Skocz do zawartości
therage

Dziwny problem z fabrycznym alarmem b4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni mam problem z samoistnie włączającym się alarmem w momencie kiedy wyciągam kluczyk ze stacyjki, muszę wtedy zamknąć samochód żeby przestało wyć, dziwne, ze alarm nie włącza się podczas jazdy skoro teoretycznie jest uzbrojony, no chyba, że uzbraja się w chwili wyjęcia kluczyka. Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi jak to cholerstwo naprawić albo calkiem odłączyć bo krew mnie już zalewa jak za każdym razem muszę wyskakiwac szybko z samochodu żeby go szybko zamknąć. Dodam tylko, ze jest to alarm z centralnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alarm powinien uzbrajać się po zamknięciu auta centralnym zamkiem. W pierwszej kolejności szukałbym usterki w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem rozsypaną klamkę zewnętrzną i myślałem, że w tym tkwił problem, po naprawie niby wszystko było ok ale okazało się, że jest to samo, zauważyłem natomiast, że alarm odpala się jedynie jak po zgaszeniu silnika wyjmę kluczyk i nie otworzę wcześniej drzwi. Centralny zdaje się działać bez żadnych oporów

 

P.S. Zauważyłem też, że kilkakrotnie resetował mi się zegarek jakbym odłączył aku, nie wiem czy może to mieć z tym jakiś związek

Edytowane przez therage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego moduł komfortu- pod tapicerką pod kierownicą taka płytka jest i do niej wchodzą dwie wtyczki, wyjmij ją i popraw luty, winno być oki:) Powiesz mi w zamian czy jak jestem nowy to dobrze widzę, że nie mogę założyć nowego tematu??? Mam problem z szybami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdybyś mi mógł na jakimś foto pokazać gdzie to się znajduje, mam knee bar w którym zapiekły się śruby i nie wiem czy będzie przeszkadzał w dostaniu się do tego diwajsu :taksobie

Takie reguły na forum, że tematu nie założysz zanim bodajże nie napiszesz 15 postów w tematach technicznych (regulaminu nie pamiętam) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciagniesz wyłacznik swiateł to powinienes go zobaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ci foto wrzucic, kukne na allegro czy jest coś takiego. Ogólnie jak zrzucisz osłonę włącznie z skrzynką bezpieczników to ukaże ci się ten moduł... niestety na allegro takiego czegoś nie ma... Jest bodajże tylko jedna "kostka" tam do którj są wpięte dwie wtyczki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij wyłacznik od świateł (wsadzasz nóż stołowy tępą stroną między włączik a kratkę nawiewu i przesuń taki szary kołek w prawy bok - wyjmiesz wyłącznik - za nim jest kostka (moduł) alarmu.

miło mieć zdjętą dolną osłonę kokpitu bo przez wyłącznik ciasno jest

modulik jest na 2 śrubach na krzyżak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam akurat rozebrane to.

 

dafota.3.a5m1319364581b.JPG.smIMG_6948.JPG&th=2227

 

---------- Post added at 12:13 ---------- Previous post was at 12:12 ----------

 

Powiesz mi w zamian czy jak jestem nowy to dobrze widzę, że nie mogę założyć nowego tematu??? Mam problem z szybami...

 

http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php/108-Forum-dla-nowych-użytkowników

Edytowane przez szkielo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjmij wyłacznik od świateł (wsadzasz nóż stołowy tępą stroną między włączik a kratkę nawiewu i przesuń taki szary kołek w prawy bok - wyjmiesz wyłącznik - za nim jest kostka (moduł) alarmu.

miło mieć zdjętą dolną osłonę kokpitu bo przez wyłącznik ciasno jest

modulik jest na 2 śrubach na krzyżak

Akurat w moim przypadku zdjąć osłony nie mogę bo mam w tym miejscu knee bar, w którym śruby się zapiekły więc będę musiał się gimnastykować...

 

Tak się składa, że mam akurat rozebrane to. dafota.3.a5m1319364581b.JPG.smIMG_6948.JPG&th=2227

wielkie dzięki szkielo82, tak bym szukał nie tam gdzie trzeba :P

Edytowane przez therage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się naprawić usterkę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w fazie testów, niby zdaje się, że już wszystko gra ale czas pokaże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności