Skocz do zawartości
javor1500

Zamiana modułu komfortu + kluczyk od opla 433

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taką oto zagwostkę:

 

b5 1.9 afn z puszczoną szyną can (sterownik xxx GA + zegary 1/2 fis z can).

W aucie jest założony nieoryginalny alarm. Pozostał tylko jeden pilot (scyzoryk z dwoma przyciskami). Nie znam producenta alarmu ani częstotliwości na jakiej działa owy pilot.

 

Mam moduł nr: 1j0 959 799 r i chciałbym wymienić na taki, który pozwoliłby mi dołożenie dwóch pilotów oraz elektrycznych szyb. wywnioskowałem, że moduł nr 1J0959799AH będzie odpowiedni. Z tym, że piloty na 433 są po pierwsze rzadkie w po drugie i drogie. Chcę także założyć dodatkowo tylne el. szyby.

 

Moje pytania:

1. Czy jeżeli założę moduł nr 1J0959799AH to będę musiał usunąć ten stary alarm czy alarm oleje zmianę i zachowa swoją funkcjonalność?

 

2. Czy bardziej opłaca się usunąć alarm, wrócić do tego co dała fabryka i dopiero wymienić komfort?

 

3. Czy mogę zastosować jakiś inny moduł, który współpracowałby z pilotami na 434 mhz?

 

4. Czy piloty od opla na 433 mhz będą współpracowały z 1J0959799AH?

Edytowane przez javor1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na module powinna byc naklejka, a na niej podane z jaka czestotliwoscia pilota wspolpracuje. Bywa tak ze modul obsluguje 433,92MHz i 434MHz. A po drugie 433,92 to maja seaty mniejwiecej do 2002r. To kluczyk idzie dorwac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okey z tym ze ten moduł podobno nie obsługuje pilotów (ten pilot co mam to chinszczyzna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numerow mofulu nie sprawdzalem bo nie mam na lapku etki

bede w domu to lukne czy obsluguje piloty czy nie

modul musi tez miec funkcje elektrycznych szyb jesli takie chcesz w aucie miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chce mieć 4 el (na razie mam dwie). Z tego co znalazłem w sieci to 1J0959799AH idealnie się nadaje..szukam jeszcze sposobu żeby znaleźć częstotliwość pracy tego mojego chinola..no i ogólnie cieżko jest znaleźć kluczyk na 433 .. więcej jest na 433,92 i 434.

 

Daj znać jak sprawdzisz.. i jaką częstotliwość zaakceptuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak AH obsluguje szyby i pilota, podgrzewane lustro, ori alarm itd ale, ale za koncowka oznaczenie modulu jeszcze bedzie indeks i to on oznacza co konkretny modul obsluzy. To ze ma nr 1j0 959 799 ah to polowa sukcesu i za nim jeszcze musza bys trzy literki/cyfry ktore podaja konkrtetny kod co modul obsluguje.

Moduly sa takie 1J0959799AH 00E lub 00L lub 057, 03R, 03S, 03C, 032, 03M, 039

pierwsze dwa oznaczenia byly do 99r reszta dalej do 00roku.

Mozesz cyknac jakas fotke naklejki swojego modulu. opor tego jest i by mi bylo prosciej dojsc po Twoim co by pasowalo w zamian.

Co do czestotliwosci to tak jak pisalem powyzej. Na 433 zaden modul nie podaje zeby byl z nia kompatybilny. Bo to nie jest czestotliwosc vag. Czestotliwosc vag Ci podalem i pasuja kluczyki od audi, skody itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stary moduł z końcówką "R" oraz ten który kupiłem z końcówka AH..

 

Czyli żeby być dokładnym to podejdą piloty potocznie znane 433 czyli 433,92 czy źle kombinuję?

dsci1700.jpg

DSC01196.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Łodgrzewam kotleta..

 

Szukałem infomacji na temat przeszczepu powyższego komfortu na ten z końcówką AH. Podobno wystarczy podłączyć jedną wtyczkę przy komforcie i powinno wszystko działać (oprócz alarmu i pilota) jednak nie do końca tak jest. Jedna wtyczka (beżowa z tego co pamietam) z komfortu "R" nie pasuje do "AH". Po podłączeniu jednej wtyczki i zmianie kodowania na takie jak jest w komforcie "R" nadal centralny nie zamyka tylnych drzwi.

 

Takie błędy zczytałem vagiem.

 

Control Module Part Number: 1J0 959 799 AH

Component and/or Version: 3C Zentral-SG Komf. 0001

Software Coding: 00257

Work Shop Code: WSC 05311

Additional Info: 1J1959801D 3A Tőrsteuerger. FS0001r

Additional Info: 1J1959802E 3A Tőrsteuerger. BF0001r

6 Faults Found:

00953 - Interior Light Time limit

25-00 - Unknown Switch Condition

01335 - Drivers Seat/Mirror Position Control Module (J543)

49-00 - No Communications

01334 - Door Control Module; Rear Right (J398)

49-00 - No Communications

01333 - Door Control Module; Rear Left (J388)

49-00 - No Communications

 

Chyba jednak wymagane jest dorobienie drugiej wtyczki.

 

Czy ktoś z Was to przerabiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie będzie zamykał bo kable od tylnych zamków są w tej niepodłączonej wtyczce. Kup moduł tak jak ja z końcówką "S" i wtedy wszystko będzie działać.

 

---------- Dodano o 00:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:24 ----------

 

Mam taki jakbyś chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzieś na schemacie które kable za to odpowiadają?

 

W czerwonej wtyczce są takie przewody:

 

1 Czarny

2 czarno-niebieski

3 czarno-żółty

4 biało-brązowy

5 żółto-czarny

6 biało-żółty

7 -

8 -

9 czarno-zielony

10 żółto-zielony

11 -

12 żółto-niebieski

 

Szukałem na schematach ale nie mogę znaleźć do modułu z końcówką R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktos może jakie oznaczenie modułu powinno byc na passacie 1,6 99r el. szyby i lusterka centralny z pilota bo zamowiłęm ale nie wiem czy mam teraz wsadzony dobry :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności