Skocz do zawartości
Gość expat

Pomóżcie znaleźć czujniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość expat

VAG-COM pokazał mi błąd czujnika G62 i G83. Mam silnik ALT i o ile termostat zlokalizowałem w programie ETOS (niestety kosztuje nowy w ASO 299PLN i stanowi jedną część z obudową) o tyle czujnika temperatury nie mogę zlokalizować!!! Z temperaturą jest coś nie tak bo wskaźnik na tablicy bardzo późno startuje i zatrzymuje się w okolicy 80 stopni a później waha od 75-90 stopni. Czy ktoś mógłby być tak uprzejmy i podać mi lokalizację czujnika G62 w moim silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G83 - na dolnym wężu chłodnicy,

G62 - siedzi pionowo, z tyłu silnika, na trójniku. Ma cztery piny i dwa czujniki w środku : osobny dla sterownika i wskaźnika na desce rozdzielczej (oznaczony na schematach jako G2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej uszkodzony czujnika G62 lub termostat - opis jak to sprawdzić jest podany wielokrotnie "Czujnik G62", "termostat"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość expat
G83 - na dolnym wężu chłodnicy,

G62 - siedzi pionowo, z tyłu silnika, na trójniku. Ma cztery piny i dwa czujniki w środku : osobny dla sterownika i wskaźnika na desce rozdzielczej (oznaczony na schematach jako G2)

 

Rozumiem, że G2 jest dla wskaźników a G62 dla sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość expat

Jeszcze jedno pytanie odnośnie termostatu. Zlokalizowałem urządzenie ale w ASO mówią, że jest nierozbieralne i stanowi całość. Z tego co ja widzę to jest rozbieralne. Wiem, że tematy były już poruszane, ale silnik ALT ma kilka rzeczy inaczej niż reszta. Czy wystarczy kupić wkład jakiegoś tam WAHLERA i włożyć w środek obudowy czy rzeczywiście jest to nierozbieralny element?

 

termostat_passat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srubki nie chce im się odkręcić :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość expat

Sprawdzałem węże przy chłodnicy po przejechaniu około 1km. Obydwa są gorące (dolny i górny). Wskaźnik w tym czasie nie pokazuje nawet 50 stopni. Chyba i czujnik i termostat do wymiany. Jak konkretnie wkład kupić do tego termostatu? Dzwoniłem wczoraj do RODA, ale terminy na przyszły tydzień więc chłodzenie machnę sam a podjadę tylko na rozrząd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności