Skocz do zawartości
Pablo1421

Przekaźnik świec grzania płynu chłodniczego B4 TDI AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam spalił mi się bezpiecznik, przekaźnik opisany w temacie kupiłem drugi używany ale z golfa III może mi ktoś powiedzieć do czego jest ta spirala. No i czy ktoś wie czy kostka ma tak samo rozłożone piny

362585355c9e2dfe7a7f6641649ef42810402_min.jpg5ad68925c20dabb4f554e2a8f527054519391_min.jpg179cf1935af890ef34cec6ca54c097aa13_min.jpg71549109eda7b6d7a3e78d5f57e1503911152_min.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to coś na fotkach to nie jest przypadkiem urządzonko odpowiedzialne za grzanie świec ale żarowych i to w dodatku w silnikach TD gdzie nie ma sterownika silnika i jest to sterowane mechanicznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc będę musiał zrobić pomiary. Może chociaż zasada działania będzie taka sama.

Mam jeszcze jedno pytanie jaką wartość powinien mieć ten bezpiecznik w AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaką wartość powinien mieć ten bezpiecznik w AFN

ori jest w tym krućcu 3 świece po jakieś max 12A czyli 50A wystarczy spokojnie. Taki jest u taty w AFN. Dobrze wyczyść styki pod bezpiecznik, bo jak będzie słaby styk to upali gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Przedzwoniłem ten przekaźnik i działa tak samo tą spiralkę wywaliłem. Teraz trzeba czekać na zimę żeby sprawdzić czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu. Jak kupiłem auto to miało przepalony bezpiecznik w tym przekaźniku, więc wymieniłem na nowy, lecz nowy też sie przepalił. Jedna świeca robiła zwarcie więc została wymieniona. Po odpaleniu wozu przy temperaturze okolo -2 stopnie po około 1 minucie z okolic tego przekąźnika zaczyna się dymić a kabel czerwony zasilający jest strzasznie gorący (możliwe że izolacja się topi). Wymieniłem przekaźnik na drugi i jest dokładnie tak samo. Dziś pościągałem fajki ze świec było około -5 stopni. Po odpaleniu pojawia się prąd na 3 fajkach, kiedyś czytałęm że jak nie ma dużego mrozu to niby grzeje tylko 1 świeca, a kolejne jak są dużo niższe temperatury. Podpiełem tylko jedna fajke pod świece na próbe, niby się już nic nie dymi lecz kabel plusowy mocno się grzeje. Może ktoś wie co tymi świecami steruje, czemu przy około -5 załączają sie 3 , dlaczego się dymi i kabel zasilający się tak mocno grzeje. Fajnie by było jakby to chodziło bo w środku się sporo szybciej cieplej robi a zarazem nie chciałbym żeby mi się instalacja spaliła. Może ktoś coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...kabel czerwony zasilający jest strzasznie gorący (możliwe że izolacja się topi). Wymieniłem przekaźnik na drugi i jest dokładnie tak samo...

 

Witam.

 

Spróbuj poczyścić złącze w przekaźniku do którego przykręca się ten przewód i bezpiecznik oraz wymienić końcówkę oczkową na tym czerwonym przewodzie (ważne żeby była dobrze zaciśnięta). No i bezpiecznik o odpowiedniej wartości czyli 50A.

Świecami steruje komputer silnika, załącza je w zależności od temperatury i obciążenia alternatora.

Edytowane przez wlodek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności