Skocz do zawartości
Gość Trinity

Stuki w desce rozdzielczej.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trinity

Panowie jak rozebrac deskę bo dłużej już nie wytrzyma tego stukania.

stuka deska u góry przy podszybiu i podobno trzeba dokręcic jakieś śrubki

jest gdześ jakiś schemat jak się tam dobrac?

Passat B5 1997 rok

HELP!!!!

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nic nie stuka, jedynie podlokietnik potrafi trzeszczec. Pod wplywem basow jednak brzeczy mi zestaw glosnomowiacy, co mnie do szaly doprowadza.

Poszukaj tutaj http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=page02 sposobu wymiany podswietlenia deski - w ten sposob sie dowiesz, jak ja rozebrac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubelt mozesz konkretniejszego linka dać :) bo mimo że ucze sie ruskiego to i tak nic z niego nie panimaju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rosyjskiego tez nie znam, ani slowa. Tam jednak oprocz rosyjskiego jest angielski. Dokladnego linka ci nie dam, bo nie znam. Sugeruje tylko, ze tam mozna cos znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trinity

tiiaaa, a jak będzie wymiana podświetlenia deski po rosyjsku/angielsku :P

siedze i patrzę i nie widzę, ale jak znajdę to to wrzucę wam link, chyba że ktoś znajdzie pierwszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość necro

Mam podobny problem,pojedyncze stukniecie u gory deki,szczegolnie na dołach :sad:

czy ktos mial podobny problem i go rozwiazal?Wiem ze najlepiej wyjac deske i wszystko sprawdzic,ale to kupa roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, zycze Wam powodzenia, roboty troche przy tym jest, nie wiem jak w B5, ale w B3/B4 roboty na praktycznie caly dzien, a zima idzie, wiec warunki nie sprzyjaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość faza

ja tez mam teraz taki problem .... styka mi w prawej czesci deski juz mnie szlak trafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=page10

To chyba będzie to czego szukacie. musicie wybrać model a następnie zakładke z Instrument panel, removing and installing (eng.) Приборная панель, снятие/установка

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość faza

raczej z tego nie rozwiążemy problemu stukania pod deska :(...... to stukanie pojawia sie jak wjedzie sie w jakis dolek albo jak szybko skrecimy kierownica w jedna i w druga strone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

A zagladales do schowka :?: U mnie tez stuka... Ale to RedBull w schowku :hyhy: No czasami kabel od zestawu glosnomowiacego zastuka o konsole centralna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość faza

bardzo smieszne!!!!!............... a czy np moze to byc lozysko skretne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ,ale też to jest wkur***** :( Co najlepsze miałem wyciągniętą szyby przednią,szarpałem w kazdą strone deską i nic ...wogole nie zatrzeszczała.Po wklejeniu szyby trzeszczenie skończyło się na 3 dni przy czym zacząlo znów coraz częsciej czeszczeć :( Też prosze o pomoc co dokręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość faza

mi sie wydaje ze to naprawde moze byc lozysko na makpersonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odważyłem się wyciągnąć deske i się opłacało :) Może zaczne od początku :) Co trzeba wykonać,aby wyciągnąc deche :->

1) Rozkręcić boczne śróbki pod pokrywami plastikowymi(prawa i lewa strona)

2) Rozebrać kierownice ,kierunkowskazy,plastiki wokół kierownicy i wyciągnąć licznik.

3) Wyciągnąć radio,klimatronik i odkręcić kieszeń.

4) Odkręcić schowek i odkręcić sróby w desce pod schowkiem

5) Nie wiem czy to bedzie konieczne ( u mnie konieczne)- trzeba zdemontować tunel środkowy,żeby dostać się do 2 śróbek na samym dole klimatronika lub sterownia nawiewem.

Mała UWAGA !! W linku na ruskiej stronie instrukcja rozbierania deski mówi,żeby wyciągnąć środkowe nawiewy.Ja się namęczyłem,nie udało się,a i tak nie musiałem wyciągać przy klimatroniku!Możliwe,że ta czynność jest potrzebna jak ktoś ma ogrzewanie na gałki (linka).Oczywiście bazowałem na pdf dokładny link --->http://volkswagen.msk.ru/body/b5/b5_instr_panel.pdf

 

Z prawej i lewej strony przy szybie są metalowe zaczepy.Co do wyciagania z tych zaczepów nie powinniście mieć problemów.Ja u siebie nie miałem,bo co się okazało 1 był naderwany i 1 zaczep był wygięty w drugą strone.Auto posiadam bite,więc pewnie przy wsadzaniu źle wsadzili i wygieli zaczep(łatwo się prostuje;) ).

Ogólnie decha szczelała mi na środku.Po wyciągnięciu jej i zbadaniu,prawdopodobnie(jutro się okaże po klejeniu :P )że w niej w środku są plastikowe podpurki ,które przy ruchach dechy trzeszczały(podejżewam,że były zgrzane na stałe,ale popękały od dechy).U mnie jeszcze dodatkowo wypadnięty zaczep też podowował piski.

 

Co tutaj nadmienić :721: Robota bardzo przyjemna przy rozkładaniu wszystkiego:D:D Co nie można powiedzieć teraz o skladaniu ::(;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry koledzy ,ale zgubiłem ten topic :) Oczywiście stuki zniknęły,deska już nie trzeszczy.W środku byla rozwarstwiona i plastik i o plastik trzeszczał.Przy okazji ktoś źle włożył deske i wygiął zaczep do dechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat, bo u mnie w Superbie jest identycznie. Coś ewidentnie "lata" luzem po prawej stronie deski i na wybojach niszczy mi nerwy. Czy ktoś jeszcze próbował to zlikwidować i potwierdza uszkodzenie jak u kolegi Darka:) ?? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności