Skocz do zawartości
acmeus

Halogeny najlepszy efekt świetlny!

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy użytkownicy mam pytanie związane z halogenami w moim B5 3BG. Chciałbym dokońać wymiany żarówek na mocniejsze i dające bardziej zbliżone białe światło jak w xenonach.

Na aledrogo spotkałem się z żarówkami H3 Phillipsa, podobno dobre.

 

Bardziej jednak zastanawiają mnie Żarniki HID H3, które podobno są bardzo zbliżone w świeceniu jak xenony.

LINK: http://moto.allegro.pl/zarnik-palnik-xenon-ksenon-h1-h3-h4-h7-promocja-i1806871157.html

Na zdjęciach widzę, że chyba jest w nich troszkę inny sposób mocowania. Wiecie jak to się montuje i czy w ogóle się nadają do halogenów?

 

Proszę napiszcie z własnego doświadczenia co najlepiej zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samego HID-a nie wymienisz, bo do niego potrzeba przetwornicy, najlepiej załóż zwykłą żarówkę,może być Philips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś godną polecenia żeby świeciła naprawdę mocnym białym światłem?

Rozumiem, że gdybym znalazł Phillipsa 100W to będzie mocniej świeciła niż 55W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że gdybym znalazł Phillipsa 100W to będzie mocniej świeciła niż 55W?

Na początku tak, ale później skończy się wypalonym odbłyśnikiem i będzie jeszcze gorzej. Kup jakieś markowe żarówki H3-może robią jakieś typu +30% lub coś podobnego.

Tak na marginesie-po co Tobie mocniejsze p/mgielne :?: Przecież xenon daje wystarczającą ilość światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

http://moto.allegro.pl/zarowka-philips-h3-bluevision-xenon-effect-lodz-i1860498073.html

Chyba się na nie zdecyduję, są + 30% dodatkowo dają białe światło zbliżone do xenona.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie "po co Tobie mocniejsze p/mgielne Przecież xenon daje wystarczającą ilość światła"

Często podróżuję bocznymi drogami, gdzie przebiegające sarny itp... to częste zjawiska. Wystarczająco mocne halogeny oświetlają dość dobrze pobocza, więc mogę szybciej zareagować w razie zbliżających się nieproszonych gości wbiegających na drogę. Poza tym wizualnie ładnie wygląda samochód który świeci xenonami i halogenami mniej więcej tą samą barwą. W słoneczne dni zdarza mi się jeździć na halogenach (oszczędzam na xenonach). Wiem że to niezgodne z prawem ale lepsze to niż jazda bez jakichkolwiek świateł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
halogeny oświetlają dość dobrze pobocza, więc mogę szybciej zareagować w razie zbliżających się nieproszonych gości wbiegających na drogę.

 

Przy xenonie przeciwmgłowe nie świecą szerzej. Ani dudu. Uwierz mi. Miałem tam HID (w przeciwmgłowych) i wiem, co mówię. Może jak Ci zależy na oświetleniu pobocza załóż akcesoryjne lampy. Hella DynaView Evo 2 załatwia sprawę bezboleśnie

 

http://img266.imageshack.us/img266/9221/012gqt.jpg

 

http://img405.imageshack.us/img405/3733/010kzj.jpg

 

I jeszcze jako zakrętówki robią dodatkowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterek jak zawsze pełna głowa pomysłów w dziedzinie oświetlenia :D Fajny pomysł, być może kiedyś się skuszę, jednak na chwilę obecną zależy mi raczej na poprawieniu widoczności tylko za sprawą żaróweczek (mało czasu i pieniędzy na takie mniejszej wagi mody). Ale dzięki za podrzucenie pomysłu!

 

Pozostaje mi więc zapytać czy ktoś stosował już żaróweczki z linku poniżej? (opinie mile widziane)

http://moto.allegro.pl/zarowka-phili...860498073.html

 

Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam żarówki W5W z tej serii w swoim Passku (pozycyjne z przodu i podświetlenie tablicy z tyłu). I powiem szczerze że może światła to one zbyt więcej nie dają ale na pewno świecą bardziej na biało w porównaniu do zwykłych żarówek. Co prawda jeśli chodzi o ilość światła to ciężej mi to stwierdzić ale to zapewne z tego powodu że żarówki typu W5W raczej się błyszczą niż świecą i w przypadku H3 może być znaczniejsza różnica, bo efekt bardziej widoczny na drodze. Natomiast jeśli chodzi o barwę to jak najbardziej różnica jest widoczna :dobrze

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artkon - dzięki za obszerne wyjaśnienie i opinię!

 

@rusztu - z całym szacunkiem ale halogeny mają również regulację poziomu a ja swoje mam tak opuszczone, że świecą mi posam "pyszczek" tak więc nie sądzę, żeby kogoś ślepiły. Jeszcze nie zdarzyła mi się sytuacja żeby ktoś pomrugał mi w związku z oślepianiem a już napewno nie kierowca ciężarówki który siedzi prawie 3 metry nad ziemią :) Co do zastosowania pod kątem przepisów ruchu drogowego przyznaję Ci całkowitą rację!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość tego, to jest temat w dziale technicznym a nie "przepisy ruchu drogowego". Wątek został wyczyszczony, a jak ktoś chce coś dodać, to proszę o przemyślenie tego co będzie pisał, każde OT = nagroda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za udział w duskusji zakupiłem:

http://moto.allegro.pl/zarowka-phili...860498073.html

 

Jak przyjdą zdam relację o różnicy z zwykłymi żarówkami H3, może uda mi się zrobić fotorelację z porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam kupiłeś, bo link nie działa, ale czekam na fotkę po wymianie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artkon

Kupiłem dwie żarówki: PHILIPS ŻARÓWKA H3 BLUEVISION XENON EFFECT

Na aledrogo jest ich troche np: http://allegro.pl/zarowka-philips-h3-blue-vision-blister-sklep-wawa-i1856102503.html

Jeżeli chodzi o efekt to powiem tak: podłączyłem jedną nową żarówke a drugą zostawiłem starą, wzrokowo jest różnica (nowa świeci ciut jaśniej i bielszym światłem). Zrobiłem zdjęcie telefonem jednak tutaj jakość mam na tyle słabą, że nie widać większej różnicy.

Cena dość wygórowana jeżeli chodzi o różnicę w świeceniu to troszkę drogo, zobaczymy jak z żywotnością mam nadzieję, że pod tym względem wartało wydać troszkę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te Bluevision kiedyś jako mijania w poprzednim pasku i w astrze, świeciły fajnie, bo bardziej biało, niestety problemem była ich żywotność-strasznie szybko padły, nie wiem jak to będzie w halogenach, może mniej używanie dłużej posłużą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A testował ktoś z Was żarówki które dorównują HIDom ale nie trzeba nic przerabiać (z opisu wynika że to japoński wynalazek cena od 69 do 79 za komplet) opisane sa jako HOD a w drugiej aukcji HID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A testował ktoś z Was żarówki które dorównują HIDom ale nie trzeba nic przerabiać (z opisu wynika że to japoński wynalazek cena od 69 do 79 za komplet) opisane sa jako HOD a w drugiej aukcji HID

 

a widziałeś to:

 

PARAMETRY TECHNICZNE

 

Model żarówki: H7 90W

Strumień światła: 2300

Jasność: 5500

 

90w to masakra, szkoda lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem dlatego się pytam ale na drugiej (tej za 79pln) było 55W i 6000K

coś takiego

http://allegro.pl/h7-hid-xenon-plus-allweather-55w-100w-i1874581218.html

Edytowane przez Kosmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widziałem dlatego się pytam ale na drugiej (tej za 79pln) było 55W i 6000K

coś takiego

http://allegro.pl/h7-hid-xenon-plus-allweather-55w-100w-i1874581218.html

Qwa,widziałeś już palnik xenonowy?To badziewie niema z nim nic wspólnego.Żal się robi jak czytam te wypociny z aukcji.poza tym-wpakuj to obojętnie gdzie,a odbłyśnik poprostu się wypali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru tego pakować ale popytać nie zaszkodzi bo osobiście nie wierzę że to może zastąpić palnik xenonowy i jeszcze pobiera 55W przypomina mi to opis xenon marki zenon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam zamiaru tego pakować ale popytać nie zaszkodzi bo osobiście nie wierzę że to może zastąpić palnik xenonowy i jeszcze pobiera 55W przypomina mi to opis xenon marki zenon

I dobrze ;)

A przypomina to w sumie nie wiem co,opis jest bogaty :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności