Skocz do zawartości
alvaro

Szkoda całkowita

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w sprawie odszkodowania z ubezpieczenia. Jakiś miesiąc temu miałem mała stłuczkę, raczej obtarcie. Stało sie z moje winy wiec *zglosilem to BRE ubezpieczenia AC.

Po jakimś czasie dostaje odpowiedz od ich likwidatora Profibiz że szkoda całkowita itp

 

 

Informujemy, że zakres uszkodzeń ww. pojazdu oraz wstępnie oszacowany koszt naprawy pozwalają stwierdzić, że jego naprawa jest technologicznie i ekonomicznie nieuzasadniona. W związku z powyższym odszkodowanie zostanie ustalone jako różnica miedzy wartością pojazdu w stanie nieuszkodzonym a wartością pojazdu w stanie uszkodzonym.

Wartość pojazdu ustalono na 17 400.00 zł

Wartość pozostałości pojazdu ustalono na 13 035.00 zł

Wysokość szkody w pojeździe: 4 365.00 zł

 

Auto było ubezpieczone na 17000 ( najtaniej *:: ) wartość według *Info-ekspert 19800zl

Czym mam jakieś szanse się odwoływać? *

Załączam fotki auta:

 

obraz1eu.th.jpg

obraz2wp.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w przypadku AC, ale dziadek żony miał mocną kolizję i jako poszkodowany wyremontował samochód;mimo że TU uznało sprawę za szkodę całkowitą.

 

Skierował sprawę do Rzecznika Ubezpieczonych i ten pięknie mu odpisał, że miał PRAWO decydować czy zrobić szkodę całkowitą czy też wrak naprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że coś im się powaliło więc spokojnie się możesz odwoływać,ja miałem szkodę na 13000zł ,a wartość auta była 22000zł,zostawiłem auto w warsztacie lakierniczym i wyjechałem naprawionym i nie było szkody calkowitej,więc odwołuj się bo może ktoś ma chrapkę na twoj samochód i kombinuje żeby odkupić później od likwidatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwołuj sie..Papier przyjmie wszystko ,będzie cię to kosztować troszkę nerwów i czasu ,ale WARTO.Ubezpieczyciel idzie najprostszymi krokami...

Masz kilka wariantów:

*Zostać przy decyzji Ubezpieczyciela..

* Porozmawiać z rzeczoznawcą o wystawieniu auta na ich Prywatne licytacje(przebiega to tak ,że ubezpieczyciel wypłaca ci połowę kwoty a osoba która wylicytuję twoje auto za cenę odpowiadającą U.B.wypłaca ci drugą cześć .)-auto odbiera u ciebie..-Tylko po co to małą kolizja..Nie MASAKRA.

*Popytaj u Blacharzy i lakierników,koszt naprawy nie będzie wysoki za częsci nie oryginalne:

-błotniki

-Listwy

-Zderzak

-malowanie

koszt do 2000zł

 

Popytaj w Ser-visach i będziesz miał jasność...

Odwołujesz się i tyle ....(To nic nie Kosztuje-Zalecam Konsultacje w innej Ubezpieczalni)

 

 

Uwierz mi wszytko można sprzedać jako nie bite..:):fajny:fajny:dobrze

83619116958466454033.jpg

Edytowane przez Mrozu45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów naprawy to jestem zorientowany. Lakiernik za sama robotę powiedział 2 tysie. Do tego części znaczy się błotniki i lampy (jedna dostała a wymienię parę)

Dalem ciała jak ubezpieczałem auta pisząc najniższa sumę ubezpieczenia (myślałem ze w razie szkody patrzą i tak z katalogu) oraz wybrałem 0 % amortyzacji

 

Zastanawiam mnie czy naprawa auta według ich wyniosła by 70%??

Czy wartość auta z przed kolizji biora z katalogu czy tez z sumy na jaka ubezpieczyłem. Patrzyłem w ich katalgu info ekspert to auto stoji 19800 zl

 

Z kad oni wzieli cena 13400 za samochod w takim stanie?

 

obraz1fk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez alvaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kad oni wzieli cena 13400 za samochod w takim stanie?

 

Zliczają wartość wszystkich dobrych części...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem cos takiego od nich

W załączeniu przesyłam odpowiedź na pana odwołanie dotyczące wyliczenia szkody

 

Wyjaśniamy, że wartość rynkową ww. pojazdu brutto ustalono wykorzystując powszechnie stosowany przez biegłych samochodowych komputerowego system Info-Ekspert.

 

W wycenie tej obok czynników wpływających na wartość pojazdu takich jak m. in. pochodzenie, lata eksploatacji, przebieg i liczba właścicieli, uwzględnia się także wyposażenie standardowe i dodatkowe pojazdu.

 

Wartość pozostałości została określona na podstawie oferty zakupu uszkodzonego pojazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz walczyć z wyceną naprawy - to ona powoduje, że wartość naprawy przekracza 70% wartości samochodu co w przypadku BRE i AC oznacza szkodę całkowitą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, ale gdzie masz napisane, ze jest to szkoda calkowita?!

chca Ci wyplacic 4365 pln odszkodowania i tyle.

jak sie zgadzasz, to bierzesz i naprawiasz auto, a jak nie, to kwestionujesz wyskokosc odszkodowania i jazda z pisemkami...

 

edit:

ten ''cytat'' z pierwszego postu to opisuje chyba jakis blad w ich obliczeniach. ktos zle wypelnil formularz i wyszlo mu, ze wartosc pojazdu po kolizji to koszt naprawy i stad ta jazda. tylko tyle sie domyslam ja...

Edytowane przez tomekCZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 4300 tyle Ci wypłacą .Dobra kasa ,jak piszesz zrobisz za 2 tyś i drugie tyle masz na zakupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda całkowita to minimum 75% wartości auta, a Ty nawet 30-40% nie masz, więc z czym do ludzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda całkowita to minimum 75% wartości auta

60-80% w zależności od ubezpieczyciela.

Ale dokładnie, jak podaje Boommax i Tomek-nie masz nigdzie widocznej szkody całkowitej-ktoś się musiał machnąć przy wklejaniu tekstu ;)

Dalem ciała jak ubezpieczałem auta pisząc najniższa sumę ubezpieczenia (myślałem ze w razie szkody patrzą i tak z katalogu) oraz wybrałem 0 % amortyzacji

Albo możliwe, że liczą ceny nowych oryginalnych części-wtedy jak najbardziej możliwe, że naprawa przekroczy 70% wartości auta.

Nowy błotnik przedni: 811zł

Zderzak przód: 1988zł

Reflektor: 982zł

Drzwi przód: 1982zł

Drzwi tył: 1687zł

Rama ściany bocznej lewy tył: 1303zł

Zderzak tył: 2110zł

Do tego lakierowanie, materiał, robocizna...

0% amortyzacji i nie wiadomo, jakie tam jeszcze opcje zaznaczyłeś w umowie...

Dlatego może dali regułkę o szkodzie całkowitej i podali wartość auta przed i po wypadku i wypłacają różnicę tych wartości-dla ubezpieczyciela jest to najtańsze rozwiązanie.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skanie pisma od nich jest ze szkoda calkowita. A ten tekst co wkleilem dostalemmailem od likwidatora. Likwidatorem jest profibiz a auto ubezpieczone w mbanku Bre ubezpieczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na skanie pisma od nich jest ze szkoda calkowita. A ten tekst co wkleilem dostalemmailem od likwidatora. Likwidatorem jest profibiz a auto ubezpieczone w mbanku Bre ubezpieczenia

Nie napisałem, że Ty się mogłeś machnąć-czytaj ze zrozumieniem.

Myślisz, że oni za każdym razem redagują pisma na nowo-oni mają gotowe regułki, które wklejają.

Albo się pomyli, albo sytuacja, którą opisałem wyżej. Zauważ, że nie podali Tobie spisu części, które należy wymienić i ich cen wraz z wyliczeniem robocizny.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chwyt tanich ubezpieczyciel-szkoda całkowita gdzie tylko sie da. Mam samochody praktycznie we wszystkich TU, więc widze co próbują zdziałać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podane kwoty sa kwotami brutto;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zdaje sie mi ze drzwi raczej sa do uratowania bo sa tylko lekko wniecione.

Napisalem im ze chce ich wycene naprawy oraz czemu wyliczyli auto na 17400 ja mi wyszlo ze warte jest 19800 oraz z kad wiedza ze jest warte teraz 13400zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oraz z kad wiedza ze jest warte teraz 13400zl

 

Przecież napisali :

 

Wartość pozostałości została określona na podstawie oferty zakupu uszkodzonego pojazdu

 

A co samego sposobu liczenia szkody : biorą wartość z Info-Experta, wycena naprawy z 0% amortyzacją, czyli nowe części w ASO, stawka robocizny z ASO - wychodzi im więcej niż 70% wartości z Info-Experta -> szkoda całkowita. Mają ofertę kupna od handlarza na 13400, więc do wypłaty jest wartość z Info-Expert - wartość "wraku". Wszystkie ubezpieczalnie tak robią.

 

Teraz pozostaje Ci tylko znalezienie warsztatu, który zrobi odpowiedni kosztorys, i naprawi samochód bezgotówkowo ( o ile oczywiście Twoje ubezpieczenie ma taką opcję )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mam szans sie odwolac?? Jak mam robic bezgotowkowo to wole robic sam. Bo juz 4300 dostalem od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie mam szans sie odwolac??

 

Oczywiście, że masz. Napisali nawet jak ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności