Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

EGR czyli zawór recyrkulacji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Podciśnienie na klapie gaszącej powinno utrzymywać się przez kilka sekund tylko przy gaszeniu silnika. Możliwe że pomyliłeś egr z klapą gaszącą i masz klapę gaszącą podpiętą pod EGR. Musisz to przejrzeć bo jeśli podciśnienie jest cały czas to albo złe podłączenie albo wadliwy zawór sterujący klapą (N239)

 

2104833900_1377427833.jpg

ae06ada4c8491a2b.jpg

 

Witam. Dziekuję za pomoc. Zgodnie ze schematami mam podłączone podciśnienia. Wskazywało by na ten zawór (N239) że przepuszcza?. Poniewaz do niego wchodzi podciśnienie z reszty układu i powinno dawać tylko tak jak mówisz a umnie cały czas dmucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź czy N239 przepuszcza podciśnienie. Jeśli nie to sprawdź czy jest napięcie na wtyczce. Zwróć uwagę czy któryś wężyk nie jest podłączony odwrotnie do zaworka (wejście do wyjścia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy tutaj, zacznę od razu mam taki problem z moim passatem b5 fl 2,5 v6, łapie tzw. muła tzn gdy dochodzi do 2000obr jest ok gdy tylko wejdzie na 2000obr łapie taką dziwną zawieche tzn coś jakby go trzymało, wskazówka od obrotów bardzo wolno idzie w górę to samo z prędkościomierzem i faktyczną prędkością auta i gdy w końcu wejdzie 2200-2300obr nagle go puszcza i czuć nagle przyśpieszenie i zegary normalnie płynnie wskazują prace obr i prędkościomierza, dodam że występuje to na każdym biegu 1-6,o co tu może chodzić???

Nie jestem mechanikiem i nie znam się na tym,a oddając go do jakiegoś mechanika chciałbym wiedzieć czy nie zostanę oszukany w sprawie usterki i oszczędzić sobie wydatków w związku z ewentualnym zgadywaniem przyczyny awarii i niepotrzebnych kosztów za wymianę czegoś co było sprawne,zwyczajnie nie chcę by ktoś do kogo go zaprowadzę nie naprawiał go metodą prób i błędów, jest to silnik 2,5 i wiem że nie ma tam zbyt łatwego dostępu do napraw,będę bardzo wdzięczny za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sprawdź czy N239 przepuszcza podciśnienie. Jeśli nie to sprawdź czy jest napięcie na wtyczce. Zwróć uwagę czy któryś wężyk nie jest podłączony odwrotnie do zaworka (wejście do wyjścia).

 

Sprawdziłem zgodnie ze schematem jeszcze raz i jest podpięte odpowiednio. Napięcie dochodzi ale nawet gdy odłącze elektrozawór to puszcza podciśnienie. Zamówię elektrozawór i dam znać czy podziałało. Dziękuje raz jeszcze za wytłumaczenie co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem zgodnie ze schematem jeszcze raz i jest podpięte odpowiednio. Napięcie dochodzi ale nawet gdy odłącze elektrozawór to puszcza podciśnienie. Zamówię elektrozawór i dam znać czy podziałało. Dziękuje raz jeszcze za wytłumaczenie co i jak.

 

Usterka rozwiązana winny był elektrozawór N239. Wymieniłem dzisiaj zawór na oryginalny i auto działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie (nie)działają podróbki. Kupiłem kiedyś N75 na allegro ale podróbkę niby pierburga i nie puszczał podciśnienia. Sztanga w dole i turbo nie dmuchało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się zaślepiać EGR i przy demontażu zerwałem szpilkę od kolektora wydechowego (jedną z dwóch od rury prowadzące spaliny do EGR). Dałem podkładkę 4mm i skręciłem jedną nakrętką, ale z drugiej strony mam teraz nieszczelność.

 

Jakiś pomysł na to, czy tylko wymiana kolektora na inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Pozwolę przykleić się do wątku. Potrzebuję waszej rady.

A więc, dzisiaj odebrałem swojego passata od mechanika. Regenerowałem turbinę, dodatkowo miałem nieszczelność przy zaworze EGR. Nie zdecydowałem się na wymianę tylko kazałem mu zaślepić wężyk podciśnienia ( bo jest taka opcja i podobno jest lepsza). Ale po odbiorze jak się przejechałem to czuję że się wolniej rozpędza, ma mniej mocy. A jak czytałem to zaślepienie miało dodać mocy a nie ją zabrać. Mechanik tłumaczył że trzeba zmieniać coś w oprogramowaniu i że nabierze mocy jak wymienie zawór egr, ''turbina będzie miała większe doladowanie''. No to ja w tym momencie się pogubiłem. Może ktoś mi wytłumaczyć czemu mam mniejszą moc po zaślepieniu i czy ten mechanior ma chociaż trochę racji ? Bo na forach całkiem co innego doczytałem się.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowym zaślepieniem jest zaślepienie wężyka podciśnienia tak jak zrobił to mechanik czy zaślepia się blaszką od środka?

Ile może kosztować usunięcie programowo ?

I co z tą mocą? Niby nie wiele ale troche koni czuć że ubyło.

Edytowane przez Sharkyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt placebo potrafi być czasem niesamowicie silny. Potrzeba więcej czasu na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. A co do mojego sposobu, też jest prawidłowy czy lepiej przez blaszki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie pytałem o to samo. Sprawdź odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi. A co do mojego sposobu, też jest prawidłowy czy lepiej przez blaszki ?

Prawidłowy ale lepiej dodać blaszki i usunąć połączenie kolektorów. Jak silnik jest słaby po zmianie turbo to znaczy że turbo jest źle zregenerowane. W Polsce większość zakładów zajmujących się regeneracją turbin VNT to partacze więc twój przypadek to nic niezwykłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam​.

Mam pytanie, zaslepilem egra dwiema blaszkami dopiero teraz czytam że trzeba zatkac ten wężyk. Czy to konieczność? A i jeszcze czy to normalne że leci trochę oleju z egru po zaślepieniu bo przedtem było sucho czy to może być wina nie zaślepionego wężyka? Proszę o odpowiedź.

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w ten wężyk co idzie do EGR wystarczy wysadzić kulkę z łożyska i juz mamy po temacie będzie zaślepiony lepiej to zrobić po co darmo ma otwierać się i zamykać ? To ze leci olej przez te dwie dziurki po bokach EGR to standard kup klej dwuskładnikowe najlepiej poksiline i zaklej te dziurki to odpowietrzenie membrany gruchy EGRa najlepiej zalepic i po klopocie tak jest u mnie wężyk , EGR zaślepiony dwie podkładki pod EGR i kolektor dane i dziurki zaklejone problem zniknol i juz dawno zapomniałem o tym ustrojstwie ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaślepiłeś połączenie kolektorów to możesz ale nie musisz zaślepiać wężyka sterującego zaworkiem. Nawet jeśli się otworzy to spaliny nie dostaną się do dolotu. Jak chcesz to wkręć w wężyk śrubę i będzie po problemie. Można ją dodatkowo uszczelnić butaprenem na gwincie.

 

Olej z EGR to nie jest wina zaślepienia tylko turbiny i wyrobionych uszczelnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa no to elegancko dzięki :)

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bledy wam nie wyskakuja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca roku 2003 w grupie VAG nie wyskakuje błąd po zaślepienie EGR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do końca roku 2003 w grupie VAG nie wyskakuje błąd po zaślepienie EGR

 

Nieprawda.

Miałem 2003 rok i wywalało błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności