz rację adams. Chciałem walnąć przednie fotele jeszcze od golfa III gti recaro, co o tym myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowanie foteli od B5 to nie problem. Tylna kanapa pasuje Plug&Play. Przód trochę gorzej bo w B4 są ślizgi teflonowe, a w B5 są rolki ale można zeszllifować roliki albo przespawać prowadnice.

Sam też kombinowałem nad takim rozwiązaniem. Fotele z B5 są przede wszystkim nowsze i często w lepszym stanie. Poza tym są wersje skóra/alcantara z pełną elektryką i pamięcią ustawień. Jak ktoś lubi bajery to w sam raz pasuje. Fotel z pamięcią nie ma dodatkowych urządzeń, sterowników itp więc wystarczy wiązkę podciągnąć. Boczki też nie są problemem. Mając do syspozycji sprawnego tapicera można je "podciągnąć" wizualnie tak żeby pasowały do foteli z B5. Poza tym fotele od B5 nie różnią się mocno wizualnie i nie będzie to się gryźć wizualnie z wnętrzem B4. Spasowanie wszystkiego to już sprawa indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin92passat wpadniesz w niedzielę na spota to oblukasz sobie mój welur-jeżeli bym zmieniał to tylko na skórę czarną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Moje pytanie brzmi: czy do b4 podejdą fotele od np audi 100?

Pytam bo bardzo interesuje mnie skóra a znajomy ma takie na zbyciu, podobno kanapa podejdzie bez problemu nie wiem jak przednie...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Moje pytanie brzmi: czy do b4 podejdą fotele od np audi 100?

Pytam bo bardzo interesuje mnie skóra a znajomy ma takie na zbyciu, podobno kanapa podejdzie bez problemu nie wiem jak przednie...

Pozdrawiam.

Podejda do Passata ale po zmianie szyn - w Audi 100 jest większy rozstaw slizgów 58cm a w Passacie 53,5cm. Musiałbys zrobic tak jak ja w moim Audi 80B4 jak zakładałem fotel od Audi 100S4 czyli wyciągnąć kilka zawleczek łączących szynę z siedziskiem i włożyć szyny od Audi 80 B3/B4 - tylko takie pasują plug&play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy ale sledze od dawna te tematy i na każdym inaczej jest napisane. czy uda sie wstawić tył z b5 do b4 bo przód wiem ze trzeba przerobić. jeśli ktoś coś takiego widział proszę o zdjęcie lub opis. proszę o szybka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Recaro od Golfa III. Banalna instalacja, te same szyny. Tyle, ze fotel bardzio niski i gleboko sie siedzi (choc ma mozliwosc regulacji wysokosci to mimo wszystko niski).

Za to ergonomia na najwyzszym poziomie. 10-12 godzin dziennie w zwyklych od paszczucha to byla dla mnie rzeznia dla kregoslupa. Recaro to wzor ergonomii.

Co ciekawe, paszczuch musi sie kundlić z golfem, żeby mieć wypaśne fotele.... hehehe w pasku nie wychodzily recaro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności