Skocz do zawartości
mageroo

Wtryski z tdi 110 km do tdi 90 km

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie. czy orientuje sie ktos jakie wtryski z silnika 110km pasuja do slinika 90km. Wiem ze pasuje tylko jeden rodzaj. Moze ktos podac jakies numery tych wtryskow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podchodzą wtryski od AFN i od ASV. Nie wiem czy w obydwu, ale w tych od ASV napewno trzeba przelutować wtyczke na wtrysku sterującym. Naprawde sporo na ten temat znajdziesz na forum audi i golfa. Paskami jeżdżą chyba poważniejsi ludzie ;).

Aha, podobno nie zawsze taka zmiana przynosi efekt bez modyfikacji softu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno tez te wtryski sa ogolnie lepsze od tych z 90km. (przynajmniej take gdzies uslyszalem :D) ale nieukrywam ze zalezy mi na podniesieniu mocy. a sama zmiana wtryskow i programu podobno daje 116 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżając temat..

Chciałbym dokonać taką zmianę w Passacie b4 1.9tdi 90KM a także Sharanie z tym samym silnikiem.

Jakie wtryski dokładnie musiał bym nabyć.. jaki soft trzeba wgrać? bo mówiąc tu o sofcie który ma dać te 115KM to oryginalny od 110 tak? czy jakiś indywidualnie dopasowany pod dane auto czyli tzw chip?

Czy dodatkowo jeszcze jakieś modyfikacje muszę dokonać? Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy efekt dadzą 216 i bez żadnego programu na ori sofcie powinno być ze +110KM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za wtryski 216?

mnie interesują inne tryski ale choćby dlatego że nie wiem dlaczego ale AFN chodzi łagodniej od 90 - silnik nie grzechoce tak bardzo.

Trochę teraz nie mam czasu ale chętnie bym wtryski od 110 zapakował na próbę...

co jest z dawka po modyfikacji? nie trzeba nic zmieniać? bo zapłon na pewno się trochę zmieni... i trzeba ustawic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co to za wtryski 216?

Średnica otworków w rozpylaczach czyli 0,216mm

1z ma 0,185mm, afn ma 0,205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wtryski od AFN oraz 216 do opylenia jak by komuś były potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem wtryski AFN do mojego 1Z, polecam ten zabieg bo tanim kosztem można dodać kilka koni. Stare wtryski były całkiem niezłe i sprzedałem je także cały zabieg nie kosztował mnie nawet 100 zł.

Po wymianie musiałem wyregulować kąt wtrysku bo minimalnie się przestawił, pchnąłem jeszcze dawkę, efekt odczuwalny od razu :)

i spaliny dużo przyjemniej pachną :D

ps. do wymiany dokupić nowe podkładki - komplet ok. 10 zł w VW i nowe wężyki przelewowe (nie pamiętam ceny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za jakie pieniądze masz kolego GBodzio te wtryski od AFN albo 216 ?

co do średnicy się domyśliłem tylko z czego są te wtryski to nie wiem i dlatego pytam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jakoś nie chę wpakować w moje paszczadło jeszcze 10 % jego wartości we wtryski - a takie pieniadze ludzie sobie za nie życzą niestety. A jeszcze się trafią jakieś nieciekawe i auto będzie np gorzej palić z rana na mrozie to mi przeróbka bokiem wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża moc zawsze kosztuje, ale każdorazowe wciśnięcie homoseksualisty gazu do podłogi powoduje uśmiech na twarzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki przyrost może być na seryjnym sofcie z wtryskami od 110 AFN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno ma być koło 100 kucyków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zwiększyć dawkę paliwa w 1Z????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesuwając nastawnik - poszukaj mojego wątku dot regulacji dawki paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podrzuć jakiś link to będzie szybciej z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności