Skocz do zawartości
pawelg6

abs przy lekkim hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio wymieniałem wahacze w swoim aucie i zruszyłem czujnik abs'u

Przy jezdzie próbnej paliła sie dioda abs. Docisnąłem wtykę przy tarczy hamulcowej i jest git, ale przy dalikatnym hamowaniu skacze mi pedał jakby abs kontrolka sie n ie zapala co może być przyczyną takiego zachowania ??:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij czujnik abs (ten zruszony ) i przeczyść, prawdopodobnie daje złe wskazania prędkości obrotowej koła i stąd działanie abs-u. Jak nie pomoże to podłącz się pod vaga i sprawdź czy nie ma błędu, być może czujnik już się kończy. Miałem podobne objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik przeczyszczę mam nadzieje że to pomoże dodam że przy agresywniejszym hamowaniu problemu nie ma, pojawia się on tylko w końcowej fazie hamowania i przy minimalnym nacisku na pedał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam że przy agresywniejszym hamowaniu problemu nie ma, pojawia się on tylko w końcowej fazie hamowania i przy minimalnym nacisku na pedał.

 

miałem tak samo po wymianie wahaczy, dobicie czujników rozwiązało problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem tak samo po wymianie wahaczy, dobicie czujników rozwiązało problem.

U mnie tak samo jak u Ciebie. Na VAGu nie było błędów. Lekkie dobicie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak koledzy wyżej pisali, po wymianie wahaczów też mi tak wariwał i przeczyszczenienie i porządne zalożenie pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w środę miałem wymieniane 3 wachacze od strony kierowcy i mam takie same objawy jak pawelg6

jechałem dziś do wawy z pionek, to 130km w jedną stronę i bluzgałem na mechanika całą drogę :(

odpalam forum a tu gotowa odpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności