Skocz do zawartości
maciek.wroc

Silnik AHU pompa paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem wymieniałam wczoraj zaworek bezpieczeństwa na pompie, i musiałem ją rozebrać i musiałem ściągnąć od góry dwa pokłady i na ostatnim jest bolec z kółka to trzeba trafić. I po złożeniu wszystkiego chciałem odpalić i nic paliwo dochodzi i nic zaworek działa i nic.

 

Ktoś mi mowił ze musze się podłaczyć przez vag i coś ustawić bo się przestawiło jaką wartosć na vagu

 

Miał ktoś juz z tym doczynienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba ustawic dawke na nastawniku .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem wymieniałam wczoraj zaworek bezpieczeństwa na pompie

 

Co to takiego,jaki to zaworek i dlaczego musiałeś pompę rozebrać,a raczej zdjąć nastawnik,żeby to coś wymienić?

 

Domyślam się,że mówisz chyba o n 109,czyli elektro zaworku,ale mogę się mylić.

 

Na początek poluzuj 4ry śruby( w tym tę trójkątną,pozostałe 3 są na dole),te które mocują nastawnik do korpusu pompy i uderz delikatnie młoteczkiem w nastawnik,przesuń go max 0.5mm.

Spróbuj odpalić.

Zwiększysz w ten sposób dawkę wtryskiwanego paliwa.

Jeżeli nie odpali,ponownie puknij w nastawnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz zrobione

No to teraz napisz co zrobiles ze ci sie udalo odpalic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to teraz napisz co zrobiles ze ci sie udalo odpalic .

 

poruszałem kopułka bo na kopułce są porobione faski i się rusza i odpaliła. Podłączyłem Vag-a i zobaczyłem jak pracuje i czy nie ma za dużych obrotów.

 

NO i trzeba uważać zeby nie było za duzo przed pierwszym uruchamianiem silnika zeby nie wskoczył na 4 tys. obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poruszałem kopułka bo na kopułce są porobione faski i się rusza i odpaliła. Podłączyłem Vag-a i zobaczyłem jak pracuje i czy nie ma za dużych obrotów.

 

NO i trzeba uważać zeby nie było za duzo przed pierwszym uruchamianiem silnika zeby nie wskoczył na 4 tys. obr.

Jak nie trafisz z nastawnikiem na dziure to masz pewne ze wskoczy Ci na 4000:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi powiedzieć czy zestaw uszczelek do pompy wtryskowej 1.9 ahu jest taki sam jak do innych 1.9 tdi bo na allegro sprzedają taki zestaw i jest napisane że pasuje do wszystkich tdi na pompie wtryskowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pompy w 1.9 mają ten sam komplet uszczelniaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,podpowie ktoś jak wyjąć pompę z ahu.Chcę sprawdzić tłoczek w niej bo się ponoć zaciera i są problemy z odpalaniem.Trzeba rozpiąć rozrząd ale jak to zrobić żeby nie zepsuć.Chcę zawieść pompę do sprawdzenia i naprawy tłoczka właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,podpowie ktoś jak wyjąć pompę z ahu.Chcę sprawdzić tłoczek w niej bo się ponoć zaciera i są problemy z odpalaniem.Trzeba rozpiąć rozrząd ale jak to zrobić żeby nie zepsuć.Chcę zawieść pompę do sprawdzenia i naprawy tłoczka właśnie.

 

generalnie to popuszczasz naciagacz paska rozrzadu i zdejmujesz pasek

pozniej to juz wszystko proste

 

ale najlepiej jak zrobi to ktos co sie zna - moze ten zaklad co robi pompy

 

po naprawie nowy pasek i napinacze trzeba zalozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj uporałem się z cofającym paliwem przez powietrze w wężach..co za porażka ta instalacja nad filtrem.Tymczasowo założyłem wężyki przezroczyste aby obserwować przez jakiś czas ale potem zamówię z ASO oryginalne bo stare już parciały.Podobno można założyć inny filtr paliwa bez tego badziewia nad nim taki jak już był np w audi B7 2.0 tdi.Wtedy wyklucza się zapowietrzanie układu na dobre.Ma ktoś doświadczenie w takiej przeróbce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr mozesz zalozyc taki najprostszy co ma krocce na wlot i wylot a powrot zalozyc z zaworkiem zwrotnym prosto do zbiornika

z tym ze nie bedziesz mial podgrzewanego paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtr mozesz zalozyc taki najprostszy co ma krocce na wlot i wylot

 

Dokładnie,wyeliminuj ten wynalazek z tym ala podgrzewaniem palia i zastosuj filtr chociażby knecht kl41/43.

Brak podgrzewania to wyłącznie same plusy im zimniejsze paliwo,tym lepiej dla pompy.

Ja już jakiś czas temu eksmitowałem te oryginalne wynalazki i zameldowałem na stałe knechta kl41.

 

knecht kl41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności