Skocz do zawartości
Gość PiotrekRzeszów

Gaz Sekwencja - Passat 1.6AHL

Rekomendowane odpowiedzi

..teraz mam załozonego jakiegoś zenita (kupiłem od poprzedniego właściciela) mój mechanik mówi ze to przestarzała instalacja

Najtańsza listwa valtek ok120zł,reduktor ok 200,jeżeli masz dużą różnice w mocy między pb a lpg ,to zaczął bym od wizyty u gazownika .niech podepnie i zdiagnozuje co jest przyczyna utraty mocy. Może wystarczy wymiana filtrów i regulacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gaz był już regulowany i filtry tez oczywiście wymieniałem .... mam takie wrazenie ze zaraz po regulacji było lepiej ale tak jakby po jakimś czasie cos sie rozregulowało i więcej mi pali i słabiej jeżdzi i nie wiem co jest tego przyczyną - moze listwa juz nie trzyma parametrów? co w takim przypadku najczęsciej szwankuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze listwa juz nie trzyma parametrów? co w takim przypadku najczęsciej szwankuje ?

Gaz rozumiem był regulowany pod obciążeniem, wszystkie parametry podczas pracy- czasy wtrysków,ciśnienie reduktora ,odczyty czujników MAP,temperatury lub odczyt korekt z OBD powiedzą gdzie jest przyczyna.Proponuje podjechać do normalnego gazownika i wszystko Ci powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kogo mi możesz polecić ? jakiegoś sprawdzonego mechnika ? Ja mieszkam w Poznaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kogo mi możesz polecić ? jakiegoś sprawdzonego mechnika ? Ja mieszkam w Poznaniu

Poczytaj opinie może coś sensownego wybierzesz,niestety nie jestem z poznania ...

http://lpg-forum.pl/warsztaty-lpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjade do PITECA wszyscy go chwalą moze rzuci okiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, otóż w moim (opis) po przełączeniu na gaz falują obroty na biegu jałowym. Po przełączeniu na PB problem znika. Dodam, że świece nowe, przewody, przepustnica czysta, filtry zmienione. Przy prędkości 160 km/h czuję jakby dodawał gazu i puszczał. Strasznie to wnerwiające zwłaszcza w trasie. Jak jadę wolniej, to nie czuć tego. Na benzynie ten problem nie występuje.

Dobrych gazowników u mnie nie ma w okolicy. Zazwyczaj jeżdżę do Łomży na Senatorską, ale już mam dość ich podejścia do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nadeszła pora na wymiane bebechów Zenita zastepuje Stagiem a reduktor i wtyski A.C zobaczymy jak to bedzie hulać ....za klamoty i robocizne gaziarz bierze 1400 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przepraszam, że piszę w tym temacie, ale nie mam możliwości założenia nowego. Mam B5 1.6 AHL z 1997r, który z klimą na dużych felgach potrafi lekko wypić 12L PB w mieście, ale sam samochód jest w BDB stanie i nie oszczędzam na nim. Mimo, że spalanie pod względem finansowym nie stanowi dla mnie problemu, to jednak mam świadomość, że mógłbym płacić niemal o połowę mniej z LPG i to mnie kusi (żeby tym ch... z rządu płacić jak najmniej). Chcę jednak, żeby odbyło się to przy najmniejszej szkodzie dla silnika. Z tego co widzę po znajomych ich zagazowane ahl piją niesamowite ilości oleju i kończą się w szybkim tempie...

 

No ale do rzeczy. Dużo ostatnio czytałem o LPG w fazie ciekłej. Z tego co widzę taką instalkę można założyć juz za ok. 4-5k PLN. Istotne dla mnie jest też to, że można na niej odpalać bezpiecznie silnik (robię często krótkie odcinki). Czy takie coś podejdzie do AHL? Czy są jakieś przeciwwskazania?

 

Dodam, że nie jestem drogowym furiatem i mi ten silnik w zupełności wystarcza. Pierwotnie miałem kupić b6 w tdi, jednak wizualnie bardziej mi się podoba b5, a że był w super stanie i miał wypasione ori VW 17" felgi to go kupiłem :D

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LPG w fazie ciekłej

 

Przy tym silniku to przerost formy nad treścią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż normalną sekwencje i będziesz zadowolony :) Nie ma różnicy w jeżdzie czy gaz czy benzyna :) A ten silnik jest stworzony do gazu hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakie cisneinei gazu powinno byc na reduktorze? W zimie wymienilem u gazownika reduktor bo zaczal mi cieknac, zalozyl nowy. Mowil mi ze cisnienie powinno byc okolo 1.2 bara jak trzymam na 2k obrotow. Teraz sprawdzalem bylo 1.4, zmniejszylem go sruba i jest miedzy 1.2 a 1.3 czy to jest ok? Instalacja elpigaz stella sekwencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma stałego idealnego ciśnienia. Większość reduktorów pracuje na ciśnieniu około 1bar. A to czy ustawione ciśnienie jest OK czy trzeba zmniejszyć czy zwiększyć to wychodzi podczas strojenia instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzę po znajomych ich zagazowane ahl piją niesamowite ilości oleju i kończą się w szybkim tempie...

Mój AHL jakoś przejeździł 40kkm na gazie, 190kkm w sumie i jakoś motula 10w40 nie chce wogóle pić, nawet podczas wyjazdów wakacyjnych nic nie ubywa na bagnecie. Aha żeby dodać jeszcze, że generalnie silnik mam zadziobany przez krótkie trasy poprzedniego właściciela w niemczech, pod pokrywą zaworów szlam, ale mimo to silnik jeździ dobrze, oleju nie bierze.

Tylko taka uwaga nie montujcie świec DENSO irydowych IK20, bo na nich mi przez dwa lata auto szarpało na PB, a ja szukałem dziury w całym. Dopiero jak na próbę włożyłem stare BERU ultraX skończyło i się i jeździ jak nowe.

Edytowane przez jasiek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę powiedzieć, że mój kolega ma 1.6 AHL i ma wsadzone tam brc sq 32, jeździłęm też tym trochę i mogę pozytywnie o tym się wypowiedzieć. Reduktor Genius i pomarańczowe wtryski. Ludzie to chwalą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, Na gazie mój passat 1.6 AHL nie ma w ogóle mocy, na benzynie jest ok. Jaka przyczyna? POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem, Na gazie mój passat 1.6 AHL nie ma w ogóle mocy, na benzynie jest ok. Jaka przyczyna? POMOCY

 

Jak parownik ma 5 lat lub 100tyś. km to nadszedł jego czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest nowa instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest nowa instalacja.

 

Więc masz gwarancję , jedź do gazownika i zgłoś problem a jeśli tego nie ogarnie w godzinę to niech zabiera graty i oddaje kasę bo szkoda twoich męczarni z nim. Ten silnik jest idealny do zasilania gazu i nie stwarza żadnych problemów , jedż gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupilem Passata B5Fl 2004 2.0 benzyna 130km .

Załozylem do niego Gaz BRC i zaczynja sie dziac cuda niewidy

Po przełaczeniu na gaz zaczyna szarpac czasami nawet kontrolka silnika miga ... nie wspomne juz o obrotach ktre faluja gdy stoje na swiatlach zdarza sie nawet ze potrafi zgasnac podczas jazdy ... oczywisice dzieje sie to gdy auto jest zimne jak juz sie rozgrzeje to wystzko sie normuje i dziala prawidlowo ( dodam jescze ze bylem u goscia ktory zakladal gaz podlaczyli pod komputer i mowil ze wysztko jest dobrze ... wtf ? ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności