Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem lekki wyciek- bardziej pocenie się- zaznaczyłem strzałką na obrazku..(TDI CR 2008r)

Można tym sobie głowy nie zaprzątać, czy jest to coś jest niepokojącego?

22062011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepska jakość zdjęcia nic nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie kazdy wyciek jest powodem do niepokoju, jesli jednak jest to delikatne pocenie sie na rurach doprowadzajacych powietrze z turbiny do silnika to jest to raczej "normalne" w doladowanych dieslach.

 

I rzeczywiscie raczej slabo widac z tego zdjecia co tam sie poci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem tylko miejsce wycieku-na styku rury elastycznej ze sztywną- oleju jest na tyle,żeby napewno palce pobrudzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokazałem tylko miejsce wycieku-na styku rury elastycznej ze sztywną- oleju jest na tyle,żeby napewno palce pobrudzić...

 

Czyli jest to rura dolotowa najprawdopodobniej, poki auto mam moc, nic sie nie dzieje to zostaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów !!!

Kupilem Passata B6 2.0 TDI jakies 2 tygodnie temu i dziś zauwazylem mokre rury.

Skad moze byc ten wyciek. W zalaczniku dodaje fotki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw weź latarkę i lustereczko i poogladaj te miejsca, których od wierzchu nie widać. Jeżeli nie zobaczysz strumienia oleju i miejsca z którego wycieka, to oczyść to dokładnie i zaglądaj co jakiś czas. To pocenie się nie wygląda groźnie. Sprawdź stan oleju. Mogło to powstac na skutek mocnego przegazowania silnika i rozgrzania. Jezeli bedziesz jeździł i nie gonił, to moze się to nie powtórzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś obadałem okolice wycieku i nic nie zobaczyłem w ukrytych miejscach. Umylem silnik i bede obserwował . Mam jeszcze jedno pytanko od czego jest ta gruba rura ? Czy ona na dół idzie do turbinki? Mam tez podejrzenie ze poprzedni wlasciciel gdzies wylal olej i tak zostało.

Czekam na rozwój sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam wyciek ropy w okolicach silnika, zdjalem oslone silnika ale nie moge dojzec skad sie saczy, miska olejowa oraz obudowa skrzyni biegow cala w ropie.Podejrzewam chlodniczke paliwa ale nie moge jej zlokalizowac ,moze ktos z forumowiczow mial podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z przeglądu i jedyny zonk jaki się przytrafił to wyciek oleju w okolicy osłony przegubu z tym że 3 tygodnie temu, odsłona była wymieniana na nowa więc nie jest to wyciek z przegubu. Spec z Dekry nie wiedział skąd to jest ale olej upyckal dość duża powierzchnię. Olej, albo raczej smar (bo znacznie gęstszy od oleju silnikowego) jest bezwonny. Od czasu wymiany przegubu przejechałem 2kkm więc ten smar byłby chyba brudny a u mnie wyglądał na raczej świeży (ale znowu nie tak jakby dopiero tam się znalazł).

Zalecono mi umycie podwozia i obserwowanie ale już się wkurzam że znowu będę musiał coś robić...

Skąd może być ta maź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprędzej to jest smar z przegubu,

obejżyj manżete (to ta gumowa osłona na przegubie) czy nie masz tam jakiegoś pęknięcia oraz czy jak Ci wymieniali to czy dobrze są zaciśnięte opaski na manżecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, jak na przekładzie na hiper supet doswietlonym podnosniku nie widział to ja chyba też nie zobaczę;) przegub był ok na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tak tego nie zobaczysz, najlepsza opcja to auto na podnośnik, 5 bieg i jedziemy

druga osoba z lampą przy kole i patrzy czy to z manżety/opasek nei ucieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o opinie gdyż również zauważyłem lekki wyciek ( pocenie się ) zaznaczyłem na obrazku. Silnik TDI CR CBAB. Słyszałem opinie, ze jest to częsty objaw w CR. Prawda to?

 

Dodam, ze innych negatywnych skutków nie widzę, silnik i turbina pracują poprawnie. Ubytków oleju nie stwierdziłem ale to pewnie dlatego, ze mam samochód od niedawna.

 

s_2012-02-16 17.33.29_.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest to wyciek z EGRa to nic strasznego/nienormalnego. Zdaje sie ze tam sa gumowe uszczelki - do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20120426_152101.jpg

Przy zmainie kol, zauwazylem wyciek oleju, tylko nie wiem skad to. Od gory nic nie widac, od dolu - to co na zdjeciu (prawe kolo). To jest turbina?

Nic nie kapie, ale bardzo upocone to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem lekki wyciek- bardziej pocenie się- zaznaczyłem strzałką na obrazku..(TDI CR 2008r)

Można tym sobie głowy nie zaprzątać, czy jest to coś jest niepokojącego?

 

Ja poradziłem sobie z poceniem na przewodach( rurach)od interkulera w ten sposób ,że pod uszczelkę coś podobne do simeringa ,podwinąłem taśmę teflonową ( 4 zwije wystarczyło ) koszt taśmy 1,50zeta i troche chęci. .Przewody suche Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę o opinie gdyż również zauważyłem lekki wyciek ( pocenie się ) zaznaczyłem na obrazku. Silnik TDI CR CBAB. Słyszałem opinie, ze jest to częsty objaw w CR. Prawda to?

Hmm, mam podobny objaw.Możliwe,ze niedługo padnie ci przepustnica. Ja po wypięciu wtyczki do niej, zauważyłem olej na stykach :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem w swoim passacie w miejscu zaznaczonym na zdj. cieknie mi olej zbiera sie go tam dość sporoDSC03715.JPG nie wiem skąd on sie tam bierze co jest tego przyczyną, silnik normalnie pracuje żadnych błędów nie ma. Jest tam taka mała dźwigienka która po dodaniu gazu się rusza więc pewnie to ona ma wpływ na to że tam ten olej się tam zbiera. ?

Edytowane przez hodi88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedoczekałem się odpowiedzi na to ale, rozebrałem sobie to ściągnąłem kolektor ssący i są tam na nim przepustnice które otwiera gruszka(ta co jest zaznaczona na zdj) i wyleciała mi uszczelka która jest na tym wałku na którym znajdują się przepustnice i z tamtąd mi dmuchało ten olej. I takie pytanie mam czy da sie kupić jakiś zestaw naprawczy do tego tzn tą mała uszczelke czy te przepustnice (czy wogóle coś takiego istnieje?) czy cały kolektor trezeba wymieniać. bo jakoś wcisnąłem ta uszelke na swoje miejsce ale po przejechaniu 100 km już coś tam oleju chyba wydmuchało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności