Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

EGR czyli zawór recyrkulacji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Szybki rzut oka w mój EGR z przebiegiem 404 tyś według licznika i pewnie jakieś 600 tyś według stanu prawdziwego.

Nigdy nie czyszczony.

 

iZjwhpt-gzfgIURycX5mj_gfE3-PL_1ZHODLZpyTB-UalwEFMoRVBYnEcuXhES_qCz2mDPlrB3vvhEtNW4YdQwPXbyMVbR763qHnOtuhBUnT9hdDPkMPnzv92-48zGCdZwAj0pV9zvLii1z6FgOUnPM6HdiQrIJ2TAS4-HSCY0oUGVkPzaQ67Cz6ykbmxp9pEBwxvArLNs0sXt1OOB-PHRGZiPVIaVisx-6BkfA757SzAaw_jVntsOCQJEz2ZIiWCiYK-Bvb4H-Otf-baMuUnMsrktiIteHLjkwYLfMyQrqtRj080rfUuU4tRgEXMXOhhJF_3w0GDPRnzUr-YgtPo_fo-TpYdx4XMbBiweGSwYIcpo5m93TA-9kRBccYK8Kg3SN-2y92QCZ27mx_dI36cLDcWO-mADId2q9W8H_LGreaFHjbEBim3vMsPzN4TvurGx5N7hD0dZToz7gsPavdAzAO7y3811CzYJq5G7njlQ1Ig3zZXpwhUXZfRHeyUyHU5ff7cI1FCQtjwP9cof40WutyTFLogNuY9hBR5OG65QriKJiRr3jbDis9JURQzL-Qu9_G_SOvtSJF4-QrtrN_lAsqUC3wNLY3z5Ty3rke_gnsAB42q7Bh=w737-h1310-no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni.

Z ciekawości zaślepiłem egr blaszką przy dolocie.

Przez ok100km wszystko ok, potem wywalilo błąd.

Zdemontowałem zaślepkę, ale teraz jak robię BS egr-u to silnik szarpie, krztusi sie i gaśnie.

Wcześniej BS działał normalnie.

Co może być przyczyną?

ps

tutaj logi przed zaślepieniem Grupa 003: http://vaglog.pl/log-003_9nX63e.html

czy EGR on - off to nie powinno być 0-100% ?

Edytowane przez tomtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[/url]

czy EGR on - off to nie powinno być 0-100% ?

zawór recyrkulacji spalin [EGR]

ang.: EGR (exhaust gas recirculation)

niem.: AGR (Abgasrückführung)

pojęcia związane z EGR:

- AGR* [LDR] zawór regulujący pracą zaworu recyrkulacji spalin.

* zawór regulujący pracą zaworu recyrkulacji spalin nazywa się, w jęz. ang., w skrócie AGR - tak samo, jak skrót nazwy zaworu recyrkulacji spalin w jęz. niem.

 

 

1. dokonujemy analizę grupy 003 w próbie statycznej.

należy zwrócić uwagę na na wartości określającą ilości powietrza w pozycjach 2 i 3 – wartości te winny być tożsame. jeżeli nie są, to należy dokonać przegazowania i ponowić odczyt.

wartości powinny utrzymywać się w granicach 200 jednostek [dla obu pozycji].

jeżeli wartość z poz. 3 [rzeczywista] przewyższa wartość z poz. 2 [żądana], to wskazuje to na nieprawidłowe działanie zaworu EGR. spowodowane może być to jego fizycznym uszkodzeniem [choćby zabrudzeniem], uszkodzeniem zaworu sterującego AGR, bądź fizycznym zaślepieniem EGR przez mechanika.

poz. 4 – wysterowanie zaworu - winna utrzymywać się w granicach 40%.

 

 

 

 

2. dokonujemy analizę grupy 003 w próbie statycznej w trybie Basic Settings.

ECU zwiększy obroty [w różnych zakresach - w zależności od typu silnika]. Zwracamy uwagę na poz. 2, 3 i 4.

 

a. poz. 2 określa tryb pracy zaworu EGR:

- OFF – zawór zamknięty, silnik pracuje na powietrzu;

- ON – zawór otwarty, silnik pracuje na mieszance powietrza i spalin.

 

b. poz. 3 określa ilość powietrza którą używa silnik. w przypadku trybu OFF, winna być ona wysoka [400 i więcej], z kolei w trybie ON, winna być wyraźnie mniejsza – zbliżona do poz. 2 i 3 z próby statycznej zwykłej [ok. 180]. wartości różnić się będą w zależności od typu silnika.

 

c. poz. 4 określa wysterowanie zaworu EGR:

- 100% oznacza jego pełne zamknięcie;

- 0% oznacza jego pełne otwarcie.

 

podczas próby 003BS zawór EG będzie cyklicznie zamykany i otwierany. zwracamy uwagę na różnicę ilości powietrza w pozycji 3, w stosunku do pełnego otwarcia i pełnego zamknięcia.

różnice wartości powinny być znaczne; jeżeli nie są, to oznacza to, iż zawór nie działa poprawnie:

- jest niedomknięty – tryb OFF, wartości nie osiągają 400, co oznacza, że silnik zamiast czystego powietrza otrzymuje spaliny, co ma wpływ na dynamikę;

- jest nie do końca otwarty – tryb ON, wartości są wyższe niż wartość z poz. 3 w grupie 003 zwykłej, co oznacza, że silnik powinien otrzymywać spaliny, ale dostaje ich za mało, bądź w ogóle. nie ma to wpływu na dynamikę, jedynie trujemy środowisko i silnik pracuje głośniej i bardziej twardo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie ma to wpływu na dynamikę, jedynie trujemy środowisko i silnik pracuje głośniej i bardziej twardo."

 

No właśnie mam takie wrażenie jakby dźwięk silnika zrobił taki bardziej grzechocący.

Ale czemu nie mogę teraz zrobić BS 003?

Nic nie odpinałem przy zakładaniu zaślepki.

Może się odpięło jakieś podciśnienie, albo zawór się zaciął ?

 

ps Piotrek, dzięki za odpowiedź

Edytowane przez tomtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerkając na zdjęcie w poście #958 http://forum.vw-passat.pl/threads/10967-EGR-czyli-zaw%C3%B3r-recyrkulacji-spalin?p=2444209&viewfull=1#post2444209

 

Da się wywnioskować, że skoro EGR jest czysty to i głębiej w układzie jest czysto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zerkając na zdjęcie w poście #958 http://forum.vw-passat.pl/threads/10967-EGR-czyli-zaw%C3%B3r-recyrkulacji-spalin?p=2444209&viewfull=1#post2444209

 

Da się wywnioskować, że skoro EGR jest czysty to i głębiej w układzie jest czysto ?

 

Dokładnie tak jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo ja miałem ściągać cały EGR i kolektor dolotowy patrząc na zdjęcia jak to potrafi być zapchane bo przebieg w aucie mam już porządny.

 

Zajrzałem tylko aparatem do środka EGR tak jak widać na zdjęciu no i ogólnie czysto. Poprzedni właściciel wietrzył cały układ regularnie, ja robię tak samo ( standardowa prędkość 100 - 120 km/h ) i to są efekty takiej jazdy ? Jak ktoś by jeździł po mieście i nie dawał czadu nawet co jakiś czas to wtedy mógłby mieć dużo więcej syfu w EGR i w dolocie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rozstaw śrub w miejscu łączenia EGR z kolektorem ssącym jest taki sam dla wszystkich EGR?

Planuje przerzucić kolektor ssący z AWX zostawiając EGR z ATJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja kupujac auto passat b5 3bg AVF 2002r odrazu wyczyscilem wszystko i zaslepilem odrazu egr podcisnienia zdemontowalem od zaworka egr ominolem go poprostu od tamtej pory duzo lepiej sie zbiera od samogo dolu bledow zadnych uklad dolotowy czysciutki ;) Błedy natomiast sie ponoc pojawialy po zaslepieniu EGR po 2004 r . Nie jestem przeciwnikiem ekologi wrecz przeciwnie ale EGR to nie do takich samochodow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem moze sie nie domykal i ciagna spaliny albo cisnienie uciekalo przez niego nie mam pojecia wiem jedno po zaslepieniu i przejechaniu sie roznica naprade spoooora mozecie wiezyc lub nie fakt autentyuczny na wlasnej skurze przetestowany.. i nie jednen po zaslepieniu mial takie same odczucia ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał takie odczucia, bo pewnie miał uwalony EGR, zawór N18, wężyki podciśnienia, wszystko na raz albo pojedynczo, stąd po usunięciu odczuwalna poprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe nie wiem ale każdy po takiej operacji chwali sobie i malo tego dolot czysciutki jednym słowem mój następny samochod także będzie okrojony z EGR .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o podpowiedzi,mam Passata 1.9 tdi z 2004 roku.Od jakiegoś czasu wyświetla się komunikat emission workshop byłem u dwóch mechaników i powiedzieli mi że ma to związek z zaworem egr.Zawór został wyczyszczony ale komunikat dalej się wyświetla.Powiem jeszcze że od kiedy komunikat się pokazuje to samochód troszkę jakby stracił moo,ale to minimalnie sporo więcej pali średnio około 1,5 litra.I moje pytanie do Was czy zawór wymienić czy go zaślepić czy jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobic pierwsze logi. Znajdz kogos z vcds em i wrzuc na forum logi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich i proszę o podpowiedzi,mam Passata 1.9 tdi z 2004 roku.Od jakiegoś czasu wyświetla się komunikat emission workshop byłem u dwóch mechaników i powiedzieli mi że ma to związek z zaworem egr.Zawór został wyczyszczony ale komunikat dalej się wyświetla.Powiem jeszcze że od kiedy komunikat się pokazuje to samochód troszkę jakby stracił moo,ale to minimalnie sporo więcej pali średnio około 1,5 litra.I moje pytanie do Was czy zawór wymienić czy go zaślepić czy jeszcze coś innego?

 

samo zaślepienie nic nie da, dalej będzie wywalać błąd. Powołując się na swój przykład, przed wszelkimi wymianami sprawdź wężyki podciśnienia, zwłaszcza przy zaworze N18, który steruje EGR. Znajduje się on pod plastykową rurą dolotu powietrza.

Jak przewody będą szczelne, to trza robić logi, bo może N18 jest uwalony.

Ja zacząłem od dupy strony, bo wymieniłem przewody podciśnienia, zrobiłem logi, nadal du*a, wymieniłem EGR na nowy Wahlera i nadal d*pa i błąd na zegarach, a się okazało, że N18 zepsuty. Kupiłem używkę za 20 zł i śmiga elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem polega także na wycieku oleju z okolicy zaworu EGR, natomiast poradziłem sobie z tym w taki sposób, że wyciągnąłem EGR kolektor ssący, rury dolotu, itp. wszystko wyczyściłem i zamontowałem. Po wyczyszczeniu sprawdziłem zawór grzybkowy w EGR - trzyma, natomiast uszkodzona była grusza (czarny - siłownik, nie trzymał) przy samym zaworze EGR. Zakupiłem nowi siłownik, popiołem wąż podciśnienia. Odpalając (Passata, 1.9 TDI, 130KM, 2002, variant, AWX) auto chodzi przez chwile i gaśnie za każdym razem. Odłączając podciśnienie z nowej gruszki auto odpala jak gdyby nic?. Gdy auto zostało odpalone i zgasło to zawór, trzyma gruszkę cały czas zamkniętą. Dopiero gdy ściągnę wężyk podciśnienia siłownik odpuszcza. Ręcznie klapa gasząca otwiera się i zamyka płynnie bez żadnych zbędnych oporów. Zle podłączone podciśnienie?, zawór nie steruje podciśnieniem?, tylko trzyma cały czas?. Podczas gdy auto jest otwarte na wężyku, który dochodzi do siłownika, gruszkowego cały czas czuć podciśnienie. Tak samo jak i do zaworu grzybkowego także cały czas jest wyczuwalne podciśnienie. Wszystkie przewody stare, gumowe wymienione na nowe. Żadnych dziwnych dźwięków syczenia lub podobnych. Auto po ściągnięciu wężyka z gruszki ma moc. Jedyne co jeszcze zauważyłem to po wyczyszczeniu wszystkiego i wymianie uszczelek, gdy siedzi się w aucie słychać dziwne brzęczenie jak by coś ocierało lub drgał bardzo delikatnie. Wszystkie osłony plastikowe pościągane i nadal coś bardzo delikatnie brzęczy.

IMG_20170513_094946.jpg

IMG_20170513_094922.jpg

IMG_20170513_094937.jpg

IMG_20170513_094942.jpg

Edytowane przez inf3rn0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz o klapie gaszącej? Jeśli masz na niej podciśnienienie przy odpaleniu i pracy silnika to znaczy że źle podpiołeś wężyki. Klapa gasząca to nie egr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty piszesz o klapie gaszącej? Jeśli masz na niej podciśnienienie przy odpaleniu i pracy silnika to znaczy że źle podpiołeś wężyki. Klapa gasząca to nie egr.

 

Witam. A powiedz prosze jak powinno wygladac podlaczenie podcisnienia?. Bo auto kupilem niedawno, zauwazylem wyciek i niesprawny silownik od klapy gaszacej i chcialem to naprawic. A wezyki podlaczylem tak jak poprzedni wlasciciel mial 1 do 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podciśnienie na klapie gaszącej powinno utrzymywać się przez kilka sekund tylko przy gaszeniu silnika. Możliwe że pomyliłeś egr z klapą gaszącą i masz klapę gaszącą podpiętą pod EGR. Musisz to przejrzeć bo jeśli podciśnienie jest cały czas to albo złe podłączenie albo wadliwy zawór sterujący klapą (N239)

 

2104833900_1377427833.jpg

ae06ada4c8491a2b.jpg

Edytowane przez Fenio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności