Skocz do zawartości
Don-Damiano

bład 25b,4f7, 4f8,4fa climatronika

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy od dwuch dni grezbie po forum i nic nie moge znalesc na temat tych błedów, moze ktos mógł by mi powiedziec co one oznaczaja albo skierowac gdzie moge to sprawdzic na forum, pozdrawiam. <bład 25b,4f7, 4f8,4fa climatronika>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy od dwuch dni grezbie po forum i nic nie moge znalesc na temat tych błedów, moze ktos mógł by mi powiedziec co one oznaczaja albo skierowac gdzie moge to sprawdzic na forum, pozdrawiam. <bład 25b,4f7, 4f8,4fa climatronika>

 

Nie ma na forum, ale można znaleźc przez google:

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=climatronic+25b+4f7+4f8+4fa+&lr=

 

i mamy:

 

http://www.dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=4567&sid=c466b4750f0f26599cf3bee8b830c40b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jak bym czeski znał to było by git;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jak bym czeski znał to było by git;)

 

No to pod tym samym linkiem google masz jeszcze po niemiecku:

 

http://passat3b.de/phpBB2/viewtopic.php?p=491788&sid=58fff102511be283b4b0bc1b996129df

 

z tym, że kody 25b, 4f7 itd zostały zapisane dziesiętnie (można to zrobić np. kalkulatorem windows) i tak:

 

25b

00603 - Stellmotor für Fußraum-/Defrostklappe (V85)

35-10 - -

 

4f7

01271 - Stellmotor für Temperaturklappe (V68)

35-10 - -

 

ITD...

 

a jak nie znasz niemieckiego to jeszcze pozostaje BABELFISH

 

http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=de_en&trurl=http://passat3b.de/phpBB2/viewtopic.php?p=491788&sid=58fff102511be283b4b0bc1b996129df

 

Ogólnie chodzi o to, że masz coś nie teges z klapami (siłownikami klap):

V85, V68, V70 i V71

 

gdzie są - nie wiem?, ale na forum kiedyś widziałem rysunki Marka.

 

EDIT

 

O chyba tu: http://www.forum.vw-passat.pl/viewtopic.php?t=1697

 

Moim zdaniem, coś nie tak jest z elektryką/podłaczeniem (nie możliwe, żeby tyle na raz się uszkodziło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

025B Silnik regulacyjny V85 pokrywy w przestrzeni na nogi lub odmrażania – V85

04F7 Mechanizm/silnik nastaw klapy temperatury – V68 (awaria siln/zablokowany)

04F8 Mechanizm/silnik nastaw klapy głównej powietrza – V70 (awaria siln/zablokowany)

04FA Mechanizm/silnik nastaw klapy nawiewu powietrza – V71 (awaria siln/zablokowany

zobacz tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , widze ze te wszystkie błędy odnosza sie do jednego elementu, chyab czeka mnie wizyta w servisie, dzieki wielkie chłopaki za odpowiedzi, pozdrawiam. a i jeszczez zapytam czy z tym mozna normalnmie jezdizc i uzywac climy, bez wiekszego jej zepsucia??bo moim zdnaiem wszystko dziła jak nalezy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a i jeszczez zapytam czy z tym mozna normalnmie jezdizc i uzywac climy, bez wiekszego jej zepsucia??bo moim zdnaiem wszystko dziła jak nalezy?
miałem podobne błędy i nawet o tym nie wiedziałem-jeździłem i używałem sądząc, że jest ok ,dopiero po "zabiegu " odczułem różnicę :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Hej,

 

Mam dokladnie te same bledy - jaki to "zabieg" ppomógł w ich rozwiązaniu ? Dodatkowo cos od czasu do czasu puka w klimatroniku - tak jakby sie cos nie domykalo /próbowało domknąć ... Jakieś rozwiązanie ? Gdzie naprawić te błędy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Własnie czekam az znajomy dorwie VAG'a ( ma zamówiony) wtedy chyba spróbuje - jedyne co mnie martwi to pukanie dochodzace z tegoz cudownego (climatroni) urzadzenia - pojawia sie w zasadzie tylko na poczatku - stuknie trzy razy ... i potem cisza ... po jakims czasie znow tak samo ... z czasem potrafi zniknac to stukanie, lub sie nie pojawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po "zabiegu " odczułem różnicę

witaj nie mogę rozszyfrować co to za "zabiegu " może to wina mojego kompa co nie kliknę to Fatal error

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam, sorry, że odgrzewam kotleta, ale mam to samo u siebie i linki również i mnie nie działają, a nie wiem jak się pozbyć tej dolegliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, sorry, że odgrzewam kotleta, ale mam to samo u siebie i linki również i mnie nie działają, a nie wiem jak się pozbyć tej dolegliwości...

To samo to znaczy??

Wpisujesz kody błędów lub usterkę jaką masz tutaj =%gt; http://forum.vw-passat.pl/search.php a zapewnie znajdziesz naprowadzenie i /albo odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam te same bledy. Zakladam, ze komus z poprzednikow udalo sie problem rozwiazac. Moglibyscie napisac co bylo przyczyna i jak to naprawic?

Dodam, ze po 3 wykasowaniach bledow jeden z nich - 4f7 przestal sie na razie pojawiac ale reszta pojawia sie ponownie.

Nic nie bylo ruszane, psikane, odgrzybiane dlatego dziwie sie, ze jest tyle bledow na raz. Z drugiej wczoraj pierwszy raz robilem test klimatronika wiec mozliwe ze pojawialy sie stopniowo. A objawy sa takie, ze klima nie chlodzi. Wszystko inne wydaje sie pracowac poprawnie. Ogrzewanie jest, regulacja temperatury tez (tylko przy grzaniu), obieg wewnetrzny wlacza sie - sadzac po tym ze po kilkunastu sekundach od wlaczenia robi sie w srodku lekki zaduch. Tylko chlodzenia brak. Z tego co wyczytalem na forum to zaden z tych bledow nie ma zwiazku z chlodzeniem. Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam te same bledy. Zakladam, ze komus z poprzednikow udalo sie problem rozwiazac. Moglibyscie napisac co bylo przyczyna i jak to naprawic?

Dodam, ze po 3 wykasowaniach bledow jeden z nich - 4f7 przestal sie na razie pojawiac ale reszta pojawia sie ponownie.

Nic nie bylo ruszane, psikane, odgrzybiane dlatego dziwie sie, ze jest tyle bledow na raz. Z drugiej wczoraj pierwszy raz robilem test klimatronika wiec mozliwe ze pojawialy sie stopniowo. A objawy sa takie, ze klima nie chlodzi. Wszystko inne wydaje sie pracowac poprawnie. Ogrzewanie jest, regulacja temperatury tez (tylko przy grzaniu), obieg wewnetrzny wlacza sie - sadzac po tym ze po kilkunastu sekundach od wlaczenia robi sie w srodku lekki zaduch. Tylko chlodzenia brak. Z tego co wyczytalem na forum to zaden z tych bledow nie ma zwiazku z chlodzeniem. Pomocy!

Myślę, że powodem tego może być niedobór czynnika chłodzącego(gazu) w układzie.

Co do błędów - każdy z serwomotorów zbudowany jest z elementu wykonawczego, silniczka regulującego klapy i potencjometru, dzięki któremu sterownik "wie" w jakim położeniu znajduje się klapa. Właśnie te potencjometry są przyczyną występowania błędów. Serwomotory(silniczki) trzeba wyjąć, rozebrać. Potencjometry potraktować środkiem do czyszczenia i konserwacji tych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, gdyby nie ta cala komputeryzacja to zaczalbym od sprawdzenia czynnika. A tu komputer pokazuje, ze nie dziala to co naprawde dziala, natomist czujnik cisnienia czynnika nie pokazuje bledu. Sprawdzalem dla pewnosci takze Vag-commem. Dodatkowo zauwazylem, ze nie dziala wiatrak klimy. Gdzie znajde jakas kostke zeby go podlaczyc na krotko? Tak szczelnie wszystko upakowane, ze nie moge znalezc:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem dokladnie pewny ale kostki od wiatraka sa przy zbiorniczku plynu wspomagania, masz tam 3 kostki dwie takie wieksze parupinowe i jedna taka zielona zlaczka na 100% od sprezarki klimy sciagalem caly pas i tylko te kostki mi sie przypominaja, a jak tam jest kostka od sprezarki to mozliwe ze ktoras z tych dwoch to od wentylatorka, jeszcze sprawdz zanim zaczniesz kombinowac albo poczekaj az ktos to potwierdzi zebys czegos nie narobil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowa okrągła od wentylatora klimy, najpierw bezpiecznik nad nogami kierowcy do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi. Wiatrak juz chodzi. Powiesily sie szczotki. Pomoglo postukanie srobokretem.

Niestety klima dalej nie dziala:-( Sprobuje dopompowac czynnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem u fachowca. Sprawdzil szczelnosc, dopompowal czynnika (bylo tylko 200g) ale klima dalej nie dziala. Fachowiec stwierdzil, ze nie wlacza sie sprezarka i prawdopodobnie problem jest w elektryce. Zaoferowal sie nawet, ze poszuka usterki ale troche mi sie spieszylo a poza tym nie mam troche do niego zaufania bo wczesniej snul opowiesci o wymianie jakiegos zaworu za 700 zl a na forum czytalem, ze w passacie nie ma zadnego zaworu, ktory moglby tyle kosztowac.

W dodatku wentylator klimy znow przestal pracowac - czyli chyba szczotki sa na wykonczeniu? Chyba pozostalo mi odwiedzic elektryka, bo tych szczotek to i tak sam nie wymienie:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności