Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

EGR czyli zawór recyrkulacji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawulon1973

Witam Panowie.

 

Zwracam się do Was z pytaniem...

Chodzi mi o wyciek oleju przez zawór EGR.

Wiem,bo znalazłem i czytałem o tym na forum jak go przeczyścić,ale trapi mnie następujące zapytanie.

 

Skąd w tym zaworze jest olej???Jaki jest powód gromadzenia sie w nim oleju??

 

Przecież przez niego powinny tylko przechodzić spaliny.Jeśli tak jak u mnie jest w nim olej, to podejrzewam,że cos jest nie tak.Tylko co??

 

Czy mozna z tym jeździć?Teraz wybieram sie w daleka trasę (1200km-w jedną stronę) i mam trochę obawy

 

Czy w Waszych Paskach też są podobne wycieki z zaworu EGR?Czy to cos groźnego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPOKO...troche oleju jest z odmy + spaliny daje taki syf w zaworze.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten olej ktory gromadzi sie TU

1003332ack0.jpg

a potem kapie na baypas i blok silnika jest tak jak napisal @zuse czyli z odmy a dokladniej wciska sie TEDY

1003327atl6.jpg

.... innej mozliwosci nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans

A ja mam pytanie w ilu przypadkach (statystycznie) te czyszczenie pomaga bo jak ten zawór EGR się poci to przecież wyczyszczenie nic nie pomoże a może wręcz jeszcze bardziej się z niego lać?

U mnie się lekko poci i nie wiem czy czyścić, dalej jeździć, czy wymieniać na nowy?

 

Czy ten olej z EGRa nie leci również na plecionke układu wydechowego powodując jej gorsze działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie w ilu przypadkach (statystycznie) te czyszczenie pomaga bo jak ten zawór EGR się poci to przecież wyczyszczenie nic nie pomoże a może wręcz jeszcze bardziej się z niego lać?

U mnie się lekko poci i nie wiem czy czyścić, dalej jeździć, czy wymieniać na nowy?

 

Czy ten olej z EGRa nie leci również na plecionke układu wydechowego powodując jej gorsze działanie?

 

To zależy jaki masz wyciek, w moim jest tylko spocone z oleju powycirałem i ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans
To zależy jaki masz wyciek, w moim jest tylko spocone z oleju powycirałem i ok.

U mnie niestety po wytarciu z zewnątrz po 1tys km znów pojawił się olej z dwóch dziurek więc zgodnie z namową mechanika kupiłem nowy EGR. Podobno czyszczenie w środku EGR nic by mi nie dało.

Dodatkowo zaślepiłem nowy EGR abym nie musiał płakać z jego ponowną wymianą za kilkadziesiąt tys. km bo podobno nowe EGRy już po 60-100tys. potrafią cieknąć. Zaślepienie polegało na zablokowaniu przepływu powietrza w wężyku wychodzących z EGRa do kolektora ssącego.

Tak więc tym którzy jeszcze mają sprawny czyli nie cieknący EGR radzę zaślepić go w ten sposób (może być jakaś kulka w środku wężyka lub przecinami wężyk i z obu stron blokujemy). W ten sposób zaślepiony EGR nie pracuje więc nie ma co się zepsuć w przyszłości (jeżeli wcześniej ciekł to po zaślepieniu w ten sposób nadal będzie ciekł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans

wydatek jest znaczny bo ok.700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy jaki masz wyciek, w moim jest tylko spocone z oleju powycirałem i ok.

U mnie niestety po wytarciu z zewnątrz po 1tys km znów pojawił się olej z dwóch dziurek więc zgodnie z namową mechanika kupiłem nowy EGR. Podobno czyszczenie w środku EGR nic by mi nie dało.

Dodatkowo zaślepiłem nowy EGR abym nie musiał płakać z jego ponowną wymianą za kilkadziesiąt tys. km bo podobno nowe EGRy już po 60-100tys. potrafią cieknąć. Zaślepienie polegało na zablokowaniu przepływu powietrza w wężyku wychodzących z EGRa do kolektora ssącego.

Tak więc tym którzy jeszcze mają sprawny czyli nie cieknący EGR radzę zaślepić go w ten sposób (może być jakaś kulka w środku wężyka lub przecinami wężyk i z obu stron blokujemy). W ten sposób zaślepiony EGR nie pracuje więc nie ma co się zepsuć w przyszłości (jeżeli wcześniej ciekł to po zaślepieniu w ten sposób nadal będzie ciekł).

 

To co w takim razie z temperaturą w komorze spalania :dobani: bo jednym z zadań EGR jest jej obniżenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś znachorska metoda :przestraszony:

Skoro ktoś ten EGR umieścił w tym silniku to po coś on tam jest :niepewny:

A w ogóle to jaki jest sens kupować nowy zawór za 700 zł i go zaślepić żeby przestał działać?

Przecież można to zrobić ze starym, wężyk z podciśnieniem zablokować, a otwór z którego sączy się olej zaślepić

Skutek ten sam i kasa zaoszczędzona :cwaniak:

 

Jednak sądzę że to głupi pomysł :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy zawor N18 recyrkulacji spalin moze miec wplyw na wylaczanie sie turbiny? wymienilem juz n75 i teraz szykuje sie do przeplywki (po n75 przez tydzien byl spokoj ale sie nawrocilo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy czy zawor N18 recyrkulacji spalin moze miec wplyw na wylaczanie sie turbiny? wymienilem juz n75 i teraz szykuje sie do przeplywki (po n75 przez tydzien byl spokoj ale sie nawrocilo).

 

Jezeli sie nie myle to n18steruje EGR-em i n75 a ten steruje turbinka wiec sprawa jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna mogli jeszcze 2x wiecej zaworow powstawiac juz teraz mozna pry tym zwariowac a wtedy oznybyloby sie od razu powiesic ;)

tylko pytanie jeszcze, czy blad na n18 moze byc spowodowany blednm dzialaniem przeplywomierza? Wpiolem VAG i pokazalo 2 bledy : nieprawidlowe cisnienie w kolektorze dolotowym i n18, wolalbym uniknac n18 bo to od cholery kosztuje wiec szukam, szperam i mam nadzieje ze to jednak nie to.

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwilę możesz zamienić N75 z N18 i zobacz błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee...n75 z n18? zamienic? a tak wogole to ktory to zawor ten n18, gdzie to znajde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N18 wygląda tak samo jak N75 tylko główka ma inny kolor. Znajduje się z tyłu silnika po lewej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gicek_

W takim razie jesli juz nie likwidujemy przyczyny dostawania sie oleju do zaworu EGR to chyba lepiej tego az tak nie uszczelniac i wymieniac na nowy bo wtedy caly ten olej bedzie wedrowal do IC a potem znowu problem.Ja zaslepilem calkiem ten zawor bo z tego co tu wyczytalem to on jest potrzeebny jak babce wasy he.700zl tragedia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie jesli juz nie likwidujemy przyczyny dostawania sie oleju do zaworu EGR to chyba lepiej tego az tak nie uszczelniac i wymieniac na nowy bo wtedy caly ten olej bedzie wedrowal do IC a potem znowu problem.Ja zaslepilem calkiem ten zawor bo z tego co tu wyczytalem to on jest potrzeebny jak babce wasy he.700zl tragedia!!!

 

w PD zaślepienie to nie najlepszy mpomysł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EGR "umiescili" ekolodzy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmowałbym się tym bardzo. W moim pasku ciekło, pojechałem do serwisu, wyczyścili itd. i po jakimś czasie znowu zaczyna się pocić. Powiedzieli żebym jeżdził i się tym wiele nie przjmował, zawór recyrkulacji (ERG) ma prawo z czasem troszkę przepuszczać i pocić się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności