Skocz do zawartości
romeo9999

2.0 TFSI instalacja gazowa STAG 400 DPI

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ma do Was pytanie odnośnie mojego spalania - co o nim myślicie?

LPG - 7,96 7,91 8,07 9,86 7,08 8,61 8,30 8,36 9,08 8,22 8,62 8,56 8,00 8,05

PB98 - 3,32 3,39 3,49

 

Powyższe wyliczenia robiłem przy opróżnieniu zbiornika do rezerwy i tankowaniu do pełna. Cykl mieszany tj 70% trasa 30% miasto w tym korek (warszawa w okolicach godziny 7 i 17)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej normalne. Mnie wychodzi ok 7.5 plg i 2.5 pb tylko u mnie nie ma korków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się i ja odnośnie spalania - instalacja założona zaraz po zakupie samochodu, 20kkm temu. Na chwilę obecną średnia benzyny wynosi 4/100, LPG jak w stopce. Nigdy nie udało mi się zejść po niżej 2,85/100 Pb - i to tylko jeden raz był kiedy uzyskałem taki wynik. Zawsze jest to powyżej 3l PB (przeważnie w okolicach 3,5). Jeżdżę różnie - głownie miasto, bez szaleństw. Więc jestem pełen podziwu jak komuś udało się otrzymać wynik 2l PB.

 

Mnie nurtuje inne pytanie, na co mój gazownik nie dał jednoznacznej odpowiedzi - czy podczas pracy silnika na biegu jałowym podawana jest tylko Pb czy również LPG, bo z moich obserwacji wychodzi, że LPG jest odcinane (a dziś słyszałem nawet opinię, że gaz jest podawany dopiero po przekroczeniu 1,5k rpm)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę dużo ale jeździsz w mieście i pewnie w korkach. Ja jak się dowiadywałem o staga w Białymstoku to technik mówił mi że gaz jest spalanie cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to kolega Radeon ma podobnie.

 

Co do korków to za dużo ich nie mam, za to jest cała masa świateł, które są zsynchronizowane ale tylko na papierze i przy każdym ruszaniu jest brane więcej PB niż LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy moglibyście się pochwalić przebiegami waszych aut + ile na instalacji LPG. Mam dylemat jak kolega wyżej czyli czy zakup auta z przebiegiem w okolicach 200 tys jest rozsądny w przypadku tego silnika + montaż LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem instalke jak miał na szafie190kkm teraz ma 240kkm i jeżdżę dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja montowałem instalke jak miał na szafie190kkm teraz ma 240kkm i jeżdżę dalej.

 

Witam

Chciałbym zakupić passata z 2006 r tfsi 2.0 automat wer. Amerykanska.

Chciałbym wiedzieć ile bardzie mnie kosztować instalacja lpg do tego silnika i jak wam się spisuje po tym czasie.

 

Pozdrawiam

 

Edit. Już wszystko wiem. Dziękuję Endrju

Edytowane przez Ustach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3500 zł może minimalnie więcej, może mieć IV generacji instalację czyli z dotryskiem pb w pewnych obrotach. zenit pro direct pisany pod konkretny silnik. wyniki spalania to 20-25% Pb do 80-75% Pb. to niezły wynik. program pisany pod konkretny silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja montowałem instalke jak miał na szafie190kkm teraz ma 240kkm i jeżdżę dalej.

 

cześć a możesz rozwinąć dokładnie co zamontowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w moim podpisie.

Instalacja firmy Stag 400 dpi

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zenit pro direct za to. też rodzaj wtryski IV generacji. w tym zakresie wiele się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2015 o 16:26, Endrju napisał:

Jak najbardziej normalne. Mnie wychodzi ok 7.5 plg i 2.5 pb tylko u mnie nie ma korków.

Endrju a jak z olejem silnikowym ile dolewasz i jak często 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewalem 0.7l na 15kkm ale po zmianie oleju z Castrola na Motula. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem gaz BRC do tfsi passat b6 2006r Przy przebiegu 193.000 (polski salon) u jurand'a. Na początek wydaje się cacy w kwestii,że spalanie trasa 20-30% reszta miasto 3L pb. Potem zaczęło się po jakimś ustawianiu,że na zimnym silniku czuć przy ruszaniu takie jakby szarpnięcie przełączania z benzyny na gaz choć nic nie pokazuje,by mi się gaz włączał /wyłączał. Ale wychodzi mi ,że 20l benzyny ,przejechane ok300km i wyszło, że mi zniknęło 15l benzyny i gazu tam jakaś ilość. A ustawianie już nic nie daje bo niby cacy  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, hpnoti napisał:

Zakładałem gaz BRC do tfsi passat b6 2006r Przy przebiegu 193.000 (polski salon) u jurand'a

Jak dla mnie w tym zdaniu masz odpowiedź na twoje późniejsze duże zużycie PB i problemy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to zacytowanie zdanie ma za znaczenie - chyba, że pijesz do BRC i do tego jak najczęściej to instalacje wyglądają (czyt. makaron wrzucony aby się maska domykała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, radekrp90 napisał:

Nie wiem co to zacytowanie zdanie ma za znaczenie - chyba, że pijesz do BRC i do tego jak najczęściej to instalacje wyglądają (czyt. makaron wrzucony aby się maska domykała).

Dokładnie tak :) pomijając ludzi którzy to zakładają zazwyczaj gdzie ich wiedza kończy się na autokalibracji... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mając w poprzednich dwóch autach BRC to katastrof nie było....ale ta instalacja i przyjazdy przedstawicieli kończą się na robieniu scen,że wielce zajmują się tym autem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności