Skocz do zawartości
Gość Grzegorz 76

Dziura w chłodnicy od klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz 76

Witam wszystkich serdecznie;

Pierwsze posty i pierwsze problemy a mianowicie klima.

Mam od paru tygodni B5 w TDI Zastanawiałem się czy działa Klimatronic próbowałem włączyć na różne sposoby czytałem różne wskazówki i opinie ale nie udało się włączyć.

Pojechałem do speca od klimatyzacji i diagnoza była następująca; klima pusta dziura w chłodnicy  Oferta majstra jest następująca spróbuje załatać chłodnice koszt 250 zł ale nie daje żadnej gwarancji lub zakłada nową za 700 zł i daje gwarancje.

Czy może ktoś łatał kiedyś chłodnice od Klimy??? Czy dać sobie spokój i kupić nową.

Pozdrawiam;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:607: Miałem kiedyś 2 letnie Vento i pospawano mi dziurę po udarze, na 7 latek starczyło, sprzedałem i dalej nie wiem. Wszystko zależy od majstra, zasobu gotówki itd. Teraz na każdą usługę masz gwarancję, jak nie to szukaj innego fachmana. Cena za załatanie i uzupełnienie gazu nie powinna przekroczyć 300zł. :gitara: i gra muzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

w serwisie klimy wprost mi powiedzieli, że nie warto łatać chłodnicy bo za długo nie potrzyma (rok - dwa). Gaz jest pod ciśnieniem, więc cały czas będą działały jakieś siły na ta łate. Nie warto równiez kupować używanej. Po pierwsze używana tez kosztuje, po drugie nie ma pewności czy jest cała lub czy nie była klejona. Ja kupiłem nową chłodnicę klimy do swojego paska za 350zł, do twojego mozna znaleźć nawet tańszą!!! valeo itp kosztują w granicach 500-700zł ja mam jakąś made in asia ;) Za wymiane i napełnienie chcą 250zł (napełnienie 100zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim aucie (B4) też miałem rozszczelnioną klimę z powodu chłodnicy.

Okazało się że konstrukcja chłodnicy sama z siebie powoduje po paru latach wypadanie dziur. Konstrukcja to aluminiowe przewody z czynnikiem, które z lewej i prawej strony w wzmocnione są stalowymi blachami i skręcone śrubami. Problem polega na tym, że po paru latach jeżdżenia szczególnie w warunakch zimowych - sól z drogi powoduje korozję stalowych wzmocnień i "ciągną" one za sobą aluminiową konstrukcję chłodnicy.

Takie coś trafiłą moją chłodnicę, co eliminowało ją z jakiejkolwiek próby łatania.

Koszt nowej to 300 zeta. Spec od klimy twierdził, że to się i tak mija z celem ponieważ w podobnym stanie będą na pewno aluminiowe przewody układu klimatyzacji i trzeba by wszystko zmieniać. Oczywiście opinię "fachowca" miałem daleko z tyłu, założyłem nową chłodnicę i po ponad połowie roku od wymiany chłodnicy klima jest jak najbardziej szczelna i chasa sobie znakomicie i pięknie chłodzi.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorz 76

Już po zabiegu wymiany chłodnicy kosztowało mnie to 700 zł Stara na oko wyglądała

jak nowa ale jednak w dolnej części była dziurawa. Po naprawie majstry chcieli automatycznie uruchomić klime ale nie chciała zaskoczyć jak twierdzili była zbyt niska temperatura dodam że mam climatronic. Obok zbiorniczka z płynem od wspomagania kierownicy jest taki czarny plastik i pod nim złączki tam podali na jedną z nich bodajże + z aku i zaskoczyła klima Czy może ktoś wie gdzie dokładnie należy zapodać + żeby ją włączyć tak trochę po chamsku bo nie zdążyłem dokładnie wylukać majstrów a potem nie chcieli mi powiedzieć co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu podali napięcie na kostkę czujnika temperatury ten co się znajduje koło zderzaka (czyli inaczej wywołali maksymalną temperaturę dodatnią otoczenia) co pozwoliło na załączenie sprzęgła sprężarki klimatyzacji.

 

:610: Czasami można po prostu ogrzać ten czujnik ciepłym powietrzem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności