Skocz do zawartości
shel82

Fizyczne różnice (gołym okiem) między silnikiem AVB, a AVF/AWX?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może dziwne pytanie, ale jednak zapytam, ponieważ od prawie trzech lat jestem właścicielem Passata 1.9TDI-PD AVB, ale wychodzi na to, że posiadam składaka, bo gdy tylko zachodzi konieczność zakupu jakiejś części, to według katalogu prawie zawsze wychodzi modelowo AVF, a według papierów mam AVB.

I tak dla przykładu, komputer mam od AVF przynajmniej tak wynika z odczytów w Vagu, układ dolotowy również, więc może ktoś ma jakieś zdjęcia dla porównania lub opisze, czym na pierwszy rzut oka różnią się silniki AVB od AVF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inny kolektor ssący i egr. w avf gumowa rura przychodząca do egr jest na szybkozłączkę, a w avb na opaskę. pierwsze zdjęcie to avf.

turbina też, w avb dolny wąż jest na opaskę, a w avf/awx na szybkozłączkę.

kolektor avf.jpeg

kolektor avb.jpg

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
inny kolektor ssący i egr. w avf gumowa rura przychodząca do egr jest na szybkozłączkę, a w avb na opaskę. pierwsze zdjęcie to avf.

turbina też, w avb dolny wąż jest na opaskę, a w avf/awx na szybkozłączkę.

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)

 

Dzięki, no to wychodzi, że mam silnik AVF, przynajmniej wskazuje na to kolektor ssący i mocowania rur w dolocie (na szybkozłączki), ciekawi mnie jeszcze jak się ma sprawa z samym blokiem silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co na to vin ? może wystarczy zapytac w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czarnej tabliczce pod maską powinieneś mieć kod silnika. Może też być tak, że masz motor AVB, ale osprzęt od AVF, bo silniki przeważnie kupuje się gołe. Ale to już sam musisz sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co na to vin ? może wystarczy zapytac w ASO.

 

Po VIN'ie w ASO nie potrafili mi jednoznacznie odpowiedzieć jaki silnik powinienem mieć, może potraficie mi podpowiedzieć która cyfra(y) wskazują na silnik?

 

Na czarnej tabliczce pod maską powinieneś mieć kod silnika. Może też być tak, że masz motor AVB, ale osprzęt od AVF, bo silniki przeważnie kupuje się gołe. Ale to już sam musisz sprawdzić.

 

Tak, mam czarną tabliczkę na której widnieje AVB, pytanie czy kolektor ssący to osprzęt czy całość jako silnik, bo mam od AVF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po VIN'ie w ASO nie potrafili mi jednoznacznie odpowiedzieć jaki silnik powinienem mieć

to chyba tylko hamownia Ci podpowie, skoro ASO nie potrafiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może potraficie mi podpowiedzieć która cyfra(y) wskazują na silnik?

Żaden znak z numeru VIN nie jest przypisany konkretnemu silnikowi, musisz podać pełny numer VIN.

pytanie czy kolektor ssący to osprzęt czy całość jako silnik, bo mam od AVF?

Chyba jest to osprzęt,ETKA pokazuje rysunek silnika bez kolektorów i opisuje "silnik bez osprzętu".

 

---------- Post added at 11:49 ---------- Previous post was at 11:47 ----------

 

BTW

Przy łączeniu silnika ze skrzynią, za filtrem oleju jest wybity numer silnika, jest to jedyne miejsce gdzie można potwierdzić jaki numer ma silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj tu nr vin, postaram sie cos dowiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wvwzzz3bz2e167559

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety dzisiaj sie juz nie dowiem, w pn bede cos wiedzial juz na 100%....chyba ze koledzy mnie uprzedza.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wvwzzz3bz2e167559

Po numerze VIN wychodzi że powinien być silnik AVB.

Skrzynię masz 5-cio czy 6-cio biegową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po numerze VIN wychodzi że powinien być silnik AVB.

Skrzynię masz 5-cio czy 6-cio biegową?

 

6-cio biegową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6-cio biegową...

Czyli jest tak jak myślałem, ktoś coś namieszał w fabryce z silnikami albo źle wprowadzili dane do system, niestety nie jesteś pierwszy z takim cudem pod maską. Tutaj =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1308202#post1308202 kolega poruszył ten sam temat i kolesie w ASO powiedzieli że mogło się tak zdarzyć że co innego jest w papierach a co innego pod maską. :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa bloku silnika, tzn. posiada ktoś zdjęcia bloku AVB i AVF, tak dla porównania?

Skoro są to konstrukcyjnie dwa różne silniki, to muszą się różnić wizualnie?

 

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 15:16 ----------

 

Drążac temat zastanawia mnie jeszcze spraw komputera, bo mam 038 906 019 GQ (tak pokazuje VAG) - to jest chyba od AVF, więc skoro komputer jest od AVF to najprawdopodobniej i silnik to AVF.

 

Następne pytanie, czy modele wyposażone w silnik AVB występują w orginale z 6 biegową skrzynią biegów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej masz cały AVF. Zrób logi dynamiczne, zobaczymy jakie ciśnienie daje turbo i będzie wiadomo co i jak - 105 czy 130KM :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następne pytanie, czy modele wyposażone w silnik AVB występują w orginale z 6 biegową skrzynią biegów?

nie występują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AVF 130km.

Trucio po czym tak domniemasz patrząc na te logi?

Może ktoś poprostu wgrał firmware do strerownika od AVF...

 

Cytat:

Napisał shel82

Następne pytanie, czy modele wyposażone w silnik AVB występują w orginale z 6 biegową skrzynią biegów?

 

nie występują

 

Dzięki za info...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności